Przyjaciele Pocieszyciela - niezwykła wspólnota, do której zapiszesz się przez internet - zdjęcie
24.09.18, 09:20Fot. Dnalor via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Przyjaciele Pocieszyciela - niezwykła wspólnota, do której zapiszesz się przez internet

Powstała właśnie modlitewna wspólnota Przyjaciele Pocieszyciela, do której zapisać się można poprzez internetową deklarację. To inicjatywa Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Jak powiedziała w rozmowie z KAI siostra Pia Kaczmarczyk:

Zauważyłam, że coraz więcej osób szuka Koronki ku czci Ducha Świętego. Błyskawicznie zaczęły zmieniać się liczniki odwiedzin na stronach związanych z tą modlitwą. Przyszła więc myśl, że być może niektóre z tych osób, chciałyby zatrzymać się przy koronce na dłużej, wejść w tę modlitwę głębiej”.

Siotra dodaje, że do tej wspólnoty modlitewno-wirtualnej dołączyć może każdy i potrzebne jest tylko pragnienie znalezienia się w niej oraz przyzywania Ducha Świętego każdego dnia. Zadeklarować się zaś można na przykład na miesiąc lub rok. Można też zdecydować się na odmawianie modlitwy przez całe swoje życie.

Osoba, która dokona deklaracji, otrzymuje potwierdzenie na pocztę elektroniczną i comiesięczne rozważania do modlitwy. Siostry zapewniają też o wsparciu modlitewnym członków.

Obecnie modlą się w ten sposób 23 osoby z różnych diecezji, także po jednej z Anglii i Niemiec. Najmłodsza ma 18 lat, najstarsza 71. 18 osób zadeklarowało modlitwę na całe życie.

Zapisać do wspólnoty można się na TEJ stronie. Tam również więcej informacji.

dam/ekai.pl,Fronda.pl