Resort zdrowia: Chorzy na cukrzycę powinni dalej przyjmować metforminę - zdjęcie
05.12.19, 16:55Zdj. KPRM, Flickr, CC0

Resort zdrowia: Chorzy na cukrzycę powinni dalej przyjmować metforminę

3

Chorzy na cukrzycę nadal powinni przyjmować metforminę - takie jest stanowisko resortu zdrowia.

"Kierownictwo resortu nadzoruje sytuację w związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia leku i będzie na bieżąco o tym informować"- podkreślił wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Według niego, z dotychczasowych dostępnych informacji wynika, że lek jest bezpieczny i należy go przyjmować jak dotychczas, zanieczyszczenie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Zaznaczył, że poszczególne partie leku są sprawdzane i gdyby okazało się inaczej, minister zdrowia zdecyduje o wycofaniu leku z obrotu.

O zanieczyszczeniu leku stosowanym u chorych na cukrzycę poinformowała wczoraj jedna z gazet. Kierownictwo resortu zdrowia informowało na specjalnej konferencji prasowej, że zanieczyszczenie powstało w procesie produkcji i nie przekracza dopuszczalnych norm.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (3):

Ryszard Olejniczak2019.12.5 21:00
"z dotychczasowych dostępnych informacji wynika, że lek jest bezpieczny i należy go przyjmować jak dotychczas, " Kompromitujące oświadczenie. Czyje to te informacje: Chińczyków, może Putina albo pani Kazi z magla? Czemu są jakieś informacje niedostępne i dla kogo są dostępne? A w 6 klasie uczą przecież jak pisać informacje.
Ja 2019.12.5 18:44
Jeden więcej, jeden mniej do trucia szarego człowieka. Mamy tyrać i zdechnąć najlepiej przed emeryturą.
Spoko2019.12.5 18:10
Chińczycy znowu nie dopilnowali procesu produkcji.