Zarówno kasta sędziowska pod znakiem „Iustitii”, jak pełniący wciąż swoje obowiązki RPO Adam Bodnar coraz mniej kryją swoje zaangażowanie polityczne. Teraz, wspólnie z tzw. „Strajkiem Kobiet” Marty Lempart rozpoczynają „Tour de Konstytucja”. To akcja przy pomocy której, pod przykrywką propagowania państwa prawa, chcą propagować aborcję i ideologię LGBT.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej akcji, tematem przewodnim „krucjaty” ma być pytanie o to, jak powinno funkcjonować państwo w oparciu o wartości konstytucyjne.

- „Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Populistyczne prawicowe rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie przez obóz władzy podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka - widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić nasz sprzeciw”

- piszą o swojej akcji organizatorzy.

Jak przekonują, w ten sposób chcą wejść z „wartościami” dużych miast na prowincję.

W projekt zaangażowana jest też Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Komitet Obrony Demokracji, Stowarzyszeni Sędziów Themis oraz Stowarzyszenie Lex Super Omnia”.

- „Teraz już nie może dziwić, że agresywni działacze LGBT mogą czuć się w Polsce bezkarnie. Sędziowie, prokuratorzy i organizacje rzekomo broniące praw człowieka rozpościerają nad ludźmi związanymi ze Strajkiem Kobiet parasol ochronny. Tak samo było w przypadku zadymiarzy z Obywateli RP lub aktywistów KOD”

- komentuje portal wPolityce.pl.

kak/wPolityce.pl