Przyjaciele ks. Gila: Został wrobiony w pedofilię - zdjęcie
29.09.13, 19:26Ksiądz w koloratce (fot. Wikipedia)

Przyjaciele ks. Gila: Został wrobiony w pedofilię

14

Ks. Gila w pedofilię mieliby wrobić mieszkańcy wioski, w której był proboszczem. Duchowny wszedł bowiem w konflikt z władzami wioski. Powodem miały być przestępstwa, jakich mieli dopuścić się lokalni włodarze. 

Taką wersję wydarzeń ks. Gil ma przedstawić prokuraturze i taka ma być jego wersja obrony - powiedział w TVN24 dziennikarz śledczy stacji, Maciej Duda. 

Plan działania przygotowują obecnie prokuratorzy. "Muszą rozważyć kilka scenariuszy, w tym dwa podstawowe: czy Polska będzie współpracować z Dominikaną na zasadzie wymiany dokumentów, czy też poprosi ją o to, by polski prokurator mógł wziąć udział w czynnościach" - powiedział Duda.

MBW/TVN24.pl 

Komentarze (14):

anonim2013.09.29 19:47
Faktem jest , iż w tej sprawie ostateczne orzeczenie , wyrok jeszcze nie zapadł... Nie wszystko jest tak oczywiste... Należy cierpliwie czekać na rozstrzygnięcie , zakończenie procesu analizy wszystkich ewentualności... Nie można się zatracać!! ------------- @petrasCK "Oto" należy pisać łącznie... To po pierwsze... W mojej ocenie prezentwany przez Pana "obraz" Kościoła nie jest pełnym , do końca prawdziwym... Dla równowagi warto przedstawić różnorakie elementy funkcjonowania Kościoła , całość płaszczyzny... Ten zarys jest dość wybiórczy , jednostronny , nierzetelny , i krzywdzący... Niezależnie od prezentowanych poglądów...
anonim2013.09.29 19:59
Są tylko dwie opcje - albo rzeczywiście ta sprawa jest efektem tego, że ks. Gil podpadł komuś ważnemu (nie można takiej możliwości wykluczać), albo ks. Gil po prostu obrzydliwie kłamie. Jeśli to ta druga opcja, to - wybaczcie mój brak miłosierdzia - niech się smaży w piekle.
anonim2013.09.29 21:02
@Konkwistador, rozumiem Twoje wzburzenie, ale piekła nie wolno życzyć nikomu. Niech jego wina (jeżeli zawinił) zostanie ukarana z całą surowością przez sprawiedliwość ludzką i Boską, ale jeśli jego dusza może być jeszcze uratowana - oby była!
anonim2013.09.29 21:44
Gdyby okazało się, że linia obrony ks. Gila to równocześnie prawa, to ciekawa jestem, czy o wyroku uniewinniającym będzie równie głośno w pewnych mediach, jak przy pomawianiu go o niecne czyny? Pewne czasopismo wsławiło się tym, że napisało obszerny artykuł na podobny temat, a później okazało się, że wiejski ksiądz, o którym pisano, był ofiarą pomówienia ze strony "konkurencji", czyli żony miejscowego popa, której nie w smak był autorytet we wiosce tego księdza, a nie jej męża- popa. Równie obszernego sprostowania, przywracającego cześć tego księdza, jednak to czasopismo już nie zamieściło...
anonim2013.09.29 22:26
A może towarzysz emeryt SB-cki petrasCK napisze jak lewica "broni" dzieci przed pedofilami z lewicowych organizacji, takimi najbardziej znanymi, którzy publicznie wręcz chwalą się swoja pedofilią jak Daniel Cohn-Bendit czy w Polsce Mariusz Drozdowski. A może obleśny, lubieżny o skłonnościach... SB-ek petrasCK powiadomi prokuraturę o choćby takich zjawiskami jak "parady" zbczeńców, którzy spasieni, obleśni, opływający w dobrobycie pederaści, pedofile, lesby współżyją i masturbują się publicznie przed dziećmi na różnych platformach na ulicach miast, potem tymi samymi tłustymi paluchami próbują pokazywać w stronę księży wołając "to oni"...
anonim2013.09.29 23:22
Aha, aha. Jasne...
anonim2013.09.30 6:11
@Kropelka: mogłabyś podać coś więcej na ten temat? Wierzę Ci, ale brak konkretów sprawia, że nie dla każdego jest to wiarygodne...
anonim2013.09.30 7:13
czytelnik23 kiedy byłeś ostatni raz u spowiedzi? No! to najpierw się porządnie wyspowiadaj, otrzymaj rozgrzeszenie i wypełnij starannie wszystkie warunki dobrej spowiedzi, a dopiero po tym pisz o grzechach.
anonim2013.09.30 7:23
Wszystkim" lewackim karierowiczom" proponuje przeczytac dzisiejszy wywiad z biskupem T.Pieronkiem i niech wreszcie zamkną szczekające geby tak jak to nagle zrobiły mainstremowe mendia i w fałszywych przeprosinach ośliźle przechodząc do tematu kanonizacji JPII
anonim2013.09.30 7:46
Kropelko, ksiądz z Tylawy był winny bo był winny jak nie mógł byc winny skoro WSZYSCY twierdzą, że był winny. Nie przekonuje ich nawet wyrok sądu. A o krzywoprzysięstwie świadków? A gdzieżby ... prześledź wątki z tą dyskusją. Ostatnio jak napisałem, że miałem dostęp do akt to .... no jakże przecież to co czytam i widzę nie ważne ... nie słucham stokrotki to moja wina a na koniec, jak argumentów brakło, zostałem obrońcą pedofili .
anonim2013.09.30 8:31
@Merak Masz mainstremową obsesje na temat pedofilii wsród duchownych!. Zmień płyte w swym myśleniu. Przeczytaj sobie dzisiejszywywiad bp.Pieronka w Rz!!.pt: "Nie róbcie z Kościoła siedliska pedofilów" .Sam tytuł mówi za siebie!!.
anonim2013.09.30 15:45
No cóż, to z Dominikany mu pocztą przysłali te ciuszki, które znaleziono podczas rewizji?! A co do przestępstw to teraz będzie mógł obszernie przedstawić dowody na nie całemu sztabowi prokuratorów, może o to mu chodziło, żeby zwrócić uwagę na siebie?
anonim2013.09.30 16:44
@Azmodan "Może" jest szerokie i głebokie.
anonim2013.09.30 16:49
@man.of.Stagira napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Wrz 29, 2013, 8:44 po południu "we live in a time of hysteria about paedophilia, a mob psychology that calls to mind the Salem witch-hunts of 1692," R. Dawkins Bardzo mądrze napisałeś ."Podziwiam" twą wiedzę i znajomość języków. Może byś tak uprzejmie przetłumaczył i nauczył sie pisac do polskiej prasy po Polsku, gdyż czytelnicy nie mają obowiązku znać j.angielskiego.