25.11.19, 19:32

Sędzia pomawiała w mediach społecznościowych. Będzie zawieszona?

Sędzia Olimpia B.-M. z Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim zostanie zawieszona w obowiązkach? Chodzi o jej wpisy w mediach społecznościowych. Sędzia Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego, skierował do Sądu Dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie B.-M. w czynnościach służbwych oraz obniżenie wynagrodzenia na ten czas.

W sierpniu wobec sędzi wszczęto postępowanie dyscyplinarne, ponieważ nie stosowała się do "nakazu powściągliwego korzystania z mediów społecznościowych". Prawniczka usłyszała zarzut zarzut popełnienia przewinień dyscyplinarnych z art. 107 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, w którym mowa o "oczywistej rażącej obrazie przepisów prawa i uchybieniu godności urzędu". Rzecznik dyscyplinarny poinformował w połowie listopada o zakończeniu postępowania wobec sędzi Olimpii B.-M. i "skierowaniu wniosku o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej do właściwego sądu".

M.-B. miała publikować na Twitterze treści pomawiające prokuratora Prokuratury Krajowej, zarzucając mu, że "nie ma stażu i łamał prawa człowieka".Drugi zarzut wiąże się z pomówieniem Zbigniewa Ziobry poprzez określenie go jako ministra sprawiedliwości, który "wyprodukował aferę" i jest "odpowiedzialny za stworzenie systemu korupcyjnego w sądach i prokuraturze uzależniającego wymiar sprawiedliwości od woli politycznej".

Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych sędzia Piotr Schab podał, że sędzia Przemysław Radzik 25 listopada skierował do sądu dyscyplinarnego wniosek o zawieszenie obwinionej w czynnościach służbowych z obniżeniem na ten czas jej wynagrodzenia. Cięcia mogą wynieść od 25 do 50 proc. pensji.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

EL2019.11.29 23:09
Sędzia z Lublina codziennie rażąco obraża przepisy prawa i uchybia godności urzędu. Złośliwie blokuje wyjazd samochodem sąsiadom.
anonim2019.11.26 13:19
Foster, oby twoje słowa w złoto się obróciły. A buntownicy w togach odeszli w zapomnienie.
anonim2019.11.26 7:01
"Spokojnie - będzie jeszcze gorzej." Pederaści zaczną dobierać się do żoprzy na w ramach Oświecenia tolerancyjnego?
Foster2019.11.25 22:17
Spokojnie - będzie jeszcze gorzej.
Ciekawy2019.11.25 22:01
inisterstwo Sprawiedliwości, bez podania przyczyny, odwołało z delegacji sędziego Pawła Juszczyszyna. Zwrócił się on do Kancelarii Sejmu o ujawnienie, pod karą grzywny, list poparcia sędziów Krajowej Rady Sądownictwa.
Bo po co im te jedna komórkę obciazac2019.11.25 21:55
A o tym ze zero zawiesiło sędziego który zarządał rekomendacji do KRS ciemnocie nie piszecie ani slowa