Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów - zdjęcie
27.06.20, 18:30Fot. via Wikipedia, CC 0

Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów

10

PIERWSZE CZYTANIE

Na gruzach Jerozolimy

Lm 2, 2. 10-14. 18-19

Czytanie z Lamentacji

Zburzył Pan bez litości wszystkie siedziby Jakuba; wywrócił w swej zapalczywości warownie Córy Judy, rzucił o ziemię, zbezcześcił królestwo i możnych.

Usiedli na ziemi w milczeniu starsi Córy Syjonu, prochem głowy posypali, przywdziali wory; skłoniły głowy ku ziemi dziewice jerozolimskie.

Wzrok utraciłem od płaczu, drgają me trzewia, żółć się wylała na ziemię wskutek klęski Córy mego ludu, gdy słabły niemowlęta i dzieci na placach miasta.

Do matek swoich mówiły: «Gdzie jedzenie i wino?» Padały jak ciężko ranione na placach miasta, gdy uchodziło z nich życie na łonie ich matek.

Jak cię pocieszyć? Z czym porównać, Córo Jeruzalem? Z czym cię porównać, by cię pocieszyć, Dziewico, Córo Syjonu? Gdyż zagłada twoja wielka jak morze. Któż cię uleczy?

Prorocy twoi miewali dla ciebie widzenia próżne i marne, nie odsłonili twojej złości, by od wygnania cię ustrzec; miewali dla ciebie widzenia zwodnicze i próżne.

Wołaj sercem do Pana, Dziewico, Córo Syjonu; niech łzy twe płyną jak rzeka we dnie i w nocy; nie dawaj sobie wytchnienia, niech źrenica oka nie zazna spoczynku!

Powstań, wołaj po nocy przy zmianach straży, wylewaj swe serce jak wodę przed obliczem Pana, wznoś do Niego swe ręce o życie twoich niemowląt, które padały z głodu na rogach wszystkich ulic.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Uzdrowienie sługi setnika

Mt 8, 5-17

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go».

Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a słudze: „Zrób to!” – a robi».

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i z Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz – w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów». Do setnika zaś Jezus rzekł: «Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś». I o tej godzinie jego sługa odzyskał zdrowie.

Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce. Ujął ją za rękę, a gorączka ją opuściła. Potem wstała i usługiwała Mu.

Z nastaniem wieczora przyprowadzono Mu wielu opętanych. On słowem wypędził złe duchy i wszystkich chorych uzdrowił. Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: «On przyjął nasze słabości i dźwigał choroby».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (10):

Loki2020.06.28 18:13
Zgrzytanie zębów oznaką tego że w przewodzie pokarmowym pojawiły się owsiki
Anonim2020.06.28 14:26
To już na dwa dni?
Anonim2020.06.28 9:51
Jakże aktualne.
Seks kamerki2020.06.27 19:42
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2020.06.27 18:51
Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów ... to wizja po wygranej Rafała?
Zachowuj się!2020.06.27 18:38
Nie profanuj religii, jakiejkolwiek! Uszanuj! Nie ubliżaj wierzącym!
I'm the clueless psycho on the hook2020.06.27 18:48
Did you take your medicine this morning?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.27 19:37
"Zburzył Pan bez litości wszystkie siedziby Jakuba; wywrócił w swej zapalczywości warownie Córy Judy, rzucił o ziemię, zbezcześcił królestwo i możnych" - następny przykład bożego miłosierdzia...
Monika...! " Nieszczęsliwa kretynizacjo......"!2020.06.29 1:21
To dziwne, że zwróciłeś uwagę, tylko i wyłącznie na to zdanie o karze??! Wyrwałeś je z kontekstu! Nic więcej nie zauważyłeś? A dlaczego Pan Jezus to zrobił? Nie wiesz? Upominał, mówił , prosił o nawrócenie tamtych ludzi...Nie chciało się im.....? Więc w taki sposób spotkała ich kara! A Miłosierdzie Boże miał przez cały czas dla nich....! Ale jak długo można czekać ...?????? To również ciebie dotyczy ........
Po 11 ...2020.06.27 19:07
Są tysiące religii. Nikt ich nie obraża. Wiesz dlaczego? Bo one nie atakują i nie obrażają. KK atakuje, obraża, poniża, poucza i wtrąca się. Tzw "ataki na KK" to tylko obrona.