25.05.20, 08:29Fot. via Pixabay - omni matryx / screenshot YouTube [kancelaria premiera]

Szumowski o obowiązku noszenia maseczek: decyzja dziś lub jutro

- Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach - powiedział dziś w porannym wywiadzie dla Polsat News Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister poinformował także, że dziś lub jutro prawodopodobnie zapadnie decyzja odnośnie organizacji wesel.

Stwierdził, że w trzech województwach być może będzie należało utrzymać obowiązek noszenia maseczek ze względu na wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego.

g/niezalezna

Komentarze

katolicka kretynizacja polski2020.05.25 19:20
**pięknie**
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 19:19
<font color="red">fajnie</font>
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 19:18
<b>świetnie</b>
Jan Radziszewski 2020.05.25 12:43
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
Jan Radziszewski 2020.05.25 12:41
Pan i Król Polski orędzie Nr 707. … Pragnę uporządkować Boży Kościół Święty, a uczynię to niebawem rękoma nowego, Polskiego Papieża. Obecny Papież, pełni dość słabo swoją funkcje, a popełnia bardzo wiele błędów i uchybień. Módlcie się w Jego intencji, aby nie zwiódł go duch Antychrysta, a zagraża mu realne niebezpieczeństwo, a zwłaszcza to największe, którego końcem jest wieczna kara. + Wraz z poznaniem prawdy na arenę dziejów wkroczy Antychryst. + Uczyni on wiele zła w Kościele Świętym. ++ + Chcę, aby dobrzy kapłani i biskupi polscy pomyśleli już teraz o przygotowaniu działania kościoła podziemnego. Prześladowania w Polsce mogą się wówczas szybko zakończyć, o ile cały kościół Polski padnie na kolana, dokona naprawy zła, codziennie będzie się modlić w świątyniach na całym świętym Różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. + Zginą biskupi, którzy służyli demonom, a ci dadzą im swoją „nagrodę”. Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. Przywróćcie zakłady pracy nacjonalizując te z nich, które zostały zlikwidowane, a umowy zawarte przy ich przechwyceniu nie zostały dotrzymane. + Polacy, gdy oprzecie się na Mnie całkowicie, pomogę wam, a cała polska gospodarka zregeneruje się w szybkim tempie. Nim to nastąpi, najpierw musi być odnowiony wasz duch, oparty całą mocą na Stwórcy. Nowa Unia, może również posługiwać się jedną walutą, może nią być polska złotówka. + Osądźcie winnych wszelkich zbrodni, winni niech za nie sprawiedliwie odpowiedzą, a za wyrządzone szkody niechaj wynagrodzą. + Wycofajcie z Polski Światowy Fundusz Walutowy, zlikwidujcie wszelkie przywileje Żydów Chazarskich, skontrolujcie uczciwie ich mienie. + Często dopominają się zwrotu tego, co im się nie należy. Nieuczciwym należy to dobro odebrać, odzyskując je, a oddać rzeczywistemu właścicielowi. Wszelkie banki niechaj funkcjonują na równych zasadach. Polskie prawo ma zakazać całkowicie jakiejkolwiek lichwy, a niegodziwcy, którzy się nią parają, mają zaprzestać jej stosowania. Pożyczki lichwiarskie już zawarte, mają być ponownie przedefiniowane, ponownie naliczone i dostosowane do nowych, zewszechmiar uczciwych norm
Siwy Waldi2020.05.25 12:28
Zachowanie premiera tłumaczył w poniedziałek m.in. minister Wójcik. - W tej ustawie, w kwestii dotyczącej restauracji jest 1 osoba na 4 metry. I tylko to jest napisane. Zalecenia dodatkowe są w specjalnych regulacjach, które przedstawia GIS. To są zalecenia, a nie nakazy - mówił w Radio ZET. Jak się okazało, nie była to jednak prawda. "Panie Ministrze, polecam art. 8a ust. 8 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Niecałe 2 miesiące temu przyjęliście Państwo przepis stanowiący, że zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego mają moc wiążącą na terytorium RP" wskazywał Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Ostatecznie poinformowano, że premier o obowiązującym zaleceniu... nie wiedział. - Premier został źle poinformowany, bo okazało się, że zostało to wydane w formie zalecenia obowiązującego. Z naszej winy, zaplecza premiera Morawieckiego, premier o tym nie wiedział. Za to chciałem przeprosić - stwierdził w TVN 24 rzecznik rządu, Piotr Müller. I dodał, że "nie wiemy jak długo to zalecenie będzie obowiązywało".
Siwy Waldi2020.05.25 12:20
Zachowanie premiera tłumaczył w poniedziałek m.in. minister Wójcik. - W tej ustawie, w kwestii dotyczącej restauracji jest 1 osoba na 4 metry. I tylko to jest napisane. Zalecenia dodatkowe są w specjalnych regulacjach, które przedstawia GIS. To są zalecenia, a nie nakazy - mówił w Radio ZET. Jak się okazało, nie była to jednak prawda. "Panie Ministrze, polecam art. 8a ust. 8 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Niecałe 2 miesiące temu przyjęliście Państwo przepis stanowiący, że zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego mają moc wiążącą na terytorium RP" - wskazywał Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Ostatecznie poinformowano, że premier o obowiązującym zaleceniu... nie wiedział. - Premier został źle poinformowany, bo okazało się, że zostało to wydane w formie zalecenia obowiązującego. Z naszej winy, zaplecza premiera Morawieckiego, premier o tym nie wiedział. Za to chciałem przeprosić - stwierdził w TVN 24 rzecznik rządu, Piotr Müller. I dodał, że "nie wiemy jak długo to zalecenie będzie obowiązywało".
Michał Jan2020.05.25 9:44
Po wsiach i tak ich nie noszą. Pełna głupota, żeby się dusić, jak w zasięgu wzroku człowieka nie ma. Za to w podmiejskich lasach - ludzi tłum, nikogo w "kagańcu". Pierwsze grozi mandatem, drugie legalne... Pewnie od tego zmartwienia, że żona ma taką kasę, a on ledwo pensję ministerialną, takie głupoty wymyśla.
T2020.05.25 9:21
Te maseczki to był test na społeczeństwie. Sprawdzali jak wiele mogą sobie pozwolić. To będzie potrzebne aby bydło później zaszczepić i oznaczyć czipami. Wszelkie partie są na pasku Masonerii i wykonują polecenia synagogi szatana. Dlatego Pan bóg zmiecie jak liście z drzew jesienią. My tylko czekajmy cierpliwie.
T2020.05.25 9:23
Przepraszam za słowo Bóg z małej litery - literówka.
Mark III2020.05.25 9:06
Te wybory są jednymi z najgorszych. Czy to zasługa senatu czy kontrkandydatów obecnej głowy państwa? PO nie daje już rady, to zużyta partia, muszą chyba stworzyć szybko coś nowego bo na nich już wszyscy się poznali - tyle afer to nawet komuna nie zrobiła.
JS2020.05.25 8:56
Niech wypowie się na fronda.pl niezależny specjalista i powie trochę więcej prawdy o tej dziwnej epidemii p. Gates'a ! Tak ! Wiele wskazuje na to, że maczał w niej swoje palce. Musimy patrzeć się diabłu na ręce. Bo jak zrobią nam nową mega-epidemię to będziemy musieli chodzić jak kosmonauci w kosztownych SKAFANDRACH i mieć kosztowną aparaturę do oczyszczania powietrza !!! A wszystko ze znaczkiem microsoftu ! Pozdrawiam i życzę zbawienia od tego niesprawiedliwego i jeszcze gorszego po drugiej stronie życia świata ! Panie JEZU przyjdź ! To w czym żyjemy nie jest żadnym Królestwem Bożym ! Nie budujmy komputerowo-elektronicznego królestwa szatanowi, który buduje nam gigantyczną pułapkę na nasze dusze ! Bill bramy piekielne Gate's nie przemoże Kościoła ! Zastanówmy się jaki świat zbudowaliśmy ? Państwa i instytucje-potwory, które za niedługo zmuszą nas do przyjęcia zastrzyków na wzór dr Mengele, robionymi w pośpiechu szczypionkami.
Marian2020.05.25 8:50
Wczoraj podobno Trzaskowski obiecał warszawiakom ze już zadna koza w ich mieście nie zdechnie.Jak zostanę prezydentem wprowadzę obowiazek noszenia maseczek dla kóz.
Michał Jan2020.05.25 9:45
Przed drugą turą, to "nauczycielowi" będą każdemu obiecywać kozę+.
Toni 2020.05.25 10:39
Trzaskowski też obiecał, że ściągnie islamistów z Niemiec i francji by te kozy ubogacali.
Nie pozwólmy aby wrócił koszmar PO2020.05.25 8:44
Gdyby prezydentem na miejscu Andrzeja Dudy był Trzaskowski i ministrem zdrowia lub premierem to mielibyśmy taką pomoc dla społeczeństwa od państwa jak za czasów Komorowskiego- dostalibyśmy wparcie słowne: "Wirus ma to do siebie że przychodzi i odchodzi". I do tego mnóstwo obietnic jak Trzaskowskiego obietnice dla Warszawy przed wyborami z których nic nie zrealizował. Przyznał jedynie ze to były obietnice przedwyborcze....
anonim2020.05.25 9:02
Nie jestem za PO i w żadnym razie za Trzaskowskim ,ale czy słowa pana Szumowskiego różnią się wiele od ,,Wirus ma to do siebie ,że przychodzi i odchodzi ''my mamy teraz ciągłe zapewnienie ,że wirus wróci ,mimo ,że jeszcze jest z nami jeszcze nas nie opóścił to ciągle słyszymy ,że wróci .