Tusk o konwencji PiS: Nie 'serce', ale 'płuca' Europy - zdjęcie
16.12.18, 14:52European People's Party [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Tusk o konwencji PiS: Nie 'serce', ale 'płuca' Europy

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego podczas sobotniej konwencji PiS. Szef polskiego rządu podkreślił, że Polska jest "bijącym sercem Europy". Były premier wolałby jednak... inny ważny narząd. 

"Dzisiaj chyba najważniejsze żeby zadbać o płuca. Ja bym chciał żeby Polska stała się płucami Europy"-stwierdził szef Rady Europejskiej w rozmowie z dziennikarzami. 

Pytany o 37. rocznicę pacyfikacji górników w kopalni "Wujek", odpowiedział:

"Warto pamiętać lekcje, jakie wyciągnęliśmy z polskich grudni i pamiętać ile kosztuje wszystkich niedemokratyczna władza". 

Czy mówił o sytuacji w Polsce? Donald Tusk odpowiedział, że ogólnie, w całej Europie obecnie kwestionowane są coraz częściej takie wartości, jak np. prawa człowieka. 

"Prędzej czy później zdarzy się coś takiego jak nasze polskie grudnie, jak władza gdziekolwiek by ona nie była czuje się niekontrolowana"- stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej, który w rozmowie z dziennikarzami upomniał również polski rząd w kwestii polityki klimatycznej. Najwyraźniej zapominając o tym, że przez osiem lat niewiele w tej kwestii zrobił...

yenn/PAP, Fronda.pl