Sędzia „Iustitii” zapowiada czystki "po zmianie władzy" - zdjęcie
23.10.21, 21:54fot. yt/radio maryja

Sędzia „Iustitii” zapowiada czystki "po zmianie władzy"

29

Po oświadczeniu wydanym przez I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską, w którym zdecydowanie sprzeciwiła się ona lekceważeniu nowych sędziów przez tych powołanych przed 2018 rokiem, rozpętała się na Twitterze cała burza.

I Prezes SN wyraziła także swoją solidarność z tymi nowo mianowanymi sędziami, którzy stali się obiektem ostracyzmu środowiskowego.

- „Ich cel jest prosty i konsekwentnie realizowany, chcą przejąć pełną władzę nad prawem i usunąć wszystkich nowych sędziów i kilku starych też” – napisał w odpowiedzi na to oświadczenie członek KRS sędzia Maciej Nawacki, który zaapelował do prezes Manowskiej o zdecydowanie działanie w tej kwestii.

Natomiast łódzki sędzia Tomasz Krawczyk, który włączył się do dyskusji stwierdził:

- „Po zmianie władzy nowi sędziowie i tak zostaną usunięci z nielegalnie zdobytych stanowisk. Nikt tego na lata nie zaakceptuje. Momentem przełomu będzie momentu zwinięcia się aktualnego partyjnego parasola”.

Warto dodać, że jest on członkiem skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”.

- „Oni chcą krwi. Zniszczą wszystko i wszystkich, by osiągnąć cel. Wbrew prawu, logice i woli Narodu” – skomentował takie słowa sędziego Krawczyka sędzia Nowacki, Dodał też, że takie podejście potwierdza przypuszczenia, że dla sędziów, którzy podważają nominacje obecnej KRS Konstytucja ani demokracja także nie mają znaczenia.

mp/twitter/portal tvp.info, gazetaprawna.pl

Komentarze (29):

man.of.Stagira2021.10.24 18:00
To te NIEZAWISŁE sądy ... idą. //
kim2021.10.24 17:02
Dyl Sowizdrzał i tyle
Mała162021.10.24 12:13
Trzeba ich uprzedzić i zrobić czystki już teraz. Zdelegalizować tą ich stalinowską organizację
Anonim2021.10.24 11:50
trzeba koniecznie rozpędzić na cztery wiatry to po okrągło stołowe komunistyczne środowisko Iustitii
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.24 11:36
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, …. … za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.24 11:23
MARZY się powrót do władzy KOMUNISTYCZNYCH FASZYSTÓW którzy rządzili POLSKĄ po 1939 roku????? Dlaczego KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW, bo LEWACKI "PAKT HITLER-STALIN" zwany po wojnie dla niepoznaki "PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOW", bo WSPÓLNA DEFILADA HITLEROWCÓW i BOLSZEWIKÓW w BRZEŚCIU w1939 roku, gdzie na trybunie witali tych KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTOWSKICH SOŁDATÓW, wspólnie "W RAMIĘ W RAMIĘ" SOWIECKIE BOLSZEWICKIE GIENIERAŁY WRAZ Z GENERAŁAMI HITLEROWSKICH NIEMIEC ,SS-manów i GESTAPOWCÓW. A więc. Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą różnej MAŚCI SWOŁOCZ, WNUCZKI, CENREXY, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY, tacy jedni zmieniający swoje nazwiska na POLSKO-BRZMIĄCE, i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z PRAWDZIWYMI POLAKAMI narodowości ŻYDOWSKIEJ, walczącymi w POWSTANIU w GETTCIE WARSZAWSKIM o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, z Powstańcami Warszawy którzy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW.
Palestyna2021.10.24 11:14
PO zmianie władzy bedzie kneset i sanhedryn a lekcje będzie prowadził rabin
Stary2021.10.24 10:53
Takich mamy sędziów podobno nie politycznych i takie mamy decyzje (Nowak)
Maciej Piwowar2021.10.24 10:38
By Zatrzymać Lewacko-=-Lewicową KASTĘ ,trzeba Reaktywować Kare Śmierci za ZDRADĘ.Wyrok Wydawać i Wykonywać Trybem doraźnym ( 48 godzin)Tylko STRACH LEWACTWO ZATRZYMA.
Art2021.10.27 12:43
uuuu, mokry sen prawakow. Zwsze wylazi jak nie macie argumentow - sady dorazne i kula w leb. Eh, jacy wy jestescie prostaccy i przewidywalni. Nie dla was rzady prawa i demokracja. Nie dorosliscie i nigdy nie dorosniecie.
edward2021.10.24 9:45
Krawczyk pod sąd i już za próbę obalania legalnej władzy!!!
Foster2021.10.24 9:13
Jest to rozsądna wypowiedź. jeżeli po zmianie władzy, się okaże, że KRS została wybrana z naruszeniem polskiej Konstytucji, to kto jak kto ale prawnicy powinni wiedzieć, że nawet decyzja Prezydenta tego nie konwaliduje. Być może trzeba będzie sięgnąć po inne narzędzie dlo ewentualnego zaakceptowania wytworzonego przez PIS bałaganu, na przykład po wypowiedzenie sie w tej sprawie narodu w drodze powszechnego i rozstrzygającego referendum.
Epidemia opętań - nie ulegaj!2021.10.24 12:16
Sędzia Justiti czy skandaliczna wypowiedź Kwaśniewskiej, wszystko to wpisuje się w epidemię opętań.
Wystarczy tylko dwa ruchy wykonać:2021.10.24 8:53
1. Ustawą zlikwidować immunitet sędziowski, 2. Wszystkich sędziów z tych organizacji typu Iustcia pozbawić prawa orzekania, z powodu: nie spełniają warunków bezstronności, apolityczności.
Leo2021.10.24 8:59
A nawacki ,piotrowicz czy pawlowicz i wielu innych spełniają warunki bezstronnosci?
qwert2021.10.24 10:56
Leo a co ci Pawłowicz przeszkadza spełniła wszystkie kryteria. A ci co są sędziami totalnymi czy oni spełniają warunki bezstronności??????????????
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.24 11:34
Tak, spełniają warunki bezstronności.
srosz2021.10.24 8:15
krawczyk .Tylko najpierw trza wybory wygrać ,a to sie nie zanosi przez co najmniej 20lat.
Skrzypek na dachu2021.10.24 6:23
To jest nastepny dowod na to ze jest potrzebna uczciwa i gleboka reforma wymiary sprawiedliwosci .
Daria2021.10.24 1:33
Uzurpatorów wyp13rdoli się na zbity ryj.
! ! ! !2021.10.24 1:17
„…KRS stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów…” A po której stoi dzisiejsza KRS jest widoczne nawet dla ludzi z kataraktą, i sytuacja się nie poprawi dopóki sędzia Nowacki będzie na sznurku Ziobry, który mści się na sędziach, bo uniewinnili lekarza, który ponoć ‘udusił’ jego tatusia.
Epidemia opętań - nie ulegaj!2021.10.24 12:12
Sędzia Justiti czy skandaliczna wypowiedź Kwaśniewskiej, wszystko to wpisuje się w epidemię opętań.
Anonim2021.10.23 23:24
te krawczyk ty zważaj troszkę, aby ciebie i twoich kumpli z lustitii na taczkach nie wywieźli jeszcze przed zmianą władzy
Anna2021.10.23 23:07
Żadnej zmiany władzy nie będzie. POmarzyć można
Anonim2021.10.23 22:56
" zdobytych stanowisk " ? Taką optykę (łupów wojennych) ma Pan Sędzia ?
Epidemia opętań!2021.10.23 22:43
Sędzia Justiti czy skandaliczna wypowiedź Kwaśniewskiej, wszystko to wpisuje się w epidemię opętań.
Anonim2021.10.23 22:34
oni nic nie mogą, narodowi ręce do du.y nie przyrosły ...
Anonim2021.10.23 22:17
Rozpedzic to sędziowskie bagno
odp2021.10.23 22:09
Trutututu, będzie wiosna, będzie trawka lepiej rosła. "Po zmianie władzy nowi sędziowie zostaną i tak usunięci ..." - Iustitia w jakiś kabaret się bawi? W czasach współczesnych społeczeństwo jest bardziej świadome zagrożeń, niż tzw. elity. Polscy wyborcy nigdy nie dopuszczą do przejęcia władzy przez neokomunę, a postkomunistyczne relikty same się wykruszą.