Rzeczniczka SLD o Kidawie: Albo się jest polityczką, albo się jest łajzą - zdjęcie
20.05.20, 16:58Fot. screenschot: Youtube - RMF FM/ Tomasz Henryk Ostrowski, via: Wikipedia CC 4.0 (zdj. edytowane)

Rzeczniczka SLD o Kidawie: Albo się jest polityczką, albo się jest łajzą

16

-„Albo się jest polityczką i bierze się udział w polityce jako podmiot, albo jest się łajzą i własne otoczenie traktuje cię jak mebel” – stwierdziła rzeczniczka PSL, Maria Żukowska na Twitterze. W ten sposób odpowiedziała Waldemarowi Kuczyńskiemu, który skrytykował słowa Roberta Biedronia na temat Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Waldemar Kuczyński stwierdził na Twitterze, że Robert Biedroń „ro jednak podławy facet. Taki rodzaj damskiego boksera”, odnosząc się do wypowiedzi Biedronia nt. Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Kuczyńskiemu odpowiedziała rzeczniczka SLD, Maria Żukowska:

-„Albo się jest polityczką i bierze się udział w polityce jako podmiot, albo jest się łajzą i własne otoczenie traktuje cię jak mebel. Nie jest jej łatwo? A komu jest?”.

Jej wpis wywołał gorącą dyskusję. Oto niektóre odpowiedzi internautów:

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (16):

Glaudiusman2020.05.21 10:21
Te z lewej strony to polityczki żałosne, siłą przepchnięte do sejmu, aby się zgadzał chory parytet.
anonim2020.05.21 3:56
Co ta P https://twitter.com/AM_Zukowska taka aktywna na twitterze. Czyżby brała udział w zabawach w tym samym klubie co Borc w Gdańsku ? A może była po drugiej stronie i teraz jej odpłacają. Brak jej moralności a polityk z niej żaden, zwykłe popychadło.
rebeliant2020.05.20 18:21
polityczka to jakiś pierwotniak ? Należy Chronić język polski i całkowicie zdyskwalifikować te pseudo-równościowe zwroty, które są niegodne występowania w poważnych urzędowych treściach. Brzmi jak zdrobnienie, ale za zdrobnienie można uznać słowo pokrewne od słowa legalnego w systemie (polityk: polityczka, polityczek; adwokat: adwokatka, adwokatek, ...). Polityk, adwokat, marynarz - to są nazwy funkcji pełnionych przez poszczególnych pracowników lub pracownice (- i tu już mamy odmianę przez rodzaj). Kobieta traktująca poważnie swoje stanowisko nigdy nie będzie się tytułować dziwolągiem. Konstytucja powinna chronić język polski przed takim marksistowskim spedaleniem. Tym bardziej, że antypolonizm był (i nadal jest) czyniony przez obydwu ludobójczych najeźdźców Polski. Takie udziwnianie naszego języka przez takie podrzutki stanowi walkę z nim. W związku z tym należy te udziwnienia wykluczyć na pewno z wszelkich treści urzędniczych oraz gdzie tylko się da - zepchnąć to na margines.
JanP2020.05.20 18:59
A dziecko nienarodzone jest poprawną formą? A ten dziwoląg "ubogacać"? Nie mam żadnych zastrzeżeń np. do pani adwokatki, protokolantki, traktorzystki itd. Konstytucja powinna chronić język polski przed takim prawackim pedalstwem.
anonim2020.05.20 17:21
Jak wykazała kontrola poselska polityków Platformy Obywatelskiej, firma brata ministra zdrowia od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości miała otrzymać prawie 140 mln zł dotacji od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. - Kwoty, które podane zostały w materiale, odbiegają, w niektórych przypadkach zasadniczo, od rzeczywiście przyznanych dotacji - tłumaczy Marcin Szumowski.
anonim2020.05.20 17:18
Katolicy głosujcie na Mirosława Piotrowskiego! Tylko on chce zatrzymania aborcji, in vitro i budowania chrześcijańskiej Europy. PiS jest na pasku masonów, prawdopodobnie Chabad Lubawicz, a ostatecznie Lucyfera. Pod pozorem dobra czyni zło.
ABBA2020.05.20 17:25
Nigdy w życiu!!! To dopiero łajza, tym gorsza, że świętoszkowata. Startował z list PiS do PE, po czym od razu, jak go wybrali słuchacze Radia M, występował z Klubu Pis. W koncu PiS go nie wziął na listy. To teraz chce odebrać głosy Andrzejowi Dudzie, choć nie ma żadnych szans. Ciekawe, skąd ma pieniądze. Podejrzewam związki z agenturą, niestety.
Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.05.21 6:54
W czasie debaty - ścisła czołówka. Nawet powiedziałbym, że najlepszy był. Mam innego kandydata, ale gdyby p. Piotrowskiemu przyszło się mierzyć w drugiej turze z jakże bezbarwnym obecnym Panem Prezydentem, to bym na tę turę się pofatygował i oddał na niego z przyjemnością głos. Głos za, a nie przeciw.
Siginda2020.05.22 13:11
A kto to jest?wyglada jak starszy oborowy do wyrzucania gnoju i nic soba nie reprezentuje polacy jeszcze nie upadli na głowe no moze co poniektórzy
Stachu2020.05.20 17:12
Ciągle słyszę słowa naszego Papieża Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać ......... i zło dobrem zwyciężać” !!! Obecnie tym wymaganiem od siebie, o które woła nasz Papież jest pójście do lokalu wyborczego raz na 4-5 lat ! Natomiast dobro, to karta wyborcza, za pomocą której wybieramy ludzi uczciwych, zaufanych i wiarygodnych by nami rządzili ! Za pomocą której wybieramy dobro dla nas, a usuwamy zło z życia politycznego i społecznego. To jest jedyna droga, by budować naszą polską wspólnotę bez łajdaków, kłamców, złodziei i zdrajców !!! Akurat w nadchodzących wyborach nie ma trudności, bo mamy tylko jednego, wspaniałego kandydata na prezydenta RP. Polacy, pamiętajcie słowa naszego Papieża ! Bo to najmądrzejszy i największy człowiek świata !!!
anonim2020.05.20 17:23
Obok Nowaka, Urszuli i mnie, to ty hamburczyku w życiu nawet nie stałeś.
ABBA2020.05.20 17:11
Mimo wszystko słowo łajza kojarzy się bardziej z Żukowską niż Kidawą. Moralność Żukowskiej, chwalącej się publicznie swoim biseksualizmem, jej dziwne związki z Czarzastym, nie pozostawiają złudzenia, kim ona jest, jaką drogę do polityki wybrała. Jaruzelska, znająca to środowisko mówiła o tym już dawno. A poza tym obraża wicemarszałkinię sejmu RP!!! Jest chamska jak jej Czarzasty, jak cała lumpenelita lewicy.
Urszula2020.05.20 17:11
Jest dobrze ! Polacy, trzymamy się razem i idziemy w dobrym kierunku. W sondażu przeprowadzonym dla portalu wpoltyce.pl przez pracownię Social Changes, 24-27 kwietnia 2020, w którym uwzględniono tylko osoby zdecydowane, Koalicja Obywatelska traci do PiS ponad 30 punktów procentowych. To co robią świry z opozycji nie ma żadnego wpływu na wyborców. Mamy już 50 % poparcia, natomiast PO 17%, a tot. opozycja razem nie ma więcej niż 45 %. Naszym zadaniem na kolejne 3 lata jest przekonanie jeszcze wiąkszej liczby Polaków do Polski plus i polskiego modelu dobrobytu ! Teraz każdy jeden % powyżej 50-ciu dla PIS, to dwóch posłów i jeden senator usunięty z życia publicznego !!! I o to chodzi !!!
vivi2020.05.20 17:10
Jeszcze nie zarejestrowany jako kandydat, a już likwiduje. Urodzony likwidator ! Czarny koń, który wabi się Rafau już zapowiada, że jak zostanie prezydentem RP, to zlikwiduje TVP, a w szczególności program TVP-Info, wiadomości, oraz programy publicystyczne i dyskusyjne. Awarii w Czajce nie potrafi zlikwidować, spalarnia ciągle nieczynna, ale TVP zlikwiduje ! Polacy, nie łudźcie się, bo zlikwidują wszystko co jest im niewygodne. Zaczną od TVP, zniszczą prasę niezależną, zlikwidują IPN, CBA. A potem po kolei: węgiel, złotówkę, WOT, urzędy wojewodów – i w końcu programy rodzinne jak 500+, 300+, 13.tkę, 14-tkę, programy socjalne i pomocowe dla niepełnosprawnych i rolników, a zakończą na ich standardowym programie „róbta co chceta”. Jednego, czego nie zlikwidują, a wręcz podwyższą, to wiek emerytalny i okradanie kasy państwa na niebotyczne rozmiary !!!
Piotr Nowak2020.05.20 17:06
No niestety, ma rację ta lewaczka ! Pani Małgorzato Błońska, niech pani zbierze wystarczająco odwagi do podjęcia decyzji, i odejdzie z PO !!! Po co to pani ? Przecież pani i tak nie nadaje się do polityki ! Czy pani jest tak śpieszno do samokompromitacji ? Nie tylko pani sama się ośmiesza na własne życzenie, ale ośmieszyją panią koledzy partyjni. A to co robią Budka, Szetyna i Jachira przekracza wstelkie granice !!! Czy pani nie ma co jeść, że musi pani pracować ? Ma pani przystojnego męża, więc zajmijcie się czymś innym . i odpoczywajcie !!!
man.of.Stagira2020.05.20 17:02
"Twój zwój jest inny niż mój Im nie wolno otwierać czarna folia wnętrzności Kopaliśmy metr w głąb Pomieszane ludzkie kości W zgodnym tańcu z Moskalem On nie obcy on swój Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój Na Krakowskim nad ranem Zawsze było sprzątane Rozmodlone mohery Złotym piwem podlane A pod krzyżem drewnianym Wrzeszczał tęczowy rój Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój Wyjechałem nie wrócę Nie odwiedzę cmentarza Dużo wcześniej niż dzisiaj Kraj dopadła zaraza Ty masz duszę artysty W "hicior" zmieniasz swój ból Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój..." Autor: DoubleU Ebi . Nasz zwój jest inny niż Twój...Kazik!