Seminarium FSSP w Niemczech dochodzi do zdrowia - zdjęcie
24.03.20, 10:15

Seminarium FSSP w Niemczech dochodzi do zdrowia

4

Seminarium św. Piotra w Wigratzbad w Niemczech, w którym wszyscy kapłani i połowa kleryków zarazili się koronawirusem, wraca do zdrowia. „Deo gratias! Znaczna poprawa dzisiaj w seminarium, gdyż liczba poważnie chorych pacjentów spadła poniżej 10” – czytamy w oświadczeniu z 23 marca.

 

Niemieckie seminarium gościło księdza z Włoch, od którego zarazili się księża i klerycy. 14 marca wydano komunikat, że całe seminarium żyje w ścisłym odosobnieniu z powodu szybkiego szerzenia się choroby. Duchowni uznali to za „sposobność do pożytecznej medytacji nad sensem życia. Życie jest krótkie i kruche, a jeśli ktoś martwi się o swoje zdrowie, musi jeszcze bardziej troszczyć się o swoje zbawienie” – można było wówczas przeczytać w komunikacie.

„Niewidzialna groźba choroby – pisali duchowni – pobudza nas do większego zaufania Bogu i do dalszego zwiększenia naszych modlitw i pokut. W jedności z wszystkimi chorymi na całym świecie oraz solidaryzując się z ogólnym zaniepokojeniem, zawierzamy się spokojnie Bożej Opatrzności i matczynej opiece Najświętszej Maryi Panny, wspomożycielki grzeszników i pocieszycielki chorych”.

19 marca z kolei w oświadczeniu seminarium można było m.in. przeczytać: „Ponieważ Pan tylko dopuszcza zło dla większego dobra, ufamy, iż będzie wiele powrotów do Boga, który jest jednym zdolnym nadać sens naszemu ulotnemu istnieniu na ziemi”.

Seminarium w Wigratzbad należy do Bractwa Kapłańskiego św. Piotra – Fraternitas Sacerdotalis Sancti Petri (FSSP). Kapłani „nie składają ślubów zakonnych, ale pracują razem dla wspólnej misji Kościoła katolickiego” – jak czytamy na stronie FSSP. Bractwo założono 18 lipca 1988 r. w opactwie Hauterive w Szwajcarii.

„Misja Bractwa jest dwojaka: po pierwsze formacja i uświęcenie księży w kadrze tradycyjnej liturgii, powszechnie zwanej nadzwyczajną formą rytu rzymskiego, a po drugie opieka nad duszami i działalność duszpasterska w służbie Kościoła”. Za aprobatą Stolicy Apostolskiej Bractwo posługuje się księgami liturgicznymi z roku 1962 w sprawowaniu Mszy trydenckiej.

jjf/ChurchMilitant.com, fssp.org

Komentarze (4):

Agnieszka2020.03.24 14:14
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96
smutno mi staremu pedałowi 2020.03.24 12:45
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Niestety szkoły są zamnknięte ale wiosna idzie. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" 𝐭𝐚𝐤 𝐭𝐚𝐤 𝐣𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐭𝐲𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐚, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
marianl2020.03.24 10:39
Mały, głupi, zakompleksiony KKP.
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.24 10:35
drodzy kapłani i klerycy! wystarczyło się zabezpieczyć podczas seksu analnego a epidemii by nie było w tym waszym seminarium!