Timmermans: Biała Księga nic nie wnosi! - zdjęcie
20.03.18, 16:30zdj. screen Youtube

Timmermans: Biała Księga nic nie wnosi!

"W odpowiedzi na grudniowe rekomendacje KE w sprawie praworządności, rząd odrzucił zarzuty stawiane polskim władzom w związku ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym i wymiarze sprawiedliwości"- podała dziś na Twitterze Polska Agencja Prasowa. 

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans podczas spotkania z dziennikarzami ocenił natomiast, że Biała Księga, którą polski rząd zaprezentował w Brukseli, "nie zawiera konkretnych odpowiedzi", ponieważ zawiera wszystko, co rząd Polski pisał wcześniej w odpowiedziach na rekomendacje KE. 

"Biała księga nie jest dla nas odpowiedzią. Nie chce jej oceniać, ale potrzebujemy konkretnych odpowiedzi na nasze rekomendacje, a biała księga nie zawiera takich konkretnych odpowiedzi"- stwierdził wiceszef Komisji. 

Prawie stustronicowy dokument zawieraa m.in. argumentację, dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest konieczna, jak również odpowiedzi na najważniejsze zastrzeżenia Komisji Europejskiej. Nieco ponad tydzień temu, na spotkaniu z przewodniczącym KE, Jeanem-Claudem Junckerem, szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki zaprezentował białą księgę. 

yenn/300Polityka, Fronda.pl