Spektakularna porażka PO. Pęk: Budka gra przeciw Polsce i przeciw UE - zdjęcie
04.05.21, 20:58Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)/Pixabay

Spektakularna porażka PO. Pęk: Budka gra przeciw Polsce i przeciw UE

21

Jeszcze w lutym Borys Budka zapowiadał zebranie 276 posłów i obalenie rządu PiS. Dziś kolejny plan PO spłonął na panewce. Tym planem było zablokowanie w Sejmie Funduszu Odbudowy. Sejm przyjął jednak głosami 290 posłów projekt ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych.

Kolejny plan Platformy się nie udał. Sejm zajął się dziś ratyfikacją Funduszu Odbudowy, w czym ugrupowanie Borysa Budki widziało szansę na obalenie większości rządzącej i uformowanie nowego rządu. Najpierw Platforma Obywatelska wnioskowała o przesunięcie obrad i głosowania. Wniosek ten odrzucono… 276 głosami. Dokładnie tyloma, ile Borys Budka łudził się zebrać w Sejmie przeciwko PiS. Później posłowie zagłosowali nad projektem ustawy, przyjmując go większością 290 głosów.

Borys Budka postawił na szali najważniejszy projekt Unii Europejskiej od lat.

- „To, co robi Borys Budka, nie jest zgodne z polską racją stanu, europejską racją stanu, ani niemiecką racją stanu”

- podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info.

- „Borys Budka toczy jakąś przedziwną grę, która ma swoje korzenie w tym, co PO robi od 5 lat. Jest liderem opozycji, która określiła się totalną”

- dodał.

Zaznaczył, że to „cyniczny teatr”, w którym Budka w ogóle nie bierze pod uwagę dobra Polski.

kak/TVP Info

Komentarze (21):

Agnieszka2021.05.5 12:47
To Morawiecki z Kaczyńskim są głównymi i najbardziej niebezpiecznymi wrogami Polski, bo neutralizują przyzwoitych ludzi, patriotów, żeby ufając im nie protestowali
Apel2021.05.5 11:51
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.5 11:35
Budkę trzeba awansować do UE do rudego tam jest ich miejsce. Czy rudy troll już skomentował wczorajsze głosowanie. Platfusy się zakiwali oni chcą pedałować rowerem ze skrzyżowanymi nogami.
Anonim2021.05.5 11:01
Brawo Polacy! a teraz miska ryżu? i pałą po krzyżu? tak będziecie za-pier-dalać? a na kogo, to się już domyślacie?
Anonim2021.05.5 10:59
290 posłów zagłosowało dziś za ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych ANTYCHRYSTA?
dr2021.05.5 8:25
Dokładnie tak wyglądały rządy tej partii na pierwszym miejscu dobro partii i członków za cenę ROZWOJU I DOBRA POLSKI ! Lewica więcej myśli o rozwoju Polski i wsparciu dla firm niż zapatrzona w swoje intereski PO
Anonim2021.05.5 11:09
Lewica myśli o rozwoju Polski? większej bzdury już dawno nie słyszałem? no, chyba jeszcze za PZPR i ZSRR? a w jakim to kierunku ma się rozwijać Polska? w kierunku likwidacji gospodarki i hodowli? w kierunku ograniczenia praktyk religijnych? w kierunku deprawacji dzieci? gender? pedofilii? likwidacji normalnej rodziny? małżeństw homo?
Ziomal2021.05.5 8:21
Sędziowie z powołanej nielegalnie przez PIS KRS zażądali 27 tys. pensji i dożywotnią emerytrę 22,5 tys. po zakpńczneiu pracy w KRS czyli już np. za rok. Argumentacja że chcą być wolni od trosk finansowych. Skala okradania społeczeństwa przez PIS i ludzi z nimi związanych przekracza wszystko co do tej pory widziała Polska. Standarty rodem z bolszwickiej Rosji. Tak bardzo wstydzą się tego co robią, że próbują zepewnić sobie spadochrony bo wiedzą że niedługo wszystkich ich pogonią.
JM2021.05.5 7:49
Budka to niezrównoważony pajac i nikt nie bierze na serio jego idiotycznych wygłupów. Nawet politycy unijni, niemieccy, a także koledzy z totalnej bandy nie biorą na serio tego co plecie. Żenada, jak ten chłopek roztropek "zrobił" doktorat? Chyba tak samo jak Tuleja został "sędzią". Niski poziom intelektualny, żadnej wiedzy historycznej. Paragrafy prawa wyleciały mu z łysej, rogatej głowy już dawno. Takich zdrajców jak on powinno się eliminować z życia politycznego bo przynoszą wstyd Polsce!!!!
Marek2021.05.5 1:40
Czaszka Budki, jej kształt, pozostawia wiele do życzenia. Jest po prostu dziwna.
JM2021.05.5 7:51
Mnie przypomina barana z uciętymi rogami.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.5 11:37
Zgadza się on podobno ma kopyta zamiast stóp i jest jedynym który z takimi kończynami potrafi chodzić na palcach.
tiażoło być POplatfusem2021.05.5 1:28
rozgoryczony, wytuskowany, zbullowany i wybudkowany Wania Antonim
Budka przy wychodzeniu z Sejmu- się wywróciła2021.05.5 1:27
i wizerunkiem szorowała trotuar
Krakus2021.05.5 0:07
Jak nie lubię PiS, tak Budka kolejny raz okazał sie debilem
A gdy się zejdą jedna z drugim2021.05.4 22:29
Lewica bezbożna z lewicą pobożną…
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.4 21:17
Tylko sojusz PiS z Lewicą gwarantem rozwoju kraju. Wspólny pogląd na gospodarkę, religię i równouprawnienie daje solidne podstawy do optymizmu co do nowej koalicji! buhaha...
Na Mazury ją weź2021.05.4 21:15
Jedyne czego chce to słońce…
AAAtomek .... Gówno z Nilu2021.05.4 21:13
Przedstawiciel globalnego biura "Aliyah" transportu i obsługi parchów-szmondaków od Etiopii do Polinu, oferuje, z dostawą do domów, pożywne mleko krów rasy "Yitzhak Shamir" wprost z kibucu im.Yitzhak Shamir. Wraz z mlekiem otrzymasz certyfikat z Knessetu potwierdzający, że jesteś "Jew-Hatefulshit".
AAAtomek2021.05.4 21:09
KO robi za złego policjanta, Lewica za dobrego..., a PiS łyka wszystko bo musi, a UE szykuje bat na wypłacanie funduszy.... :Paradne!
tak sobie tłumacz AAAtłumoczku2021.05.4 21:32
Na razie batem to dostaje lewica od poko i na odwrót.