Święty Charbel - znak dla niewierzących - zdjęcie
05.05.21, 13:05

Święty Charbel - znak dla niewierzących

25

 „ W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość.

W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał.

Wszystkie bogactwa materialne , sława , władza , pozycja społeczna i najróżniejsze sukcesy wraz ze śmiercią pozostaną na tej ziemi.

W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość.

Kto stanie przed Bogiem bez miłości , będzie musiał ponieść wszystkie konsekwencje swoich grzesznych wyborów i egoistycznego postępowania.

Arogancja zawsze prowadzi do grzechu , a brak przebaczenia i nienawiść prowadzi do potępienia wiecznego.

 Módlmy się więc i nawracajmy.

Otwórzmy dla Chrystusa bramy naszych serc , aby mógł On tam zamieszkać .

Święci są czytelnymi znakami obecności i działania niewidzialnego Boga.

Za ich  pośrednictwem Jezus Chrystus nieustannie dokonuje różnych cudów i znaków , poprzez które wzywa nas do nawrócenia.”  - Orędzie św Charbela.


Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie (J 4, 48)Pan Jezus za pośrednictwem tego świętego dokonał tysięcy cudów, jak podaje portal Adonai -- W sanktuarium św. Charbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań.| To dane z 2006 roku.

Jak podaje ks Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego -- Film „Liban. Ziemia Świętych” przedstawia m.in. postać św. Charbela i św. Rafki - opowiada o nich kardynał Bechara Rai, patriarcha maronicki…
Św. Charbel był pustelnikiem, urodził się w 1828 roku i żył 70 lat. Po śmierci, jego ciało nie uległo rozkładowi i z niego wydobyło się ponad 100 litrów oleju. W 1993 roku Święty przyszedł do sparaliżowanej kobiety Nochad al Hami, którą we śnie zoperował. Na szyi uzdrowionej Libanki pozostały rany po zabiegu, a krwawe blizny są widoczne do dziś. O swoim uzdrowieniu Nochad opowiada w filmie. Obecnie zarejestrowano już ponad 23 tysiące cudów za wstawiennictwem św. Charbela. Co roku do jego grobu w Annaya przybywa ponad 4 milionów pielgrzymów, prosząc i dziękując za otrzymane łaski.|

5 grudnia 1965 r. papież Paweł VI beatyfikował, a 9 października 1977 r. kanonizował o. Charbela Makhloufa. Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

W 1936 r. trzydziestoletnia siostra zakonna Maria Abel Kamari ciężko zachorowała – doznała rozległego owrzodzenia żołądka. Po dwóch operacjach nie było żadnej poprawy – kobieta dalej nie mogła jeść, ponadto nastąpiło u niej odwapnienie kości, straciła zęby, a jej prawa ręka została sparaliżowana. W 1942 r. problemy żołądkowe siostry Marii nasiliły się do tego stopnia, że już nawet nie wstawała z łóżka, gdyż istniało stałe niebezpieczeństwo śmierci. Po przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych zakonnica zaczęła gorąco się modlić o powrót do zdrowia za wstawiennictwem św. Charbela. Na jej usilną prośbę 11 lipca 1950 r. zawieziono ją do grobu Świętego Pustelnika. Kiedy s. Maria dotknęła grobu, poczuła w całym swoim ciele jakby elektryczny wstrząs. Otarła wtedy chusteczką tajemniczy płyn, który wypływał z ciała św. Charbela i przenikał przez marmurowy sarkofag. I kiedy potarła mokrą tkaniną chore części ciała, natychmiast wstała o własnych siłach z noszy i zaczęła normalnie chodzić. Widząc to, zgromadzeni ludzie z wielką radością zaczęli krzyczeć, że stał się cud. Od tego momentu kobieta została całkowicie uzdrowiona, co potwierdziły późniejsze szczegółowe badania lekarskie.

Iskander Obeid był kowalem. W 1925 r. podczas pracy w kuźni odłamek metalu poważnie uszkodził jego prawe oko. Dziwnym zbiegiem okoliczności w roku 1937, również w czasie pracy, to samo oko zostało tak mocno zranione, że mężczyzna przestał nim w ogóle widzieć. Lekarze zdecydowali się wówczas na jego usunięcie. Pomimo tego, że Iskander odczuwał nieustanny ból uszkodzonego oka, nie zgodził się, aby je usunięto. W 1950 r. zaczął żarliwie się modlić o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Pewnej nocy w czasie snu zobaczył Świętego Pustelnika, który prosił go, aby udał się z pielgrzymką do jego grobu w klasztorze Annaya. Iskander zdecydował się tam pojechać 18 października 1950 r. Gdy dotarł na miejsce, ból oka tak bardzo się nasilił, że z tylko z wielkim trudem mógł go znosić. Po spowiedzi i przyjęciu Jezusa w Komunii św. Iskander długo się modlił przy grobie św. Charbela. W nocy przyśnił mu się Święty Pustelnik, który go pobłogosławił. Kiedy rano się obudził, stwierdził ku swojej wielkiej radości, że doskonale widzi na prawe oko, a ból całkowicie ustał. Komisja lekarska potwierdziła fakt całkowitej, cudownej regeneracji uszkodzonego oka Iskandra Obeida.

Mariam Assai Awad, Syryjka mieszkająca w Libanie, dowiedziała się, że jest chora na raka żołądka, gdy nastąpiły już przerzuty na jelita i gardło. Operacje w 1963 i 1965 r. nic nie pomogły. Z medycznego punktu widzenia Mariam nie miała żadnych szans na wyleczenie, została więc wypisana ze szpitala, aby mogła umierać w swoim domu. Chora zaczęła wtedy wzywać pomocy św. Charbela. Pewnej nocy w 1967 r. przed zaśnięciem gorąco pomodliła się za wstawiennictwem św. Charbela o swoje całkowite uzdrowienie. I kiedy obudziła się rano, stwierdziła, że wszystkie symptomy jej choroby zniknęły. Lekarze z miejscowego szpitala przeżyli prawdziwy szok, kiedy zobaczyli Mariam poruszającą się o własnych siłach. Szczegółowe badania potwierdziły, że kobieta została w niewyjaśniony sposób całkowicie uzdrowiona.


Podobnych cudów dokonanych za pośrednictwem św Charbela jest od groma. W internecie znajdziemy ich całą masę, również z opiniami lekarzy, takich jak np sławny libański chirurg - dr Nabił Hokayem.

AdrianJ/Fronda

Komentarze (25):

Św. Charbelu!2021.05.7 22:52
Mocą Bożą Czynisz tyle Cudów. ...Wyproś Łaskę nawrócenia tego człowieka, który tu ciągle obraża Boga i Nasz Kościół.
-----------------------2021.05.6 22:03
WIELKI I WSPANIAŁY ŚWIĘTY, urzekająca jego pokora i wiara, dziękuję Panu Bogu .....
Adam2021.05.5 21:35
Ta wizja zaświatów jakoś bardziej do mnie przemawia https://youtu.be/vT2AwuMmXq4
Adam2021.05.5 21:32
Ta wizja jakoś bardziej do mnie przemawia
­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:02
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Patrycja2021.05.5 20:01
Pierwsza figura św. Charbela w Polsce została postawiona w miejscowości Sigła w Krajobrazowym Parku Puszczy Solskiej.
Patrycja2021.05.5 20:00
Pierwsza figura św. Charbela w Polsce została postawiona w miejscowości Sigła w Krajobrazowymi Parku Puszczy Solskiej.
Polak2021.05.5 17:44
To co z tych baśni z mchu i paproci miałoby być tym rzekomym "znakiem", choćby dla wierzących, o myślących nawet nie wspominając?
OlejeNapędoweZTruposzówPolskąSpecjalnością2021.05.5 17:10
Facet - cysterna na olej. Dostawca paliw dla katolców PKN Orlen bierze go za patrona.
Święty Charbel - znak dla niewierzących2021.05.5 14:56
„ W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. W chwili śmierci grzesznik najbardziej będzie się obawiał swego braku odpowiedzi na nieskończoną miłość Boga i będzie to opłakiwał. Wszystkie bogactwa materialne , sława , władza , pozycja społeczna i najróżniejsze sukcesy wraz ze śmiercią pozostaną na tej ziemi. W chwili śmierci będzie się liczyła tylko miłość. Kto stanie przed Bogiem bez miłości , będzie musiał ponieść wszystkie konsekwencje swoich grzesznych wyborów i egoistycznego postępowania. Arogancja zawsze prowadzi do grzechu , a brak przebaczenia i nienawiść prowadzi do potępienia wiecznego. Módlmy się więc i nawracajmy. Otwórzmy dla Chrystusa bramy naszych serc , aby mógł On tam zamieszkać . Święci są czytelnymi znakami obecności i działania niewidzialnego Boga. Za ich pośrednictwem Jezus Chrystus nieustannie dokonuje różnych cudów i znaków , poprzez które wzywa nas do nawrócenia.” - Orędzie św Charbela. Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie (J 4, 48)
c.d.2021.05.5 14:56
Pan Jezus za pośrednictwem tego świętego dokonał tysięcy cudów, jak podaje portal Adonai -- W sanktuarium św. Charbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań.| To dane z 2006 roku. Jak podaje ks Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego -- Film „Liban. Ziemia Świętych” przedstawia m.in. postać św. Charbela i św. Rafki - opowiada o nich kardynał Bechara Rai, patriarcha maronicki… Św. Charbel był pustelnikiem, urodził się w 1828 roku i żył 70 lat. Po śmierci, jego ciało nie uległo rozkładowi i z niego wydobyło się ponad 100 litrów oleju. W 1993 roku Święty przyszedł do sparaliżowanej kobiety Nochad al Hami, którą we śnie zoperował. Na szyi uzdrowionej Libanki pozostały rany po zabiegu, a krwawe blizny są widoczne do dziś. O swoim uzdrowieniu Nochad opowiada w filmie. Obecnie zarejestrowano już ponad 23 tysiące cudów za wstawiennictwem św. Charbela. Co roku do jego grobu w Annaya przybywa ponad 4 milionów pielgrzymów, prosząc i dziękując za otrzymane łaski.| 5 grudnia 1965 r. papież Paweł VI beatyfikował, a 9 października 1977 r. kanonizował o. Charbela Makhloufa. Spośród tysięcy cudownych uzdrowień przypisywanych wstawiennictwu św. Charbela trzy zostały wybrane do zakończenia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.
MaxFiend2021.05.5 13:58
Wszystko ok, ale gdzie ten "znak dla niewierzących"? To normalna dla KK hagiografia i tyle. Kto chce ten wierzy i nie ma tu nic, co mogłoby przekonać kogokolwiek podchodzącego racjonalnie do życia świętych.
Anonim2021.05.5 14:13
Pierwszy znak zobaczysz- poczujesz jak przeczytasz 4-y Ewangelie.
Grizzly2021.05.5 14:55
Samodzielna lektura Biblii prowadzi do zwątpienia i jest prostą drogą do Ateizmu
MaxFiend2021.05.5 16:50
Niestety, nie ma tam żadnego "specjalnego" i zawiłego przekazu oprócz nacisku na podstawy wiary i uniwersalne zasady moralne. To wystarczy, żeby były źródłem chrześcijańskiej doktryny i etyki. Rozwiązania zawiłych ludzkich problemów raczej tam nie znajdziesz. To dopiero robią późniejsze interpretacje i skonstruowana na tej bazie nauka KK.
Grizzly2021.05.6 8:39
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
MaxFiend2021.05.5 16:41
Już kilka albo kilkanaście razy przeczytałem i co to niby miałoby zmienić? Od czytania raczej nikomu wiary nie przybyło zwłaszcza, że nie ma w tych prostych tekstach jakiejś bardzo głębokiej filozofii a przekaz jest prosty i oczywisty.
Dla zainteresowanych warto nie stracić okazji:2021.05.5 13:48
Jak będziecie w Betlejem wychodząc z placu przed Bazyliką Narodzenia idziecie w kierunku Groty Mlecznej ( uliczka w lewo równoległa do Bazyliki, ale nie skręcacie do Groty w lewo, obok sklepu z dewocjonaljami prowadzonego prze "polskiego "Palestyńczyka ( mówi świetnie po polsku), tylko idziecie uliczka w prawo ( opadającą w dół ), po około 300-400 metrów po lewej stronie tej uliczki jest mały klasztorek schodzi się schodkami w dół i tam jest kaplica Św, Charbela ,a tamtejsze siostry zakonne w podarunku dadzą wam woreczek z modlitwą do Św. Charbela i wacik nasączony świętym olejem z jego grobu.
Iga2021.05.6 1:33
Ja mam taki Olejek i Obrazek! Ale oprócz tego trzeba w to wierzyć, a nie traktować jak maskotkę!
Duch2021.05.5 13:26
Przekonanie o tym że 'żyje się raz' to kompletna bzdura i kłamstwo. Ci wszyscy katoliccy biskupi i księża którzy oszukują ludzi i wciskają ludziom ten kit będą się tłumaczyć przez samym Bogiem. Prawda jest tylko jedna - REINKARNACJA ISTNIEJE.
Anonim2021.05.5 14:10
Człeku - TAK ŻYJE SIĘ RAZ ! Tylko cieleśnie na tym świecie i po tzw> śmierci- jest to przejście do dalszego życia w innej rzeczywistości (czasoprzestrzeni) i innej strukturze swojego ciała. Ale to dalej jesteśmy "MY". Tylko jest jedno ale : gdzie trafisz - na wieczne potępienie czy na życie w wiecznej szczęśliwości.
Duch2021.05.5 14:20
No właśnie to są skutki religijnego oszustwa. Księża i biskupi wmówili ci bajkę o tym że żyjesz raz tutaj na Ziemi albo innej planecie a potem lecisz na wieczność do nieba albo piekła? To zwyczajna bajka. A prawda jest taka że twoja dusza wciela się do nowego ciała i przeżywasz nowe doświadczenia tutaj na Ziemi albo na jednej z miliarda innych planet.
Anonim2021.05.5 14:51
Pewnie ćwiczysz jogę i oświeciło Ciebie w czasie medytacji
Palindrom2021.05.6 7:17
Uważasz, że Chrystus po zmartwychwstaniu żyje obecnie ciele żaby ze stawu pod moim oknem?
Boże Wszechmocny, Nasz Stwórco!2021.05.7 22:49
Przebacz mu, .....on naprawdę nie zdaje sobie sprawy jak wielkie czyni zło, obrażając Ciebie Boże, a siebie pogrążając w grzechach.