Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła - zdjęcie
04.01.22, 07:20

Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła

14

PIERWSZE CZYTANIE

Chrześcijanin nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga

1 J 3, 7-10

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu; ten, kto postępuje sprawiedliwie, jest sprawiedliwy, tak jak On jest sprawiedliwy. Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku. Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.

Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże; taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga. Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA – komentarze

Znaleźliśmy Mesjasza

J 1, 35-42

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?»

Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»

Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (14):

anonim2022.01.4 12:17
… bo nie chodzi o to, by złapać króliczka, a wciąż gonić go.
ePIS-KO-PAD , a nam sie to POPOdoba !!!!2022.01.4 11:26
"Facebook cenzuruje kampanię w obronie porywanych i sprzedawanych chrześcijanek! Ks. prof. Cisło: To chrystianofobia".
fdf2022.01.4 11:08
Tylko smalec, ofiara, kasa etc. uchroni od Diabła.
anonim2022.01.4 9:57
Syn Boży walczy z diabłem od 2000 lat i nie daje rady.
Anonim2022.01.4 10:01
Bo nie chodzi o to, żeby wygrać, tylko żeby nieustannie walczyć, a przy okazji golić durne owieczki... 😁😁😁
rebeliant2022.01.4 8:39
"Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże; taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga." - i niech ktoś teraz powie, że to nie sekta. "Jezus Chrystus" nie ma nic wspólnego z miłością, lecz jest narzędziem zaprowadzania na świecie kastowości. Nie będzie bowiem miłować ofiara swego kata choćby ten oszust Jezus wieszał się na sto krzyży. Jedynie co to trujka święta wykorzystuje miłość instrumentalnie dla budowania swojej władzy... i nic ponadto.
Janek2022.01.4 9:46
Czy ty wiesz co piszesz? Jeżeli jesteś niewierzący to po co wchodzisz na ten portal? Czy to ma być ta wasza lewacka tolerancja? Chłopie szukaj egzorcysty
rebeliant2022.01.4 12:51
Dzięki, chłopie. Podobno egzorcyzmują wegan salcesonem czosnkowym. A wchodzę na portal Grzesika (także portale Karnowskich i Lisieckiego), bo lubię mieć szeroki ogląd sytuacji.
Janku…2022.01.4 13:00
Podaj mail kontaktowy. Wyślę ci ciekawą informację.
rebeliant2022.01.4 15:56
Wiem o czym piszę.
rebeliant2022.01.4 8:33
Skoro ojcem kłamstwa jest Diabeł, zaś ojcem Diabła jest Jahwe, to kłamstwo jest wnuczkiem Jahwe.
Żyd Anonim, wieczny tułacz (i nudziarz)2022.01.4 7:58
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "Ewangelia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę pazernego pedofila, który naiwnych prostaków straszy piekłem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu albo knajpy, księża w obozach, my bylibyśmy panami, a goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
Anonim2022.01.4 9:18
Jeszcze, jeszcze, nic mnie tak z rana nie cieszy jak obsesje katoprawiczków... 😁😁😁
Katol Anonim, wieczny tułacz (i nudziarz)2022.01.4 11:03
Właśnie wypisałem stek bzdur pokazując, jak tępy jestem, jak mi jadowita nienawiść zastępuje jakiekolwiek myślenie, jak usiłuję wmówić, że każdy kto ośmiela się myśleć i mieć swoje poglądy jest moim wrogiem. Taki minijędraszewski jestem. Bydlę ze mnie i ścierwo, taki typowy frondowy katol.