Tusk wybrał imprezę u Zdanowskiej zamiast Marszu Niepodległości - zdjęcie
01.11.18, 14:21flickr.com/epp

Tusk wybrał imprezę u Zdanowskiej zamiast Marszu Niepodległości

"Igrzyska Wolności - Bitwa o historię" taką nazwę nosić będzie impreza Hanny Zdanowskiej organizowana w Łodzi w dniach 9-11 listopada. To właśnie tam wybiera się Donald Tusk.

Pomimo, że wcześniej przewodniczący Rady Europejskiej otrzymał oficjalne zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy to postanowił nie pojawiać na uroczystościach i wybrać inicjatywę Hanny Zdanowskiej.

"W okresie, gdy będziemy świętować stulecie niepodległości Polski, chcemy rozmawiać w Łodzi o współczesnym patriotyzmie, tożsamości państw, które funkcjonują w UE, o przyszłości Polski i UE, wolności i demokracji. Zaprosiliśmy najwybitniejsze umysły - politologów, filozofów, myślicieli i przede wszystkim przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska" - mówiła sama zainteresowana, nie ukrywając zadowolenia z obecności Tuska.

Jak się okazuje w Łodzi pojawi się prawdziwa "śmietanka" opozycji, która "świetować" będzie 100-lecie odzyskania niepodległości.

Na liście gości znaleźć można między innymi: Roberta Biedronia, Katarzynę Lubnauer, Michała Boniego czy też Bartłomieja Sienkiewicza. Prawdopodobnie w Łodzi pojawią się również: Lech Wałęsa, Agnieszka Holland, Tomasz Lis oraz Leszek Balcerowicz.

mor/WP.pl/Fronda.pl