25.03.20, 11:20fot. za: LifeSiteNews.com

Recepta na koronawirusa:Msza święta dla zmotoryzowanych

W stanie Michigan księża z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X (SSPX) znaleźli rozwiązanie problemu obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. W małej miejscowości Allendale wierni mogli uczestniczyć we Mszy św. w swoich samochodach. Do miasteczka w ubiegłą niedzielę zjechały setki wiernych z całego stanu, gdyż była to jedyna publiczna Msza św. ofiarowana w całej zachodniej części tego rejonu.

 

Mszę odprawił ks. David Gillian z Bractwa św. Piusa. Na werandzie probostwa kościoła pw. św. Małgorzaty Marii ustawiono drewniany ołtarz. Choć nie było kazania i nie śpiewał chór, Msza w mroźny poranek została odprawiona w nabożnym skupieniu. Wierni, którzy uczestniczyli w liturgii, nie kryli swojego wzruszenia.

We Mszy św. wzięło udział nieco więcej wiernych niż w normalną niedzielę, gdy w kościele rano gromadzi się ok. 200 osób. Ten przyrost uczestników „parkingowej Mszy” związany jest z odcięciem katolików zarówno w stanie Michigan, jak i w całych Stanach Zjednoczonych od sakramentów, gdy biskupi w poszczególnych diecezjach zawiesili sprawowanie publicznej Eucharystii.

Ks. Gillian powiedział, że nie jest pewien, czy będzie potrzeba kolejnej „parkingowej Mszy”. W swoim kazaniu mówił o tym, „jak Kościół doświadczył dużo gorszych czasów i że ten wybuch epidemii powinien przypomnieć katolikom o wdzięczności za sakramenty i nie brania ich za rzecz oczywistą”.

„Parkingowa Msza” księdza Gilliana jest jedną z wielu prób zapewnienia dostępu do sakramentów i uczestnictwa w nabożeństwach, jakie podejmują księża nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Oprócz nadawania Mszy św. w Internecie, księża proponują np. „spowiedź dla zmotoryzowanych”, gdzie można wyspowiadać się z auta, zachowując stosowną odległość od kapłana. Odbywają się także adoracje Najświętszego Sakramentu na otwartym powietrzu. Są też przykłady księży udających się z samotną procesją, niosąc relikwie lub Najświętszy Sakrament, jak zrobił to ostatnio ks. Tomasz Józef Jochemczyk w swojej parafii we Włoszech.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

anonim2020.04.7 15:41
Tyle, że ta recepta nie ma stempla. Wg oficjalnej odpowiedzi Rzymu, msza SSPX nie jest grzechem, ale też nie wypełnia obowiązku mszy niedzielnej, więc po takiej ustawce, trzeba obejrzeć mszę w TV
Piotrek2020.03.31 23:51
Mylący tytuł. To raczej recepta na mszę w czasach koronawirusa. Nie odwrotnie.
Stary i niepotrzebny.2020.03.26 19:34
Francja. „Opieka na koniec życia dla 80-latków, opiatami i tabletkami nasennymi”.
Swietłana, rosyjska TIRówka2020.03.26 18:00
Nie kłamcie! w aucie ciężko klękać a co dopiero rozłożyć nogi!
Idźcie i nauczajcie wszystkie narody....2020.03.25 14:05
Charyzmatyczne Bractwo św. Piusa odbudowuje w USA chrześcijański porządek. Ludzie spragnieni Eucharystii i Sakramentów Św. garną się do tego zgromadzenia pomimo gromów ze strony modernistycznych biskupów. Oni potrzebują porządku moralnego opartego na Tradycji Kościoła Katolickiego. Bractwo w USA dla katolików jest tym czym Chasydzi dla Żydów - przewodnikami i wzorami duchowości. Amen.
Agnieszka2020.03.25 13:25
No i mówiłam :) A u nas można podjeżdżać całymi autobusami pod kościół, bo w nich można po 30 osób a nie 5 jak w wielkich kościołach a nawet do oporu, bo wbrew ustnym zaleceniom, to urzędowych zarządzeń pisemnych na ten temat nie ma.
BieS2020.04.13 19:30
Przecież ty i tak jesteś lewaczka praktykująca to po co ci autobus.
Katolik2020.03.25 12:51
To jest niedopuszczalne. Nie ma mozliwości uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem oraz nie ma mozliwości godnego przyjęcia Pana Jezusa.
Terezjusz2020.03.25 21:43
Na zdjęciach z oryginalnego artykułu widać, że ludzie klęczeli przy samochodach, więc raczej zbyt pochopne wnioski. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że jest to nadzwyczajna sytuacja i nie jest to takie nadużycie, jak przyjęcie Komunii na rękę. Chory w szpitalu przyjmuje Komunię na leżąco, a ludzie starzy na stojąco albo na wózkach inwalidzkich. Oczywiście wszelkie nadużycia należy piętnować, ale w tym przypadku chyba do nich nie doszło.
Co tam jakies skype, kamerki ... to Ersatz!2020.03.25 12:24
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 11:51
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - ================= www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
nolens volens2020.03.25 18:57
monia wczoraj przyjechałem z włoch chętnie się spotkam
Oloo2020.03.25 11:37
Zabierz rodzinę,babcię,znajomych i nie znajomych na wybory.Duda musi wygrać. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020