Rusza kampania #WspierajSeniora - zdjęcie
12.03.20, 14:43Fot. screen. yt. wPolityce

Rusza kampania #WspierajSeniora

4

Kancelaria Premiera przygotowała specjalny spot, w którym zachęca do pomocy osobą starszym. Spot ten przypomina, jak ważna, zwłaszcza w obliczu epidemii koronawirusa, jest pomoc każdego z nas kierowana w stronę osób starszych.

-„Walka z koronawirusem to poważny egzamin dla naszego państwa, ale także dla nas wszystkich. Czy potrafimy sobie pomagać? Czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych: seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych? To przecież oni są dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji” – słyszymy w prezentowanym filmie.

Nagranie zwraca uwagę na to, że wszyscy stajemy wobec egzaminu z solidarności. Nasza, nawet najmniejsza pomoc, może uratować komuś życie.

Nowy koronawirus wywołuje chorobę COVID-19. Objawia się ona zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Choroba ta może wywoływać zagrażające życiu zapalenie płuc. Szczególnie narażone są osoby starsze i przewlekle chore, dla których taka choroba może skończyć się śmiercią. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy zatroszczyli się o seniorów, zwłaszcza tych nam najbliższych, w naszych rodzinach, o naszych rodziców i dziadków. Zabezpieczmy ich, aby nie musieli wychodzić z domu. Zróbmy im zakupy i wyjdźmy na spacer z psem.

W walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 zbawienne jest odpowiednie przestrzeganie higieny, przede wszystkim częste i prawidłowe mycie rąk. Unikajmy przebywania w większych grupach osób. Zrezygnujmy z poruszania się komunikacją publiczną. Kiedy z kimś się witamy, nie podawajmy ręki i starajmy się zachować 1,5 metra odległości w rozmowie.

Kak/ wPolityce.pl

Komentarze (4):

Jak komendant policji wspiera seniora2020.03.13 11:22
Starsza pani była przeświadczona, że to kolejny „przekręt na policjanta”, bo nie mieli ani nakazu przeszukania ani nawet imienników na mundurach. Wyśmiali ją, gdy zgodnie z tym jak poucza emerytów policja poprosiła ich o wylegitymowanie się. Posterunkowa Magdalena Mielcuch wyrwała jej telefon, aby uniemożliwić nagranie najścia i powiadomienie jej męża, który był na spotkaniu z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Policjanci starszej pani rozcięli rękę ostrym narzędziem, gdy wykręcali jej ręce do tyłu, aby założyć kajdanki. Im ona głośniej krzyczała z bólu, tym większą satysfakcję okazywali oprawcy z KRP II Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Prawie ją zabili*, bo emerytka była duszona chwytem od tyłu aż straciła świadomość. W celi zasłabła. Pomocy udzielało jej pogotowie. Policjanci działali w przekonaniu, że stoi za nimi "bardzo poważny pan". Oznajmił to torturowanej starszej pani posterunkowy Adam Ewko. Stąd brutalność i nieprzestrzeganie prawa przez policję. Broni oczywista oczywistość nie znaleziono, ale w myśl twierdzenia "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa na podstawie zeznań funkcjonariuszy Mielcuch i Ewko skazał na 48 dni więzienia… emerytkę. Bo napadła na policję! Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota (dlaczego Ochota, a nie Mokotów???) zamiast reprezentować pokrzywdzoną emerytkę broni skorumpowanych policjantów działających na zlecenie "bardzo poważnego pana" 1) stwierdzając, że nie byli świadomi przekroczenia uprawnień, chociaż nie podpiera tego wnioskowania materiałem dowodowym np. w postaci przeprowadzonej obserwacji psychiatrycznej funkcjonariuszy 2) uporczywie przemilczając fakt torturowania emerytki przez funkcjonariuszy policji z KRP II Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Mł. insp. Mariusz KASZOWICZ Komendant Rejonowy Policji Warszawa II Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie broniąc policjantów, bo przecież NIC SIĘ NIE STAŁO, daje przyzwolenie na to, żeby wyrwać mu telefon, dziabnąć go nożem i poddusić. Czy wtedy nadal będzie twierdził, że nic się nie stało, a oskarżyć i wsadzić do więzienia należy napadniętego? *Śmierć 38-latka w komisariacie. Rodzina: był podduszany. www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-02-27/smierc-38-latka-w-komisariacie-rodzina-byl-podduszany/
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.13 0:38
Seniorów głosujących na PO też obejmie?
Melania 2020.03.12 18:03
Jestem kobietą w wieku 72 lat ale sama doskonale sobie radze i nie potrzebuje zadnej opieki a juz w ogóle nie identyfikuje się z tymi paniami na zdjęciu
Agnieszka Dz. 2020.03.12 19:08
Moja macocha też ma tyle lat, jest aktywna, wysportowana, chodzi na jogę dla seniorów i uniwersytet trzeciego wieku, ale w obecnej sytuacji lepiej żeby nie wybierała się na zakupy do dużych sklepów i posiedziała w domu. Myślę, że tak jest rozsądniej.