Nauczyciel wychowania fizycznego Tanner Cross w szkole podstawowej Leesburg w hrabstwie Loudon w stanie Wirgininia w USA został zawieszony po tym jak odmówił używania „zaimków preferowanych przez uczniów”. Wyrokiem tamtejszego sądu został on przywrócony na stanowisko.

Niepoprawny” nauczyciel został zawieszony na odmowę używania „zaimków preferowanych przez uczniów” oraz tzw. „szkolnej polityki płci”. Jak powód takiego postępowania podał on swoje chrześcijańskie przekonania, a sąd uznał jego argumenty za wystarczające.

Jako gorliwy chrześcijanin nie zgadzał się on na używanie w stosunku do dzieci zaimków, które nie odpowiadały ich płci biologicznej, a na których używanie zgodziły się władze tamtejszej szkoły.

- „Tanner Cross, nauczyciel szkoły podstawowej w Wirginii i klient ADF, który został zawieszony za zgłoszenie zarządowi obaw dotyczących proponowanej polityki płci, zdobył tymczasowy nakaz sądowy i sędzia nakazał jego przywrócenie do pracy. Ogromne zwycięstwo wolności słowa” – podano w oświadczeniu kancelarii, która reprezentowała nauczyciela.

Nauczyciel natomiast wyraził troskę o osoby chore i cierpiące z powodu dysforii.

Mówię z miłości do tych, którzy cierpią na dysforię płciową” – stwierdził. „Nie jest moim zamiarem krzywdzenie kogokolwiek, ale istnieją pewne prawdy, z którymi musimy się zmierzyć, gdy jesteśmy gotowi. Potępiam politykę szkolną, która szkodzi dzieciom, kala święty obraz Boga” – oświadczył Cross.

- „Kocham wszystkich moich uczniów, ale nigdy ich nie okłamię bez względu na konsekwencje. Jestem nauczycielem, ale przede wszystkim służę Bogu i nie będę afirmować, że biologiczny chłopiec może być dziewczynką i odwrotnie, ponieważ jest to sprzeczne z moją religią. Okłamujący dziecko znęca się nad nim i grzeszy przeciwko naszemu Bogu” – stwierdził amerykański nauczyciel.


mp/medianarodowe.com