08.01.19, 17:22Beax [CC BY-SA 2.5 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/pl/deed.en)]

Szyc obrażony... 'Panie premierze, proszę mnie do polityki nie mieszać'

"Porównywanie OFE do PPK to trochę jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca"- stwierdził dziś premier Mateusz Morawiecki podczas ogłaszania startu Pracowniczych Programów Kapitałowych. Znany aktor oburzył się z powodu tego porównania i zaapelował na Twitterze, aby premier "nie mieszał go do polityki". 

"Niektórzy, ekonomiści też, porównują ten program do OFE. Mam taki apel, żeby tego nie robić, to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca"- podkreślił Morawiecki. Paweł Borys to szef Polskiego Funduszu Rozwoju, Borys Szyc znany jest raczej z aktorstwa. Premier wskazał jeszcze na inną różnicę między osobami, które porównał. 

"Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu"- stwierdził Mateusz Morawiecki. 

Aktor nie był zadowolony z tego porównania.

"Panie premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam"- napisał na Twitterze. Część internautów szybko przypomniało artyście sytuacje, w których sam mieszał się do polityki. Nasuwa się też pytanie, czy politykowi nie wolno już przywoływać samego nazwiska znanej osoby...yenn/Twitter, Fronda.pl