TYLKO U NAS! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Dziś tęczowa flaga na pomniku, jutro podpalony kościół, pojutrze bomba - zdjęcie
31.07.20, 12:00Fot. screenshot - YouTube

TYLKO U NAS! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Dziś tęczowa flaga na pomniku, jutro podpalony kościół, pojutrze bomba

104

Eryk Łażewski, Fronda.pl: W nocy z wtorku na środę, na czterech warszawskich pomnikach zawieszono flagi LGBT, różowe maseczki z symbolami anarchistycznymi, przylepiono też kartki z wulgarnym manifestem. I nasuwa się pytanie: czemu ta akcja służy, po co została w ogóle zrealizowana?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, historyk Kościoła: W Polsce, w wolnym kraju, każdy ma prawo manifestować swoje poglądy. Natomiast, musi to robić zgodnie z prawem. Na pewno w nocy - bez zgody tych, którzy opiekują się wspomnianymi pomnikami - taka akcja jest nielegalna.

Nic nie stało na przeszkodzie temu, aby środowisko LGBT zorganizowało legalną manifestację z zachowaniem prawa polskiego. Więc, niezależnie od tego, co i na którym pomniku zostało zawieszone, jest to działanie sprzeczne z prawem polskim i powinno być po prostu ścigane z urzędu. Natomiast w przypadku figury Chrystusa, dochodzi obraza uczuć religijnych. Bo Chrystus, jako jedna z trzech Osób Boskich, jest osobą najważniejszą dla każdego chrześcijanina. Ta figura - poza tym - stoi na terenie kościelnym, na schodach prowadzących do kościoła. Jest także ważna dla każdego mieszkańca Warszawy ze względów historycznych. I owa profanacja (świadomie nazywam to profanacją) nie mieści się w żadnych ramach cywilizowanych działań. To jest krzywda wyrządzona ludziom wierzącym.

Ale po co to wszystko było zrobione? Co sprawcy chcieli zamanifestować?

To jest prowokacja, potrzebna do tego, żeby przypomnieć o swoim istnieniu. Prowokacja bardzo ordynarna. I muszę powiedzieć, że ona środowisku LGBT wyrządza więcej krzywdy, niż daje dobrego. Bo to środowisko jest teraz postrzegane jako anarchiści, jako ludzie niekulturalni; ludzie, którzy w imię manifestowania swoich poglądów, atakują innych.

Każde środowisko, które jest agresywne, jest niebezpieczne. Zwłaszcza, że na jednym z pomników był taki napis: „To jest szturm! To jest atak!” Nie można przejść nad tym do porządku dziennego. Zwłaszcza w Europie, gdzie jest ogromne zagrożenie terroryzmem, różnymi ekscesami wywołanymi przez środowiska ekstremalne. Bo dzisiaj słowa o „szturmie” i „ataku” (a przecież nikt z nikim wojny nie prowadzi) mogą być zachętą dla kolejnych szaleńców, aby – jak to się dzieje gdzie indziej – podpalić kościół, podłożyć bombę, czy dokonać jeszcze innych krwawych odwetów. Słowa o „szturmie” i „ataku” – moim zdaniem – powinny być jednoznacznym sygnałem dla władz policji i ABW, żeby podjąć działania: przede wszystkim wyjaśnić, kto to zrobił i zabezpieczyć obywateli na przyszłość. Ochronić ich przed tego typu działaniami.

A czy można uznać, że to takie wulgarne potraktowanie figury Chrystusa stanowi przejaw nienawiści wobec po prostu katolików?

Tak! Wobec chrześcijan, nie tylko może katolików, chociaż figura była w kościele katolickim. A zatem cały system wartości, które przyniósł Chrystus na Ziemię, czyli Ewangelia - Dobra Nowina – jest atakowany w ten sposób. Tam są wyraźne wskazania, którymi kierują się setki milionów ludzi na całym świecie. Więc to jest także uderzenie we wspólnotę. Przecież Chrystus założył Kościół, czyli wspólnotę wszystkich ludzi ochrzczonych. I myślę, że to jest świadome działanie. To nie jest jakiś przypadek czy wybryk nastolatków. To jest agresja.

Chcę zwrócić uwagę na fakt, że przecież gdyby taka akcja była wymierzona na przykład w synagogę żydowską, czy w meczet muzułmański, to od razu byłaby reakcja prawie międzynarodowa. Bo nie tylko wierni tych wspólnot by reagowali, ale też organizacje międzynarodowe, może również ambasady innych krajów. Bo przecież nikt by się na takie rzeczy nie zgodził. Jeżeli wiec jest antysemityzm, czyli agresja przeciwko religii żydowskiej i w ogóle narodowości żydowskiej, to niestety tutaj mamy do czynienia z antychrześcijaństwem, czy z antykatolicyzmem: agresją wobec innych ze względu na wyznawaną religię.

A jak powinniśmy reagować na tego typu zachowania ludzi ze środowisk LGBT?

Przede wszystkim od tego są władze państwowe, jest Konstytucja, są prawa przyjęte przez Sejm, czyli Kodeks Karny. Musi być reakcja. Brak reakcji byłby najgorszą rzeczą w takiej sytuacji. Gdyby bowiem ją zbagatelizowano, to za jakiś czas byłoby już nie powieszenie flagi, ale na przykład podpalenie kościoła, co zresztą dzieje się na naszych oczach w Europie Zachodniej.

Zasadniczo więc, policja i prokuratura powinny zgodnie z prawem ową sprawą się zająć. Natomiast wspólny głos władz państwowych, kościelnych, także samorządu miasta Warszawy, który przecież odpowiada za sprofanowane pomniki, powinien jednoznacznie to potępić. Stwierdzić, że nie ma zgody na tego typu ekscesy. I wtedy rzeczywiście, może to być przestrogą dla innych, którzy by chcieli zrobić podobne rzeczy, bądź jeszcze gorsze.

A my – zwykli katolicy, zwykli obywatele – jak powinniśmy reagować?

Myślę, że zawsze powinniśmy się dołączyć do wszystkich, którzy apelują o powstrzymanie się przeciwko tego typu działaniom. Natomiast myślę, że akcja ekspiacyjna - złożenie kwiatów, zapalenie znicza pod sprofanowanym pomnikiem, ewentualnie wspólna modlitwa - będzie znakiem dla innych, że nie chodzi tylko o figurę jako pewien obiekt sztuki rzeźbiarskiej, ale też o wyznanie naszej wiary. Zwłaszcza, że Chrystus jest tak wymowny: dźwiga krzyż, w koronie cierniowej…

Widać tu jednoznaczne podkreślenie wartości chrześcijańskich. Ale również wartości patriotycznych. Bo z tą figurą wiąże się cała historia. Zwłaszcza teraz, w przededniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, kiedy owa rzeźba została zniszczona. Myślę więc, że nawet ludzie niewierzący, niezwiązani bezpośrednio z Kościołem, powinni docenić wartości patriotyczne tego symbolu. I choćby właśnie bukiet kwiatów, czy znicze…

To byłby sprzeciw, ale właśnie w duchu chrześcijańskim: zło dobrem zwyciężyć. Przez modlitwę i szacunek dla symbolu, dla tej figury Chrystusa.

Komentarze (104):

Seraf2020.08.2 15:30
LGTB to inwazja neobolszewickich okupantów!
edi2020.08.1 22:06
Ideologia LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
As w rękawie Boga2020.08.1 21:20
Jezus Chrystus król żebraków ma ogromny pomnik w Świebodzinie. Stolcman i Axel Springer ma tylko pełną pogardę u Polaków.
Szybka Randka2020.08.1 21:06
Niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu http://lexlale.com.pl
Waldemara Ostrz2020.08.1 20:07
Nauczanie Kościoła o „niezostawianiu osób lgbt+ samotnych w obliczu życiowych zmagań” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ) nie jest realizowane. Jest pomyłką lub świadomym kłamstwem. Kościół robi wszystko, żeby ich pozostawić samym sobie, zmarginalizować i zohydzić. a wynikłe stąd postulaty równościowe uznać za ideologię i wykorzystywać do rozgrywek politycznych. Ksiądz Zaleski też. Nie ma poradnictwa dla rodziców, ani pomocy dla wykazujących takie problemy. Hierarchowie zbywają wszelkie próby dyskusji na ten temat (zob. komentarz http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/w-duchu-brata-alberta ). Przez to wierni myślą, że można nic nie robić. Jedyny biskup, który pozwolił założyć ośrodek Odwagi, zmarł podczas wyjazdu do Rzymu, a ośrodek odżegnuje się od swego zadania. Wyciąga tylko rękę po 1% podatku. Wierni powinni się zmobilizować do protestu i wymusić na władzach kościelnych i świeckich skuteczną pomoc w prawidłowej integracji, gdyż to jest jedyny godziwy sposób na „ideologię lgbt+”.
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.1 21:07
Nie wiem skąd pomysł, że społeczność LGBT oczekuje od kościoła jakiejkolwiek pomocy? Oczekujemy jedynie nie-wp-ier-dalania się w cywilne prawo państwowe oraz do naszego życia. Znakomita większość LGBT to ludzie, którzy z ideologią katolicyzmu nie chcą mieć nic wspólnego.
Waldemara Ostrz2020.08.1 21:30
Niektóre/rzy uznają prawidłowe relacje rodzinne za wartość. Kościół też tak twierdzi, ale nic nie robi, żeby używać „ideologii lgbt+” do swoich interesów politycznych. Jest to szkodliwe dla wszystkich.
Szybka Randka2020.08.1 14:33
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Anonim2020.08.1 14:56
jebaj sie o kant stolu....
Biegunka Prorocza2020.08.1 14:15
A jeszcze dziś sraaka na siódmy zagon. Klozet stanie się jak kosmodrom. I będzie start rakiety Gagarina.
fdf2020.08.1 13:11
A za tydzień ślub w domu bożym kurskich.
Anonim.2020.08.1 12:11
Jak po deszczu na niebie,nad moją glową pojawi się Tęcza,to kogo mam podać do sądu?Boga? czy min. klimatu?
Alojzy Cedzidło2020.08.1 18:00
To zależy "AAAtomku" . Zależy . Bo jak będzie 7 -mio kolorowa, to dzieło natury lub Bozi . Jak 6-cio kolorowa , to nie będzie tęcza . Pewno jakiś pedał namalował
Szybka Randka2020.08.1 10:16
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
John2020.08.1 2:06
A episkopatowi jakoś nie przeszkadza profanacja symboli chrześcijańskich bo nie wystosował żadnego protestu ani oświadczenia, rzecznik tylko zachęca do noszenia maseczek takich jak ta, która bezcześciła figurę Chrystusa dźwigającego krzyż.
ZERRO2020.07.31 19:04
A wczoraj pedofilia księży.
Japa2020.07.31 23:47
No włanie ...... Dobrze zrozumiłem ?
katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 18:43
Nie chce juz nic slyszec od prowokatora masonskiego Isakiewicza. On wspolpracowal z Siekielskimi przy robieniu ich filmu,a teraz probuje sobie poprawic wizerunek. Nie bedzie przeklety,i niech wezmie go Szatan,ktoremu w swojej LOZY juz oddal swa dusze.
KURVVO POMATOLSKA2020.08.1 14:53
POmiocie SOWIECKOubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...TECZOWY ALFONSIE
Szybka Randka2020.07.31 18:36
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Irena2020.07.31 18:19
"Gorliwość o dom Twój mnie pożera i spadły na mnie obelgi uwłaczających Tobie" (Psalm 69) Niech umieszczą tęczową szmatę na synagodze, zobaczymy, jaka będzie reakcja rabinów. Poza tym pojęcie "mniejszości seksualne" oznacza, że nie powinny starować większością, którą są katolicy. Jak się nie podoba - wyjeżdżajcie z "tenkarju".
nowy_tutaj2020.07.31 17:33
Tak jest, proszę Księdza, wielu z nas czeka śmierć za wiarę, a nie od jakiegoś "wirusa".
STANISLAW2020.07.31 18:10
A ci którzy ostatnio w niektorych krajach zawyżyli poziom śmiertelności o kilkadziesiąt procent, od czego umarli? Od złej pogody?
Anonim2020.08.1 14:55
z glupoty
Torchwood2020.07.31 16:39
Dzisiaj "strefy wolne od ideologii LGBTQ", jutro obowiązek noszenia różowego trójkąta i obozy koncentracyjne.
Anonim2020.07.31 16:52
nic z tego ...dobrowolna eutanazja teczowej zarazyu
Marian2020.07.31 20:10
Tuż po czarnej zarazie
jasin2020.07.31 17:36
Spokojnie księże Tadeuszu. Dzban wodę nosi póki się ucho nie urwie. Przyjdzie taki dzień, że uszko się urwie i zboki mocno się zdziwią, że lewą łapką tę muchę-robaczyce zmiażdży. Spokojnie wybije właściwa godzina.
STNISLAW2020.07.31 18:13
No tak, Torchwoodzie, pewnie nie zdążyłeś się urodzić, aby się znaleźć w koncentraku i dowiedzieć się kto, co robi!
katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 18:33
Komunisci zamordowali kilka milionow katolickich Polakow,i nadal udaja niewinna ofiare. Komunisci tylko trzy rzeczy robia perfekcyjnie. Mordowanie ,klamanie i rabunek.
Izydor2020.07.31 15:01
Jutro to kolejny film Sekielskich. Ale kto by się przejmował ważna tęczowa flaga. W tych seminariach to wam jakąś lobotomie robią? Co ksiądz to idiota.
Michał Jan2020.07.31 15:55
No to hunwejbini mogli poczekać z tą swoją akcją na ten film, a nie teraz się dziwować, że nikt nie zamarł w radosnym oczekiwaniu na niego, tylko komentuje ich wyczyn. Lewicowość, to jednak stan umysłu.
STANISLAW2020.07.31 18:16
Ta sześciokolorowa "tęcza" przypomina mi jeden z elementów liczby 666!
Jestem LGBT plus koza.2020.07.31 14:25
Wara od mojej kozy! Do seksu nie zamierzam zakładać kondona, moja koza nie ma AIDS. Tylko dumni geje mają AIDS, dlatego ja rżnę w kichę moją kozę! A wam wara do tego szczególnie 80-letnim starym, obrzezanym hooyom!
Anna2020.07.31 14:21
Jak na razie to domowej roboty ładunek wybuchowy przyniosło na marsz równości w lublinie pewne małżeństwo :/
Jestem LGBT2020.07.31 14:11
Nie mam nic przeciwko katolikom że wierzą w Boga, nie uznają rozwodów,seksu przedmałżeńskiego, organizują pielgrzymki, procesje, nie muszą uznawać eutanazji czy aborcji jeśli im na to religia nie pozwala ale wara od mojego życia, moich przekonań i wartości nic wam do tego jak mnie nic do życia waszego
Michał Jan2020.07.31 16:08
Piękny manifest - na miarę kogoś, kto może i się zestarzał, ale niekoniecznie dorósł. Jak wymyślisz, jak mamy żyć na tym samym terenie, ale nie w ramach jednej społeczności, to zgoda. Na razie żyjemy razem i musimy wytworzyć jakiś modus vivendi. Możesz się rozwodzić dowolnie, uprawiać seks przed- i pomałżeński, więc niczego katolicy Ci nie zakazują. Z eutanazją walczą, jak walczy się z produkcją mydła z martwych ludzi - pomysł pozornie rozsądny, ale długofalowe konsekwencje społeczne tragiczne: w krajach, w których ją wprowadzono, lista powodów jest systematycznie rozszerzana. W przypadku aborcji decyzja ostateczna dotyczy osobnika o innym DNA niż osoba, która próbuje o nim decydować - ktoś musi stanąć w jego obronie.
jasin2020.07.31 17:49
Wyjaśnię ci Twój problem: w roku 966 książe Piastów przyjął Chrzest Święty i właśnie tak powstała Polska, która była jest i będzie katolicka. Gdyby aktem założycielskim było np. wypięcie przez Mieszka d..y w stronę cesarza Ottona oooo!!! to wtedy mielibysmy Polskę sodomitów, a tak mamy Polskę Katolików. Skoro ci to nie pasuje to papa - my Polski wam nie oddamy bo my ją stworzyliśmy.
Katolik2020.07.31 14:04
Dajmy żyć gejom lesbijkom zaakceptujmy ich związki homoseksualne uznajmy to że ktoś czuje się urodzony w nieodpowiednie płci wtedy oni na pewno nie będą nic mieć do nas, dlatego musimy się z nimi pogodzić i zaakceptować ich odmienność i wartości
Michał Jan2020.07.31 16:10
No popatrz - w żadnym ze znanych krajów na tym nie poprzestali.
lilu2020.07.31 17:56
A właśnie , że nie dajmy.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 18:37
Ten pseudo-Katolik to prowokator komunistyczny i totalny klamca.
gregor2020.07.31 13:57
gdyby jakas akcje zorganizowali Narodowcy to od razu bylaby policja i sady
Duda-Gracz2020.07.31 14:10
Bo naziolstwo trzeba tępić.
88!2020.07.31 14:25
88!
teczowy parchu2020.07.31 16:48
teczowe pomatolstwo nalezy tepic...
katolicka deratyzacja Polski2020.07.31 18:39
Tepic trzeba i teczowych i narodowych,bo sa za likwidacja Panstwa Polskiego.
M2020.07.31 13:50
To Ks. Isakowicz zapomniał, że DRZWI KOŚCIOŁA zostały OTWARTE na świat i jego NIESPODZIANKI. A teraz dziwi się i narzeka.
AAAtomek2020.07.31 13:39
Dziś inwektywy na LGBT, jutro kamienie w LGBT, pojutrze opaski i obozy koncentracyjne dla LGBT?
Luc Le Blanc2020.07.31 14:03
Kamienie i butelki już rzucają w marsze równości. A w Lublinie nawet jakaś nazi-para miała gotowy do odpalenia ładunek domowej roboty.
Michał Jan2020.07.31 15:59
Akurat obozy koncentracyjne, a precyzyjnie tych kacetów pierwowzory, to raczej specjalność tych, co stoją za ruchem LGBT.
AAAtomek2020.07.31 17:56
Rosa Winkel, którzy nosili w obozach ludzie-homoseksualiści to wytwór grupy osób pod symbolem religijnym w kształcie krzyża równoramiennego.
lilu2020.07.31 18:03
HAHAHA Jedna ciota drugą ciotę wsadziła do obozu. SA, które wyniosło Hitlera (zresztą pedała) do władzy to w 100% zwolennicy sodomii. SS, które zastapiło SA to też inna wersja pedałów. Poczytaj coś np. The Pink Swastika: Homosexuality in the Nazi Party) – książka autorstwa Scotta Lively'ego) albo o zabużeniach seksualnych Hitlera z raportów policji wiedeńskiej. Zaburzony sexualnie gościu. Tak samo pewnie jak i ty ale jeśli cie obraziłem to wybacz.
AAAtomek2020.07.31 18:09
Ach biedni ci heteroseksualni niemieccy mężczyźni! Wg nich to Żydzi, cykliści, homoseksualiści i Polacy rozpętali W WŚ i przeprowadzili Holokaust?
Lilu2020.07.31 18:14
Nie brnij dalej bo już tylko się ośmieszasz. Zanim odpiszesz to chociaż przeczytaj streszczenia książek, które ci polecam.
Michał Jan2020.07.31 18:15
Niemieckie obozy koncentracyjne były zarządzane przez SS, a nie przez SA. Niemniej wzajemne harce członków Oddziałów Szturmowych, do Nocy Długich Noży były tolerowane.
AAAtomek2020.08.1 16:08
Scott Lively'??? Czy to ten przyjaciel i pożyteczny... Putina??? Nie zamierzam nawet wrzucać do googla jego nazwiska!
Michał Jan2020.07.31 18:12
Wczytaj się nim skomentujesz. Pierwotne obozy koncentracyjne były dla przeciwników "postępu dziejowego". Ci od trójkątów tylko je skopiowali i używając geniuszu swojego narodu, dodali uciążliwości kompensujące łagodniejszy klimat.
zboczony pomatole2020.07.31 16:50
tak powinno byc ...
AAAtomek2020.07.31 17:56
Opowiadaj dalej.......
jasin2020.07.31 17:55
Skoro zacząłeś wpie..ć się życie spokojnych ludzi z żenującą informacją z kim i w co to robisz, to nie dziw się, że dostajesz po ryju. Agresja zboków agresją się odcisnie.
AAAtomek2020.07.31 17:58
Opowiadaj dalej co zrobiłbyś z ludźmi, których uważasz za podludzi jak hitlerowcy Żydów w czasie 2WŚ? Prosimy o konkrety, człowiek uczy się przez całe życie.
jasin2020.07.31 18:11
Ach prowokatorze za 5 kopiejek. W czasie II WŚ to pedały z SA i SS opiewały grecką miłość. A ja bym was zwyczajnie skierował na leczenie i to nawet otwarte. Fromm doszedł do mądrego wniosku, że wasze zaburzenie to efekt rozmaitych problemów emocjonalnych i zazwyczaj dobra terapia pozwala wrócić na łono społeczeństwa.
AAAtomek2020.08.1 16:05
Skierowałbyś na leczenie.... No cóż, ja bym w odwecie kierował katolików na intensywne leczenie psychiatryczne...
STANISLAW2020.07.31 18:21
A co może przypominać ta statutowo sześciokolorowa niby "tęcza", tylko element liczby 666 i jego diabelskie wyczyny.
Japa2020.08.1 17:55
Racja " AAAtomku , racja . No bo jak `im odnowić kiedy tak się o to proszą .
ladychapel2020.07.31 13:38
Dziś "Precz z tęczową zarazą" - jutro komory gazowe (jak za Hitlera).
NaziBarbi2020.07.31 13:52
Czytaj propagandę swoją na wp/onet a stąd WON!
Lilu2020.07.31 18:18
Ależ ladychapel nie czyta onet/wp, założę się, że ona czyta wyłącznie własne wpisy. To tzw hiperbania informacyjna.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.31 13:23
Dziś wyzwiska homofobiczne, oznaczanie mieszkań "pedały tu mieszkają", zaczepki i przemoc fizyczna na ulicy, nachodzenie gejów pod ich domy (niedawny przykład Mariusza), rzucanie kamieniami w okna fundacji LGBT. Jutro zabijanie gejów przez katoprawactwo.
Michał Jan2020.07.31 16:14
Normalni homoseksualiści są z pewnością głęboko wdzięczni za taką ich uzurpowaną reprezentację.
lilu2020.07.31 18:23
I to ze strachu banda zboków zbeszcześciła pomnik Jezusa i ze strachu prowokujesz o dmiesięcy na tym forum. Czy ty wogóle wiesz co to był Nazizm?
matis892020.07.31 13:18
Polska powinna zdelegalizować lewackoateistyczną fanatyczną religijnie organizację LZPKNTB bo ta zaczyna upodabniać się do islamskich terrorystów. Do tego powinno się zdelegalizować tą organizację w obronie gejów bo to organizacja wroga gejom, nie licząca się z nimi i działająca na wywoływanie w społeczeństwie niechęci wobec gejów. Postulaty LZPKNTB nie są postulatami gejów tylko masonerii i obcego kapitału.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.31 13:26
Nie przejdą twoje katofaszystowskie zakusy. Polacy w ogromnej większości nie trawią prawactwa, nie chcą żyć po prawacku. Nawet ci, którzy głosowali na PiS tylko i wyłącznie za socjalem. Przekroczycie cienką granice i to będzie wasz koniec.
Cierpliwy2020.07.31 13:56
Raczej Twój.
NaziBarbi2020.07.31 13:09
Gdyby nie Fronda nie byłoby polsko-katolickich mediów. Nie byłoby mediów prawie wcale.
matis892020.07.31 13:08
Kręcą mnie kobiety z nogą w gipsie. A was? ************************************************************************** http://i2.pinger.pl/pgr70/233343750019be1e4d40ae45
katolik2020.07.31 13:02
Układ z szatanem będzie w konsekwencji powodował ludobójstwo, w postaci wstrzykiwania szczepoinki przeciw koronawirusowi
katolik2020.07.31 13:00
Jaki ten Episkopat nie zapobiegawczy o ludzkie dusze, Bał się, żeby nie siać paniki, więc lepiej nie mówić, że ten przeklęty , wypuszczony wirus przez masonów dla ograniczenia populacji jest samokarą dla ludzi, więc mamy ciąg dalszy profanacji, jako odwaznych, bez zahamowań działań szatana. Co Episkopat na to? Chyba dojdzie do układu z szatanem
Anonim2020.07.31 13:05
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik już wprowadził do KK demona pachamamę, a jest współodpowiedzialny za islamizację UE i teraz za zrobienie meczetu z dawnego Kościoła. Do tego Bergoglio wspiera LZPKNTB. A episkopat służy Fałszywemu Prorokowi w Watykanie.
Wiesław2020.07.31 12:59
Po pojutrze potop, po po pojutrze gradobicie, po po po pojutrze koklusz, a po po po po pojutrze pieczenie świniak na rożnie.
matis892020.07.31 12:53
LZPKNTB jako fanatyczna religijna lewackoateistyczna, pro masońska organizacja, zaczyna przypominać fanatycznych terrorystów islamskich. Wszak to lewakoateiści odpowiadają za islamizację UE.
#TęczaNieObraża2020.07.31 12:52
http://obserwatornia.pl/2018/08/22/tecza-nie-obraza/
Albert2020.07.31 12:45
"Bo Chrystus, jako jedna z trzech Osób Boskich," - udowodnij to kleruchu. Jeśli tego nie zrobisz, cała reszta jest tylko bezwartościową paplaniną.
katolik2020.07.31 12:42
czy Ks zadał już pytanie Episkopatowi- dlaczego nie było i nie ma wezwania do pokuty, tylko błaganie Boga o poskromienie wirusa, Przecież dno PO , masoni już nie boją się witrusa, sa w ofensywie. Episkopat tego nie widzi, dajcie spokój z jakąś szatańską polityczną poprawnością . Nie ma żadnej poprawności, szatan działa. Nie ma żadnej opozycji, jest dno PO, z którym nie ma się co liczyć, oni to zleceniobiorcy szatana. Czy Episkopat jest ślepy? A gdzie skrucha, nawrócenie, pokuta, niepotrzebna? Różaniec, ale jako forma pokutna, przebłagalna.
Mała162020.07.31 12:39
I co z tego że ks. dobrze mówi. Nie jest ks wyrazicielem biskupów, episkopatu. Zdanie ks wrzuci się do zbioru pt. "oszołomy". Kardynał już wyraził "ubolewanie :) . ..... akcja ekspiacyjna, modlitwa, apele biskupa - to nie wzruszy bolszewickiego bydła. Naiwniactwo trzeciego stopnia. Ciągle to przerabiamy.
violencja…2020.07.31 12:35
A po jakiego chůja mają palić al-Quran?
violencja2020.07.31 12:49
Nie podszywaj się pode mnie.
Księże ormiański…2020.07.31 12:31
nie zapędzaj się za daleko.
drugiego lockdownu nie będzie2020.07.31 12:23
LOT odwołał wszystkie połączenia z Czarnogórą, planowane po 4 sierpnia - poinformował PAP przewoźnik. Do tego czasu wykona jeszcze sześć lotów do Polski w formule zmienionej na czarterowe rejsy specjalne dla chcących wrócić do kraju.
Apateista2020.07.31 12:21
Pan KTIZ konfabuluje.
z Polski2020.07.31 12:20
Tak wyglądał ten marsz na wschód, który zachodnią Europę już zwalcował, to wszystko już się stało na Zachodzie Unii. Przy przetestowanym scenariuszu nowy totalitaryzm również lewacki jak komunizm czy nazizm, teraz neomarksistowski, tęczowo-zielony, genderowy, właśnie krok po kroczku, od obraźliwych marszy, po prowokacje, próby zmian w prawie, potem już terroryzm, podpalenia i zamachy. Rozpoczęła się wojna kulturowa totalitaryzmu LGBT z chrześcijaństwem i ugruntowanymi tradycjami i kulturą Państw Europy Wschodniej. POLACY, WŁĄCZCIE MYŚLENIE !!!
violencja2020.07.31 12:19
Proponuję aby pozawieszali te kolorowe szmaty na pomniku Allacha. Mogą też spalić koran.
obok "violencji" to ty dziadu ...2020.07.31 12:24
Z tym, że "Allacha" piszemy inaczej.
Karnovskienė2020.07.31 12:32
Z tym, że nie ma pomników Allaha. W islamie istnieje zakaz tworzenia wizerunków i rzeźb osób a zwierząt. Nie uczyli w szkole religioznawstwa?
violencja2020.07.31 12:52
No to na meczet
... w życiu nawet nie stałeś.2020.07.31 12:55
j.w.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.31 13:53
Ja ci proponują wejść z krzyżem do meczetu. Jak wyjdziesz żywa będziesz się mądrzyć o LGBT.
BogaNIEMA2020.07.31 12:07
Zajechało z kleszych ust propagandą nazistów lat 30.
Anonim2020.07.31 12:29
Podobny jesteś do komunistów ktorzy skazywali naszych narodowych bohaterów walczących z niemcami w 2 WŚ. Zastanów się skąd wzięła się w tobie taka nienawiść i dokąd ciebie doprowadzi. Zniszczysz innych i siebie i nic pozytywnego w życiu nie dokonasz. Jeżeli masz pretensje do kogoś to to z siebie uwolnij ale nie bądź zgorzkniałym i nienawistnym człowiekiem bo to cię do niczego dobrego nie doprowadzi.
Enigma2020.07.31 12:31
Oooooo głos lewackiego, tęczowo-genderowego terrorysty, Europę Zachodnią już zniszczyliście, ale zapamiętaj, Matka Boża i sam Jezus Chrystus szczególnie upodobali sobie Polskę i nie pozwolą zniszczyć jej szatanowi i jego siepaczom. Jeszcze jedno: nigdzie w Biblii nie jest napisane, że chrześcijanin w imię miłości bliźniego ma bezwarunkowo być bierny i miłosierny wobec zła, ba nawet jest zapisane, że w czasie żniw zostanie oddzielony chwast od pszenicy i spłonie. Lewactwo czyta Biblię i Konstytucję tak aby z wyrwanych pojedynczych słów tworzyć teorie na swoje potrzeby.
kafejki internetowe nie istnieją2020.07.31 12:07
Zróbcie coś aby ludzie mogli komentować z telefonów komórkowych bo czytamy troli i ich skrytykować nie można
Szczery2020.07.31 12:06
Zawsze NIE dla LGBT!
Tylko Fronda i Niezalezna2020.07.31 12:04
Brzydzę się propagandą nudną już jak wpOnetInteria syf.