Szwecja: Homoseksualni Adam i Ewa w luterańskim zborze - zdjęcie
03.12.19, 09:10fot. printscreen - svt/tt

Szwecja: Homoseksualni Adam i Ewa w luterańskim zborze

28

Lewacki obłęd sięga zenitu, a jego awangardą są jak zwykle protestanci. W luterańskiej katedrze św. Pawła w szwedzkim Malmö odsłonięto z okazji Adwentu obraz przedstawiający Raj. Ze zmianami: jest na nim dwóch Adamów i dwie Ewy. Są homoseksualistami, a wąż to... transpłciowa kobieta. Elementów LGBT jest więcej.

Na pierwszym planie obrazu widać dwóch mężczyzn, Murzyna i białego, którzy rotycznie się dotykają. Obok stoją dwie kobiety, biała i ciemnoskóra, w podobnej pozie. Towarzyszą im jeszcze dwie dziwnie ubrane osoby. Na drzewie z kolei siedzi stara kobieta o transpłciowym "sznycie", trzymająca w ręku węża. W tle jest para tulących się do siebie starszych kobiet oraz kilka zwierząt.

Parafią kieruje pastorka Sofia Tunebro. Jak powiedział w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet", zaprezentowała nowy obraz z wielką radością.

"Z dumą i radością przyjmujemy ten Raj w kościele Pawła. Potrzebujemy obrazów, które są otwarte na większe włączanie i identyfikację Kościoła" - stwierdziła.

Obraz namalowała szwedzka artystka Elisabeth Ohlson.

Luterański Kościół Szwecji od lat idzie na szpicy rewolucji. Już w 2009 roku wprowadził homoseksualne pseudo-małżeństwa.

els/aftonbladet

Komentarze (28):

Mieczysław2019.12.11 8:46
Na obrazie jest wyraźna nadreprezentacja pederastów i lesbijek. Przecież w Naturze jest ich ok.2%, a na tym "dziele" jest ich kilkadziesiąt %. Szkoda, że katolicki papież obściskiwał się ze szwedzką prymaską i świętował z nią 500 luteranizmu, odprawiając nabożeństwo na stadionie.. Luter był śmiertelnym wrogiem kościoła katolickiego, a szczególnie papiestwa.
JD"A2019.12.4 7:51
Sodoma i Gomora a to w gorszej wersji ,więc co się stanie ? Tak to jest jak człowiek żyje jakby Boga nie było i nie wierzy w wieczne potępienie piekła .Biedni ludzie uwiedzeni przez zło , zaślepieni gonią za szczęściem którego tam nie znajdą a które prowadzi do wiecznego potępienia
Marek2019.12.3 21:21
Boże Wszechmogący, nie poczytaj nierozumnym tego bluźnierstwa, oświeć biedaków Światłem Ducha, napełnij Wiarą i darów Ducha Świętego, udziel im i im podobnym. Kornie Cię o to Boże Miłosierny prosimy, zmiłuj się nad nimi, przez krew i mękę Syna Twego Jednorodzonego a Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Przenajświętsza Maryjo, Matko Boska Częstochowska, oręduj za nami grzesznymi i łaski dla nas wszystkich wypraszaj u Boga, amen
qwe2019.12.3 11:51
ona nie narysowała raju tylko piekło na ziemi
Beno2019.12.3 11:34
Jak fałszuje się prawdę, dla propagandy i osiągnięcia celów lewackiej ideologii. Luidzie nie bądźcie idiotami. Jezus jest Prawdę i prawda was wyzwoli. Czyż to nie paradoks, że wielu domaga się prawdy, nawet gorzkiej, smutnej prawdy i mają racją, a z drugiej strony często ci sami fałszują prawdę.
PiotrS2019.12.3 11:13
Faktycznie głupawe to jest, ale artyści są w sumie czasem po to, żeby prowokować.
ubawiony2019.12.3 10:42
Jeżeli na pewnych szerokościach geograficznych przez wiele dni jest zimno i ciemno, nic dziwnego że nadużywa się alkoholu (czego Szwedzi bardzo się wstydzą). Konsekwencje widać na przykładzie szwedzkiego "Kościoła luterańskiego"
Andrzej 2019.12.3 10:32
Wsadzić ich do szpitala psychiatrycznego i koniec !!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.12.3 10:26
ten klaun jest odzwierciedleniem debilstwa poglądów ,jakie ma dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna
Lewaq2019.12.3 10:21
ALE PRZECIEŻ TO TAK SAMO GŁUPIE JAK ADAM I EWA W WERSJI HETERO. Z dwóch organizmów nie da się odtworzyć gatunku, zbyt duże problemy genetyczne, choroby i szybka śmierć. Poczytajcie o tym co to jest chów wsobny. Poza tym, co was boli to w co inni wierzą? Jak o katolicyzmie się mówi że głupi to zaraz kwik, ale jak wy tak samo robicie wobec innych religii to już OK?
leszczyna2019.12.3 12:42
Bardzo ciekawe, co piszesz: " z dwóch organizmów nie da się odtworzyć gatunku". A powstać nowy gatunek z dwóch organizmów może? Oczywiście te protoplastyczne organizmy płci obojga skądś się wziąć musiały. Co mówi teoria ewolucji na taki temat? Odtworzyć gatunku nie można, a nowy sam się wytworzyć może?
Maria Blaszczyk2019.12.3 13:22
No nie może. Bo przecież nigdy nie jest tak, że istnieje jakiś pierwszy organizm nowego gatunku. Każde młode jest tego samego gatunku, co jego rodzice. Czyli może się krzyżować z innymi osobnikami tego gatunku - i to robi... Gatunki zatem nigdy nie powstają z "dwóch pierwszych osobników" .
leszczyna2019.12.3 17:14
To z ilu osobników powstają gatunki? Co mówi o tym dzieło "O powstawaniu gatunków drogą naturalnego doboru czyli o utrzymywaniu się doskonalszych ras w walce o byt" Karola Darwina?
Maria Blaszczyk2019.12.3 22:42
Nie ma żadnej liczby. Nie ma czegoś takiego, jak "powstanie gatunku". Gatunek to pojęcie bez desygnatu. Ani nawet sensownej definicji. Używamy go, bo jest to wygodne z naszej przyziemnej, perspektywy migawki w danym momencie, jeśli tylko uda nam się pominąć wystarczająco dużo liczbę zjawisk, które obraz zaburzają. Ale ewolucja to każdy moment od momentu powstania życia na Ziemi. A każdy organizm to ogniwo w jednym z jej łańcuchów.
leszczyna2019.12.4 12:57
Przeczytaj swój wpis powyżej: "Każde młode jest tego samego gatunku, co jego rodzice. Czyli może się krzyżować z innymi osobnikami tego gatunku - i to robi... Gatunki zatem nigdy nie powstają z "dwóch pierwszych osobników" . A teraz: "Gatunek to pojęcie bez desygnatu. Ani nawet sensownej definicji." "Homo sapiens" nie ma desygnatu? Ewolucjoniści nie dorobili się nawet definicji gatunku? To o czym pisał Darwin? O zjawiskach, które zaburzają jakiś obraz? Jest za to definicja ewolucji u Ciebie: "ewolucja to każdy moment od momentu powstania życia na Ziemi." To Twoje czy ewolucjonistów, choć może jesteście Ty i oni jednym nieistniejącym desygnatem?
Joanna d'Arc2019.12.3 12:47
Bóg ztworzył rodzaj ludzki.:Adam symbolem stworzonych mężczyzn, Ewa- kobiet. Amen.
katolik2019.12.3 10:19
ekumenizm w planach Papieza Franciszka bedzie jak jeden wielki zwierzyniec
west2019.12.3 10:13
Katedra św. Pawła ? Albo ci państwo nie czytali listów św. Pawła albo chodzi o innego Pawła. Zapewne nie świętego. Gdyby św. Paweł teraz żył, chyba by nie wytrzymał na pisaniu listów by nie poprzestał...
otto2019.12.3 9:37
Próbowała namalować Raj, wyszła jej Sodoma. Aniołowie już odeszli z Lotem, za moment przyjdzie rozliczenie; "pastorka" nie wie, bo nie czyta swojej Biblii.. https://www.youtube.com/watch?v=h0ybHAECSgE
ImperatorPalpatine2019.12.3 9:36
Oj taj oj tam, przecież wszyscy wiedzą, że pierwszą parą homoseksualną byli Kain i Abel ;)
ubawiony2019.12.3 9:31
Ale jaja! Akurat to Marcin Luter wymyślił, że grzech pierwszych ludzi miał charakter seksualny. Protestanci mieli na tym punkcie fioła. Potem przegięli pałę w drugą stronę. Tylko po co im w ogóle taki "Kościół"?
Katolik2019.12.3 10:11
Ponieważ Diabeł z pychy i zazdrości małpuje Boga i chce mieć swój kościół w którym wszystko jest na opak. Szczęść Boże
Wiesław Kaloryfer2019.12.3 9:30
Pierwsi ludzie na ziemi - Adam i Ewa. Wszyscy inni to potomstwo tych dwojga. Jak doszło do poczęcia pierwszego potomka tej pary (czyli trzeciego człowieka na ziemi), skoro para była homoseksualna? Adoptowali chłopaka i tyle xD Tak, wiem że ten błąd logiczny jest tylko pozorny, choćby dlatego, że według nauki katolickiej Księga Wyjścia jest swego rodzaju metaforą i nie opisuje prawdziwej historii jaka miała miejsce w zamierzchłej przeszłości. Ale nadal brzmi śmiesznie :)
otto2019.12.3 9:39
Wiesław, zejdź z kaloryfera i zajrzyj do Biblii: to nie Ks. Wyjścia opisuje stworzenie człowieka..
Stały czytelnik2019.12.3 17:39
Księga Rodzaju (nie Wyjścia!) nie jest metaforą i opisuje prawdziwie stworzenie Świata.
Eo2019.12.3 9:30
No wypisz wymaluj Pennywise :)
Polak2019.12.3 10:56
szkoda że Pan Bóg każdemu nie wprawił mózgu :D
tomasz2019.12.3 14:19
EO puknij się w ten tępy zakuty łeb zanim skomentujesz temat. Najpierw dlaczego obrażasz katolików? po drugie czy czytałeś genesis oraz czy znasz stary i nowy testament. Z tej wypowiedzi widać że jesteś cofnięty jeśli chodzi o religię do 0 . Czyli brak w tobie wiedzy na ten temat poza tym jesteś albo świadkiem Jehowy albo luteraninem albo inna bezbożną zarazą. Tylko oni potrafią tak komentować obrazy nawiązujące do katolicyzmu . Bo normalny katolik nigdy by takich głupot nie namalował ani nie dał tak głupiego żeby nie powiedzieć kretyńskiego komentarza. Poza tym marnie skończysz - u kolegi Lucyfera biorąc pod uwagę wiek będzie to niedługo i tam zdasz relację ze swego włodarstwa. Mam nadzieję że przeczytasz i cofniesz się ze złej drogi . Oraz też dotyczy tych którzy myślą tak samo jak ty.