09.11.17, 21:35Fot. Pixabay, CC0

Szwecja: Telewizja straszy PiSem

Portal niezalezna.pl poinformował dziś o wyemitowanym przez szwedzką telewizję publiczną SVT materiale, który dotyczy sytuacji w Polsce. Jak wygląda Polska oczami tej stacji? Jako graj, w którym ogranicza się wolność słowa, rząd z kolei panuje nad wszystkimi instytucjami, na czele z sądownictwem.

Autorem materiału jest Lena Scherman, wyemitowano go przedwczoraj, 7 listopada. Autorka w opisie programu na stronie internetowej stacji pisze o tym, że Prawo i Sprawiedliwość „demontuje instytucje demokratyczne”.

Pisze ona o historii Roberta Kowalskiego, zwolnionego z Polskiego Radia. Dalej czytamy między innymi:

W sumie jest ich dwunastu - dziennikarzy, z których wszyscy zostali wyrzuceni z pracy lub zwolnili się, ponieważ nie chcieli pozostać w mediach publicznych całkowicie rządzonych przez państwo”.

Jeden z rozmówców twierdzi też, że polski rząd chce wszystkich sędziów zastąpić osobami lojalnymi wobec niego. Dalej stwierdza:

Zmierzamy do jakiegoś totalitarnego społeczeństwa. Rząd dokonuje tak wiele zmian i robi to w tak dziwny sposób, bardzo często w środku nocy i bez żadnego badania od strony prawnej”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl