,,Rekolekcje w kwarantannie'' [ZOBACZ] - zdjęcie
24.03.20, 09:25Fot. via Pixabay

,,Rekolekcje w kwarantannie'' [ZOBACZ]

4

Rekolekcje w kwarantannie” – to propozycja ogólnopolskich rekolekcji internetowych o wierze, nadziei i miłości. Od 24 marca przez sześć dni o godz. 8.00, 16.00 i 20.00 będą umieszczane dwuminutowe konferencje na Twitterze, Facebooku, kanale YouTube Episkopatu i na stronie www.episkopat.pl oraz na kanale YouTube telewizji SalveNet.

Bardzo wielu ludzi pozostaje w kwarantannie na czas epidemii. Dlatego SalveNet przygotowała na najbliższy tydzień rekolekcje” – powiedział bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, pod którego patronatem odbywają się te rekolekcje.

Internetowe „Rekolekcje w kwarantannie” będą składały się z trzech codziennych konferencji wygłaszanych przez trzech duszpasterzy z diecezji warszawsko-praskiej. O godz. 8.00 temat „Wiary” podejmie ks. Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. O nadziei o godz. 16.00 będzie mówił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Natomiast o miłości, o godz. 20.00 – ks. Marek Kruszewski, duszpasterz małżeństw i rodzin.

Rekolekcje w kwarantannie” to tylko jedna z propozycji rekolekcji wielkopostnych online. Ogólnopolskie rekolekcje w TVP3 o godz. 20.40 poprowadzi od środy do piątku dominikanin o. Jacek Salij. Wiele propozycji pojawia się również na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/.

BP KEP

Komentarze (4):

Filmy online2020.03.24 11:18
Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem Polecam jak najbardziej!
MT (1)2020.03.24 9:52
Ten okres na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy przeżyją. Będą wspominać bliskich, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów, którzy w tym czasie zachorowali i odeszli. Nikt nie wie jak to się skończy, kiedy i z jakimi jeszcze skutkami. Choćby tylko z tego powodu okres ten już jest czasem rekolekcji. Ale w ten sposób wykorzystają go jedynie ludzie rozumni, nienawistni szydercy jedynie nakręcą się w spirali swojej nienawiści. Ona w końcu ich zniszczy, bowiem nienawiść niczego pozytywnego nie buduje.
robaczek 2.02020.03.24 9:34
do kosciola!!!! wszyscy ;] i nie zapomniec o sw. wodzie przy wejsciu ;] koniecznie!!!! wszystko Jezus zdezynfekuje!!!! osobiscie!! ;] #selekcjanaturalna ;]
Joanna2020.03.24 9:54
Czytałeś w ogóle artykuł? Będą to rekolekcje online, dla osób w kwarantannie. Rozumiem, że wg ciebie takie też nie powinny mieć miejsca? Negujesz wszystko co związane z katolicyzmem. To choroba, nazywa się katofobia. A tak na marginesie, z własnego doświadczenia powiem: obecnie w kościołach nie ma święconej wody do użycia dla wiernych, ofiary składa się indywidualnie przy wejściu, odstęp między wiernymi w ławkach jest większy niż w klejce do kasy w markecie (co akurat jest bardzo smutne) a komunię dostaje się na rękę. Zatem ryzyko naprawdę jest znikome, a twoje kopiuj wklej zbędne i mija się z rzeczywistością.