Umarła, wybaczając swojemu mordercy. Błogosławiona Antonia Mesina - zdjęcie
17.05.21, 06:05

Umarła, wybaczając swojemu mordercy. Błogosławiona Antonia Mesina

15

Antonia przyszła na świat 21 czerwca 1919 roku w Orgosolo, w pobliżu Nuoro, na Sardynii. Była drugim z dziesięciorga dzieci skromnego pracownika lokalnej administracji. Jej dzieciństwo wypełnione było pokorną służbą, ubóstwem i modlitwą. Bóg już w pierwszych latach jej życia przygotowywał dziewczynkę na przyjęcie łaski męczeństwa. Swym dziecięcym sercem gorąco służyła rodzicom i Bogu.

Nie znamy zbyt wielu faktów z jej życia. W latach szkolnych zaangażowała się w działalność Akcji Katolickiej. Już wtedy bezgranicznie chciała służyć potrzebującym i ubogim. Jej życie rozpoczęło się zaraz po wielkiej burzy I wojny światowej. Pozostało po nim świadectwo dziewiczej miłości do Boga i Matki Przenajświętszej. W ciszy radości, na uboczu, przyszła na świat. W ciszy cierpienia, na uboczu, odeszła do nieba. Był dzień 17 maja 1935 roku w Orgosolo.

Zakończyła życie ziemskie w wieku 16 lat, gdy podczas zbierania chrustu, w lesie, została zamordowana przez chcącego ją zgwałcić młodzieńca. Umarła, wybaczając swemu prześladowcy. Uroczysty pogrzeb Antonii stał się pierwszym aktem czci, oddanej jej przez wszystkich mieszkańców parafii.
Do grona błogosławionych wprowadził ją papież św. Jan Paweł II w dniu 4 października 1987 roku.

dam/brewiarz.pl

Komentarze (15):

"...O mój Jezu....!2021.05.17 16:04
...PRZEBACZ NAM NASZE WINY, ZACHOWAJ NAS OD OGNIA PIEKIELNEGO, ZAPROWADŹ WSZYSTKIE DUSZE DO NIEBA .... I DOPOMÓŻ TYM, ..... KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA...! " Rebeliancie i twoje nicki - to głównie do ciebie, bo widać, że jesteś opętany...!
rebeliant2021.05.17 13:21
I jeszcze jedno - sekta "cierpieć ponad wszystko i milczeć ku chwałce zboka ojcza" powinna mieć szlaban na hipnozę dzieci.
nie ma przymusu męczeństwa2021.05.17 15:15
Jak ktoś woli można też i spokojnie się bronić. Tylko człowieczeństwa należy zachować.
" rebeliancie??? a właściwie Lechu K....2021.05.17 15:31
Kellerze , wiesz że bluźnisz na BOGA! ???... Chcesz tym zasłonić swoje zboczenie względem dzieci....! Lepiej sie poczułeś??? Nie....!? Sumienie ci coraz bardziej nie będzie dawało żyć! ...Wiesz ilu dzieciom zrobiłeś krzywdę, ...siedziałeś trochę w mamrze"! ...Myślę że o wiele za mało!... Jesteś na tyle zboczony, że siostry dzieciom nie darowałeś?! ...JAK ŚMIESZ NA KOGOKOLWIEK ŹLE PISAĆ, PRZECIEŻ NIE MA GORSZYCH OD CIEBIE!...
Styki2021.05.17 15:43
Po co dyskutujesz z dzbanem?
Anonim2021.05.17 15:50
Wszystko jedno czy to keller, Po 11 czy rebeliant einfach pusty dzbanek.
Po co te nicki wymieniasz?2021.05.17 16:57
" znany nam - "anonimie" !.... Głupszych od siebie nie znajdziesz! Przecież to są wszystkie twoje nicki!...Lechu!.... Dokąd będziesz rżnął głąba i udawał "greka"! ...Ze wszystkich portali cię powyrzucali, pozamykali ci konta, gównie za pisanie do siebie w różnych nickach i za bluźnierstwa, inwektywy....itp.!
rebeliant2021.05.17 13:19
Podobne brednie co w tym bredniarzu możemy znaleźć w propagandzie komunistycznej: "Towarzyszka Irmina Zalewajewa zrobiła 1000% normy"... tylko jej dysk wypadł i na koniec dostała miskę zupy z wkładką. Krzywda jest zawsze krzywdą i żadna c h u j o z a nie będzie mi truć o jakichś zbawieniach, przebaczeniach choćby była ona właśnie Bogiem Wszechmogącym.
rebeliant2021.05.17 13:15
" Bóg już w pierwszych latach jej życia przygotowywał dziewczynkę na przyjęcie łaski męczeństwa" - widać na tym przykładzie co oznacza "wolna wola człowieka". Sr am na każde przygotowania pochodzące od tego skur...wysyna Jahwe. Ponadto widać na całej ludzkości czym kończy się brak wszechmocy - a tym, że teraz narcystyczny "ja cię złapię" może każdego ustawiać w swojej gierce jak mu się podoba bez pytania kogoś o zdanie. Jahwe tak na prawdę wszystko robi na siłę, a o miłości to mu się tylko przyśniło. Jego słowo kłamie już na wstępie niebiańskich pism - otóż to nie posiadanie wszechmocy jest właśnie tragedią każdej istoty. Natomiast cyrkiem krzyżowym wbił ułomnym ludziom ponoć "miłość", ale to tak na prawdę jest wyraz żądzy władzy nad wszystkim i nic ponadto.
Antychryst2021.05.17 10:17
Skoro uważacie, że jak przyjmijmy teoretycznie; Stary sąsiad u was za ścianą współżyje z małym chłopcem który oddaje mu się dobrowolnie - wręcz sam wciągnął tego starego - uważacie że to wasza sprawa. A jak kobieta -czyjaś córka i do tego matka -ma dwóch mężów to uważacie że to nie moja sprawa - nie wolno ich skrzywdzić. Przekonajcie mnie dla czego sytuacja druga to nie moja sprawa i dla czego pierwsza to wasza sprawa, wy śmieci ludzkie - dodam że prawo ludzkie ktoś wymyślił w oparciu o moralność - więc odpowiedź że tak nakazuje prawo nie jest odpowiedzią.
qwerty2021.05.17 6:58
Skoro została zamordowana w lesie to skąd wiadomo że wybaczyła. Brednie. Dorobili legendę a głupi lud to kupuje.
wertyu2021.05.17 8:52
Sam jesteś głupi i niedomyślny. Pewnie powiedziała mordercy, że mu wybacza. On został złapany i stąd wiadomo. Proste.
Jawny2021.05.17 6:27
Wybaczyć mordercy - tego szatan nienawidzi. Nienawidzą więc także jego kundelki: Anonim, Po11..., kretynizacja. Ale coś wymyślą.
Antychrust2021.05.17 7:09
Jak jesteś kap o to znaczy żołnierz z angielskiego - powinieneś wybaczyć snajperowi dla którego byłeś przypadkowym wrogiem na wojnie, lotnikowi dla którego byłeś przypadkiem, ale nie możesz wybaczyć temu co cię zabił lub poniżył z bliska jakkolwiek - bo to znaczy że nie spełniałeś dobrze swojej funkcji - zdradzając swoją funkcję to tak jak byś zdradzał samego boga. Jak jesteś magiem co potrafi góry przenosić - dostałeś godność - jak jej nie bronisz - zdradzasz boga! Ile siły potrzeba żeby na równi po bratersku traktować króla i niewolnika - trzeba być co najmniej takim antychrystem jak Samson albo Elizeusz. Przyłączając się do Jezusowego miłosierdzia stajesz się współwinnym Sodomy - znaczy że choćbyś góry przenosił nie masz godności bo dla syna bożego jesteś tylko Blatem ale on jest gorszy bo u niego być pokornym to znaczy być Bla c - jesteś równy dziwce w oczach prawdziwego boga.
Jawny2021.05.17 8:15
Talmudyczna zawiłość - nie na mój łeb polskiego goja oraz (przepraszam za wyrażenie) katolika . Ewangelia jest prostsza. Pozwolisz, że pozostanę przy niej.