Prześladowanie prof. Budzyńskiej. Minister ostro reaguje - zdjęcie
21.01.20, 14:30fot. Michał Bulsa, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Prześladowanie prof. Budzyńskiej. Minister ostro reaguje

31

Wyjątkowy skandal na Uniwersytecie Śląskim. Z uczelni odchodzi prof. Ewa Budzyńska, którą placówka postanowiła ukarać za słowa o tym, że rodzina składa się z "męża, żony, ojca, matki, dzieci, krewnych i powinowatych".

 

Budzyńska została przez ideologiczne bojówki LGBT wśród studentów oskarżona o "homofobię". Uniwersytet Śląski postanowił skompromitować się - i zamiast zbyć te głupawe oskarżenia milczeniem... wszczął wobec prof. Budzyńskiej postępowanie dyscyplinarne. Prof. Wojciech Popiołek, rzecznik dyscyplinarny uczelni, zażądał nawet dla prof. Budzyńskiej kary nagany.

Uczona podczas jednego z wykładów w 2019 roku mówiła, że dziecko w łonie matki jest dzieckiem, a według klasycznej definicji rodzina składa się "męża, żony, ojca, matki, dzieci, krewnych i powinowatych". Studenci "ukąszeni" przez LGBT tak się tym obruszyli, że "uprzejmie donieśli" na prof. Budzyńską, a władze Uniwersytetu Śląskiego tę hucpę podchwyciły.

Później Uniwersytet wydał oświadczenie. Rektor prof. Andrzej Kowalczyk napisał, że dla uczelni jest jakoby ważna wolność słowa, ale "trudn ojest ocenić", czy w danym przypadku grancie tej wolności nie zostały naruszone.

"Wolność słowa należy do najważniejszych wartości na jakich opiera się wspólnota akademicka Uniwersytetu Śląskiego. Władze uczelni z całą stanowczością opowiadają się za swobodą debaty akademickiej prowadzonej w atmosferze szacunku dla odmiennych racji oraz nieskrępowanego wyrażania poglądów opartych na faktach i metodach naukowych. Integralną częścią tej swobody jest prawo do głoszenia poglądów kontrowersyjnych, o ile nie są one sprzeczne z prawem i nie naruszają godności osoby ludzkiej" - podał rektor.

"Jednocześnie niełatwa ocena, czy w indywidualnym przypadku granice takiej wolności zostały przekroczone, należy do niezależnych rzeczników dyscyplinarnych oraz dwóch instancji niezawisłych sądów dyscyplinarnych. Szanując ich ustawowo zagwarantowaną niezależność, władze rektorskie nie podejmą żadnych kroków, które mogłyby zostać odczytane jako próba wywarcia nieuprawnionego wpływu na ich działalność. Jesteśmy także przekonani, że do rzetelności ich rozstrzygnięć nie przyczyniają się komentarze i oceny formułowane przez osoby niezaznajomione z całością dokumentacji i szczegółowymi aspektami konkretnych postępowań" - dodał Kowalczyk.

Sama prof. Budzyńska ogłosiła jednak, że po 28 latach pracy odchodzi z uczelni.

Przeciwko prześladowaniu prof. Budzyńskiej opowiedziało się minister środowiska, a wcześniej wiceszef resortu sprawiedliwości i wicemarszałek województwa śląskiego, Michał Woś. "Trzeba murem stanąć za prof. Ewą Budzyńską! Nie ma zgody na cenzurowani nauki i karanie za głoszenie katolickich poglądów! Solidarna Polska podejmuje konkretne działania: zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa" - napisała Solidarna Polska, publikując zdjęcie ministra Wosia z konferencji prasowej.

bsw/twitter, pap, fronda

Komentarze (31):

Takie rzeczy tylko w kaczolandzie2020.01.22 14:44
Jak zabraniają wylewać goowna pisim to się nazywa przesladowanie
qwerty2020.01.22 12:56
Wystarczy spojrzec na tę gebę i odrazu widac jakie to zajadłe katolickie ścierwo
Hanys672020.01.22 12:51
W imię "wolności słowa" mozna odebrać komuś ... wolność słowa. +++ Do takiego zidiocenia doprowadza wegetarianizm w połączeniu z gender.
Albert2020.01.22 9:43
Ta Budzyńska to była skrajna prawacka fanatyczka, typowa katoliczka obrażająca wszystko i wszystkich wokół. https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24550391,profesorka-do-studentow-antykoncepcja-to-aborcja-a-dziecko.html?disableRedirects=true https://kobieta.wp.pl/profesorka-uniwersytetu-slaskiego-przekonuje-studentow-ze-antykoncepcja-to-aborcja-6359753583011457a?amp=1 https://mamadu.pl/amp/141425,niestosowne-zachowanie-profesorki-na-us-studenci-zlozyli-skarge https://dziennikzachodni.pl/antykoncepcja-to-aborcja-skandal-na-uniwersytecie-slaskim-po-slowach-pani-profesor-socjologii-28-03-2019/ar/c6-13993679
ZERR02020.01.22 12:33
Dla lewackich aktywistów, oczadziałych od nienawiści, każdy inaczej myślący to "faszysta do eksterminacji".
Niejestemrobotem2020.01.21 21:48
Po pierwsze skoro była skarga, uczelnia musiała zareagować. Na ile słuszna była skarga nie sposób się dowiedzieć, bo zarówno jedna jak i druga strona często kłamie i manipuluje. Chociaż jeśli mówiła, że dziecko w łonie matki jest dzieckiem, to bardzo możliwe że jednak naprawdę jej wykłady były mocno ideologiczne. Więc kara dyscyplinarna słuszna.
JanP2020.01.21 16:40
Dawajcie linka do jej wykładu i wtedy ocenimy, czy ta pani jest geniuszem, czy oszołomem.
Mirek2020.01.21 15:55
Jeżeli przyjmiemy że dwa chłopy to rodzina czyli mąż i żona to wszystko inne jest tej głupoty pochodną . Chodzi o to że obecnie nie wychowuje się mężczyzn tylko takie męskie cioty . Te wszystkie zboczenia pedalskie przyszły do nas z zachodu . Najlepszym gremium do tego aby wydać właściwy werdykt są biolodzy . Według nich nie da się przerobić baby na chłopa i odwrotnie . Ci którzy poddali się takim eksperymentom później gorzko tego żałowali .
Darek2020.01.21 16:14
Ile znasz osób transpłciowych, a ile z nich żałuje że się poddała operacji? Ja znam 3 takie osoby, w tym 2 po operacji już wiele lat i jakoś nie żałują, wręcz przeciwnie wreszcie są szczęśliwe. trzeci przypadek to człowiek faktycznie zaburzony ogólnie i ciężko ocenić czy jest transpłciowy czy to jakaś emanacja zaburzeń emocjonalnych i chęć zwrcenia na siebie uwagi, takie osoby niestety potem robią czarny PR reszcie. Na razie jest na terapii hormonalnej i wydaje się być też zadowolony z efektów. Najgorzej jak kogoś nie stać na pełną zmianę płci, to potem można żałować - taki/taka Grodzka np to chyba z efektów nie może się cieszyć, ale to karykatura ludzi transpłciowych a nie norma. Pamiętam jak w firmie w Łodzi wiele lat temu chłopak wziął sobie długi urlop i po półtora roku przyszła na jego miejsce śliczna dziewczyna - nikt kto nie wiedział wcześniej się nie zorientował że to ta sama osoba. Do dzisiaj spotykamy się na konferencjach na całym świecie i za każdym razem wydaje się być coraz szczęśliwsza.
Nie wiesz co mówisz!2020.01.21 19:25
Rozpłakałem się po przeczytaniu tej historyjki o zamianie zboka w śliczną dziewczynę. Bujaj się stąd!
ZERR02020.01.21 20:28
Podnieca cię, że Sekta LGBT skutecznie homoseksualizuje tysiące ogłupiałych dzieci, kastruje i niszczy psychicznie? Zbrodnicza ohydna tęczowata zaraza, śmiertelnie niebezpieczna, bezczelna i pewna siebie, ponieważ jest ochraniana i promowana przez władze, ONZ, korporacje i międzynarodowe banki.
XYZ2020.01.21 15:27
Maryja Jezus i przybrany ojciec Józef to rodzina?
Urszula2020.01.21 15:43
Rodzina, ale niekompletna choć Jezus kogo innego uważał za rodzinę.
anonim2020.01.21 15:45
Czytaj Pismo Święte ze zrozumieniem .Znowu wyskakujesz ze swoją niewiedzą .
anonim2020.01.21 15:43
Mężczyzna ,kobieta ,dziecko to rodzina ,przybrane dziecko też rodzina .
Karol2020.01.21 19:27
Twoja to : kon, drugi kon, krowa, ty, twoj brat skunks, siostra glizzda, " wujek durny gej ," ciotka" ursula " krasula, reszte dopisz sam !!!!
StareDewotkiPogonićZeŚwieckichUczelniDoKruchty2020.01.21 15:13
Niech idzie babina do Niedzielnej Szkółki Medialnego Katobredzenia magnata zakonnego Rydzyka. Tak dzieciska proboszczów z otwartymi gębami przyjmą "wiedzę" o niepokalanej kopulacji maryjnej i szatańskiej prezerwatywie. Do tego może prowadzić przedmałżeńskie seminarium studenckie z badawczego wygrzebywania śluzów pochwowych.
Cezary2020.01.21 14:59
Uwazam,ze to jest skandal, zeby mniejszosc rzadzila . Co zlego powiedziala p. Profesor? Powiedziala prawde, a zwierzchictwo jej nie obronilo. Gdzie jest Rektor, kroty ma zawsze ostatnie zdanie w obronie pokrzywdzonego profesora? Boi sie ? To lepiej poswiecic p.Profesor dla swietego dla siebie spokoju? Kto tu kogo przesladuje?
Darek2020.01.21 15:12
Problem jest taki ze nie znamy treści wykładu. Nie potrafię bez treści ocenić. Ale uprawianie polityki i ideologizacja zajęć jest skandalem, wszystko jedno co to za ideologia i kto by ją uprawiał. Pytanie brzmi czy studenci ideologizują czy wykładowca - większość, mniejszość nie ma tu nic do rzeczy - liczą się fakty, których nadal nie znamy. Jeżeli wykładowca posługiwał się wiedzą naukową i jej nie cenzurował ideologicznie to brawa dla wykładowcy - jeżeli zaś powybierał dane które mu pasowały do jego ideologii to skandal, ale jak było, nie wiemy, więc może nie oceniajmy bezmyślnie nikogo, niech się tym zajmą odpowiednie instytucje i zbadaja sprawę..
MAVERICK JONASIK2020.01.21 14:54
"Studenci postawili wykładowczyni kilka zarzutów: poglądy homofobiczne, dyskryminacja wyznaniowa, wypowiedzi krytyczne wobec wyborów życiowych kobiet dotyczących m.in. przerywania ciąży oraz przekazanie informacji niezgodnych ze współczesną wiedzą naukową." Chyba dobrze, że odeszła. Zawsze może pracować na dużo lepszej uczelni w ... Toruniu.
Troll Hunter2020.01.21 15:13
"Wybory życiowe kobiet dotyczących m. in. przerywania ciąży", co się na język polski wykłada "decyzja o zamordowaniu dziecka". Piszmy zgodnie z faktami...
Darek2020.01.21 15:20
Nie to nie są fakty, chyba że według Ciebie dziecko można sobie na weekend włożyć do zamrażarki, potem wyjąć i rozmrozić - jeżeli to zademonstrujesz na jakimkolwiek dziecku to uznam twoje "fakty". Państwo i uczelnie powinny być wolne od ideologii czy to gender czy kreacjonizm, czy takie które zlepek 6 komórek nazywają dzieckiem.
ZERR02020.01.21 15:26
Ten "zlepek" jest tysiące razy bardziej skomplikowany, niż twój najnowszy smarkfon. Więc nie jest "zlepkiem", bo zlepek to z definicji amorficzna masa. Poza tym uznanie kogokolwiek za człowieka to nie żadna tam nauka, tylko etyka. Lewackie kryteria uznania bytu za ludzki są arbitralne i wręcz kretyńskie, a nie naukowe.
Darek2020.01.21 15:15
Nie wiem czy dobrze, bo nie znam treści jej wykładu - na razie zarzuty są hasłowe. Może jej studenci nie lubią na przykład i to tylko pretekst? A może zarzuty są słuszne? Póki nie poznamy treści tych wykładów nie oceniajmy pochopnie żadnej ze stron.
Chory Portier2020.01.21 14:49
Jak te poprawne polityczne absurdy przenikające z Zachodu tak dalej się rozpanoszą, to niedługo wywalą z uczelni matematyka, który powie studentom, że 2+2=4, albo fizyka, który ośmieli się uczyć o prawie grawitacji Newtona...
Darek2020.01.21 15:17
jasne... 2+2=4 to poprawność polityczna i dyskryminacja katolików którzy twierdzą że 2+2 = Maryja a nie jakieś tam 4. Wprowadźmy katolicki szariat na uczelniach, a co tam, niech się dzieje... niech się studenci modlą zamiast się uczyć!
ZERR02020.01.22 12:43
Jak na ten moment, to banda oczadziałych od nienawiści lewackich hunwejbinów wprowadza lewicowy szariat na uczelniach, wg takich samych metod, jak w latach 50-tych robili to aktywiści komunistyczni.
Tasman2020.01.21 14:47
Ja bym zapytał tych wszystkich "obrońców" prof. Budzyńskiej: znacie naprawdę treść jej wykładów? Akurat znam, i wiem (za premier Szydło), że jej się słusznie należało...
Adam Krystyn2020.01.21 14:50
Konkrety proszę... A nie rzucanie pustych słów
Darek2020.01.21 14:43
Nie wiem już kto tu kogo prześladuje, serio teraz wszyscy się czują prześladowani - to już jakaś tradycja się zrobiła, można się pogubić.
Jim2020.01.22 8:05
Jeśli chcesz udawać głupka, albo co gorsza jesteś głupkiem i jak sam przyznajesz "czegoś nie wiem" nie wypowiadaj się. Idź do lustra i pogadaj sam ze sobą, może uda ci się jakoś porozumieć