06.06.20, 10:10

,,Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia''

PIERWSZE CZYTANIE

Wykonaj dzieło ewangelisty

2 Tm 4, 1-8

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza

Najmilszy:

Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, oraz na Jego pojawienie się i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu.

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!

Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Jałmużna ubogiej wdowy

Mk 12, 38-44

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus, nauczając rzesze, mówił:

«Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».

Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz.

Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

kima2020.06.6 22:54
Jezus sam był uczonym bo nauczał...
anonim2020.06.6 16:24
to wypisz wymaluj o klechach
Irek2020.06.7 4:01
A nie o was...? "Łżesz jak pies"
Darek2020.06.6 15:00
Jezus ostrzega nas przed klerem, a Fronda to przypomina. No aż oczy przetarłem ze zdziwienia, tyle prawdy na tym portalu poświęconej niejakiej Beta, to jeszcze nigdy napisaliście. Brawo!
Iwona2020.06.7 3:57
Darek, KŁAMIESZ! Pan Jezus powiedział : "Idzcie i nauczajcie wszystkie Narody, chrzcząc je :" W Imię Ojca i Syna i Ducha Swietego! Amen! A nie przestrzega przeż Księżmi, których powołał! To jest tylko twoja NADINTERPRETACJA WŁASNA!
Urszula2020.06.6 12:13
"Strzeżcie sie uczonych w Piśmie..." - to o wszelkiej maści klerze katolickim i innym. Nic dodać, nic ująć
Koroner2020.06.6 12:23
Ano racja.
Irena C.2020.06.7 3:50
Urszulo" Kellerze!....."dumny g.....! Racja lepiej nie dodawaj! I tak już w życiu zmarnowałeś psychikę nie jednemu dziecku! Nie zaprzeczysz tego! Nie zrzucisz tego na kler, bo to ty robiłeś! Chwaliłeś się nawet tu wczesniej, jak bardzo to lubisz robić, .......oraz że nie gardzisz małymi zwierzatkami ! Nie kłamę! jak trzeba to mogę ten wpis podać i datę....... Wiele też ohydnych rzeczy pisałeś ! Mam zapisane! Więc uważaj, nie jesteś niewiniątkiem ! Nie wybielisz się, zrzucając na innych! To się nie zapomina !
Koroner2020.06.6 12:13
To o księżach jest, a zwłaszcza o biskupach. Obwieszeni wykwintnymi szatami, kapiący od złota, czekają na splendory domagają się pieniędzy i oklasków. Surowo nas łajają, a sami gorsze rzeczy robią.
Jana2020.06.6 18:02
Może i mają powłóczyste szaty,ale wstąp do sklepów gdzie je sprzedają i dowiesz się ,że to tandeta.Zadne złoto czy drogie kamienie,to tandeta.
Ewangelia św Marka2020.06.6 10:27
«Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
matis892020.06.6 10:26
Prawda jest taka że Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik owszem jest, masonem, heretykiem, wrogiem katolicyzmu jako wilk w owczej skórze, wpływa na masonerię, lewactwo, massmedia ine religie........... ale uczonym w piśmie nie można go nazwać. Przy JP2 i Benedykcie XVI, czyli katolickich papieżach to zwykły tłuk, tępak, ptasi móżdżek, intelektualny prostak, głupiec. Nie przez przypadek najgłupszy z najbardziej pustą i oporną na mądrość głową ''papież'' stał się idolem lewakoateistów powołujących się na intelekt, rozum, inteligencję. Teksty Bergoglio nie dość że są głupie to biją po oczach prostactwem Dyzmy.
gracz2020.06.6 10:31
Inaczej mówiąc "T.W. Bolek" kościoła.
Irena C.2020.06.7 3:39
matis 89! Niestety! Prawda jest inna! Otóż nie nam sądzić! Jest taki czy inny! Ale to nie my osądzamy. Pan Bóg! Pan Jezus powiedział:"....Nie sądźcie, byście nie byli sądzeni! Jaką miarą mierzycie, taką będziecie osądzeni.." Tak, każdy będzie, bez wyjątku, czy chcemy, czy nie! Tak więc jasno Pan Jezus nam to powiedział! Nawet nie trzeba tłumaczyć !