Prymas wydał rozporządzenie ws. Komunii i odwiedzania cmentarzy  - zdjęcie
17.10.20, 15:29Fot. screenshot - YouTube

Prymas wydał rozporządzenie ws. Komunii i odwiedzania cmentarzy

72

Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie, w którym reguluje kwestie dot. wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie epidemii. W dokumencie metropolita gnieźnieński odnosi się do przeżywania zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych oraz przyjmowania Komunii św.

Abp Wojciech Polak przypomina, że w zgodzie z rozporządzeniem władz państwowych, w kościołach obowiązują limity wiernych. W całym kraju jest to jedna osoba na 4 mkw, a w strefach czerwonych jedna osoba na 7 mkw. Metropolita nakazuje proboszczom, aby informacje na ten temat wywiesili w widocznych miejscach przed wejściem do kościołów. Podkreśla też, że wierni w kościołach, a także posługujący w liturgii, muszą zasłaniać nos i usta. Kapłani mają też zwracać uwagę na staranne dezynfekowanie rąk.

W rozporządzeniu abp Wojciech Polak zaznacza, że Komunia św. może być udzielana wiernym zarówno na rękę, jak i do ust, zależnie od ich woli:

- „O porządku udzielania Komunii Świętej należy wcześniej poinformować wiernych. Szafarz najpierw udziela Komunii proszącym na rękę, później proszącym do ust. Jeśli Komunii udziela dwóch lub więcej szafarzy, należy wyraźnie wskazać, którzy z nich będą udzielać Komunii na rękę, a którzy do ust” – czytamy w dokumencie archidiecezji gnieźnieńskiej.

Prymas Polski zachęca też wiernych swojej archidiecezji, aby w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, rozłożyli nawiedzanie grobów swoich bliskich na pierwsze osiem dni listopada, kiedy w związku z oktawą uroczystości, jest możliwe uzyskiwanie odpustów w intencji zmarłych.

- „Proszę również, aby dnia 1 listopada Msze Święte sprawowane były tylko w kościołach a nie na cmentarzach. Można natomiast organizować na cmentarzach tradycyjne modlitwy za zmarłych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (procesyjnie przechodzi przez cmentarz tylko kapłan z asystą, wierni natomiast modlą się pozostając przy grobach)” – pisze hierarcha.

kak/prymaspolski.pl

Komentarze (72):

Jan Radziszewski2020.11.8 0:57
biedny ten żyd mason Wojciech Polak czeka go słynny Raj Mahometa tzn PIEKŁO +++ 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails / Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. + Przeklina Cię Bóg! + Amen. niedziela, 12 kwietnia 2020 Rzucenie Klątwy Bożej na Episkopat w Polsce, w I dzień Wielkiej Nocy 2020 Z Woli Bożej wyrażonej przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Króla Polski od 20 lutego 2020 na zasadach na jakich nie był nigdy do tej pory w Polsce, ++++ z wielką przykrością i bólem lecz z życzenia Jezusa Chrystusa, przekonany też do słuszności tej decyzji, rzucam klątwę Bożą na Episkopat w Polsce. Episkopat przekroczył limit Bożego Miłosierdzia – powiedział Jan Paweł II przez Marię Michalinę od Apokalipsy 5 kwietnia tego roku. Winy wasze są znane, teraz. Nie będę ich wyliczał. Winy wasze są nie od dziś o pasterze służący dwóm panom, w zdecydowanej większości tego Episkopatu, wilki w owczych skórach, które rozpraszają trzodę i podstępnie ją pożerają. Lecz przekroczyliście limit Bożego Miłosierdzia i ono zostaje wam odjęte.
Michael2020.10.30 17:19
DZIEŃ GNIEWU. Nadchodzi dzień sprawiedliwy, dzień straszny. Aniołowie wylali już plagi ze swoich czar. NAWRÓCENIE I POKUTA. POKUTA. POKUTA.
tm2020.10.29 21:51
„Kto walczy z Bogiem, ten już przegrał” „A gdy już ubierają Chrystusa w maskę i tęczową flagę, to już początek końca. Larum, Larum” „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy.” „bo niewiele w nas zostało pamięci Boga, Honoru i Ojczyzny” „Odmawiam w samotności pacierz za Ojczyznę. Nikt ze mną nie powtarza prośby ni wyznania.. Poplątało się nam białe z czerwonym”. „Gdy miłość Ojczyzny gaśnie, wtedy przychodzą czasy łotrów i szaleńców.” „Więc ja wołam do ciebie ufna Warszawo-spałaś gdy bluźniercy profanowali Chrystusa. Już nie czerwoną ale tęczową flagą.” „Już nie ma warszawskich dzieci idących w bój” „Warszawo, ty moja Warszawo! Nieujarzmiona byłaś, choć krwawa” „U was parady chodzą bez krzyża, o wolność i tolerancję wołają. Dzieci, wy nie jesteście z Warszawy. Idź do Palmir i naucz się: Wolność krzyżami się mierzy!” „Wróć na procesję Bożego Ciała. Tam są piękni ludzie którzy pachną Komunią Świętą. A ty cuchniesz grzechem!” „Tylko już nie płaczcie, miejcie pamięć dłuższą od nienawiści. Bóg nasz los odmieni ku dobremu.” „Niech zapełnią się Kościoły. Niech wrócą rodzice do pracy a dzieci do szkoły.” „Księże Prymasie Tysiąclecia-czy ja doczekam Twojej beatyfikacji?” „Boże wystarczy. Bo serce pęknie.” I pękło serce temu Wielkiemu Kapłanowi, Wielkiemu Polakowi i Wielkiemu Człowiekowi. Bo jakże miało nie pęknąć, skoro widział puste Kościoły w dniu Zmartwychwstania, zamknięte przez … Widział Kościoły profanowane przez bezbożników z hasłami nawołującymi do morderstw. Widział tłumy kobiet w sposób wulgarny nawołujących do rewolucji i wojny Polaków z Polakami! A jeszcze 50 lat temu przekleństwo w ustach 99% kobiet było czymś nienormalnym. Zresztą i do dziś nie słyszałem wulgaryzmów z ust mojej matki. Chyba Bóg nas opuścił i rozum nam odebrał skoro wybieramy do sejmu i płacimy ogromne pieniądze posłom typu: Sheuring-Wielgus, Nitras, Jachira, Szczerba, Gasiuk-pichowicz i „ wy, o których zapomniałem, Lub pominąłem was przez litość, Albo dlatego, że się bałem, Albo, że taka was obfitość.” R.I.P Księże Biskupie.
Wierzący2020.10.28 16:23
Prymasie koniec drzemki ! Czas się obudzić z całym Episkopatem ! I wezwać Polaków do modlitwy ogólnopolskiej !
Foster2020.10.25 14:20
Po co im to było ?. W czasie epidemii tak wkurzyć kobiety. Trzeba być nieodpowiedzialnym albo nie znać natury kobiecej. Swoim dziewczynom powiedziałem. Uważajcie na siebie ale protestować Wam nie zabronię, bo to jest wasza wojna. Patrzcie uważnie jak te sprawy są uregulowane w państwach UE, bo już niedługo będzie to dla was tylko smutne wspomnienie. Polexit puka do drzwi.
Katarzyna Hen2020.10.20 9:51
Prymas, niech ustąpi, i większość episkopatu: masoni.
JaluKurek2020.10.20 2:30
Pomijajając co nakazał, okazało się wreszcie, że Polska ma prymasa. Mało tego, on żyje!
ja2020.10.19 22:43
prymas polak jest masonem i robi to co masoni mu dyktują.
gość2020.10.19 21:20
dzisiejszy kościół sprzedał się za pieniądze, bo co to za kościół który z władzą ziemską kręci lody a Chrystusa zdradza? Lecz Oni nie wiedzą że pieniądz będzie zlikwidowany i każdy ksiądz będzie nosił czipa i służył bankierom. Oni nawet nie nauczają o tym.
jp22020.10.20 10:10
Przeciez wiekszosc ksiezy to pedaly albo podejrzane zboczki
dz2020.10.26 9:24
a ilu takich spotkałeś osobiście ?
Mara2020.10.19 20:21
Przyjmownie komunii św. na rękę to PROFANACJA. Zezwalanie na przyjmowanie komunii św na rękę to ZEZWALANIE na PROFANACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - BISKUPI OWOŁACIE TO ...... bo Bóg was odwoła z tego świata i to szybko ...... .
Nina2020.10.20 8:44
A czy wiesz jak Jezus dzielił się chlebem ze swoimi uczniami? A może wiesz kiedy to się zmieniło? A może wskażesz w pismach miejsce gdzie Jezus powiedział by Go nie dotykać? Może byś się zastanowiła i nie demonizowała?
Marian2020.10.20 10:01
To znaczy, że 1000 lat dokonywano profanacji. Ręce kapłana są też rękami ludzkimi, ma on mocą swięceń dokonywać przeistoczenia i to jest jego główny atrybut kapłański, który nie przysługuje żadnej osobie niekonsekrowanej. Najważniejsze !!!!. Przyjmij Pana Jezusa sercem.
feldkuratkatz2020.10.26 11:53
Ta tłusta i pazerna czarna mafia zarządzająca Kościołem sp. z o.o. to jest dopiero profanacja.
KATOLIK PRAKTYKUJACY2020.10.19 18:02
BARDZO MILO WSPOMINAM KARDYNALA WYSZYNSKIEGO
Robert2020.10.19 16:48
Nie ma tylu kretyno-debili nawet na portalu Fronda. Myślę, że robi jeden lub kilku prowokatorów i sami się ośmieszają.
TOŚKA2020.10.19 15:56
Biblia naucza, że ci, którzy poddali się woli Zbawiciela (Hebrajczyków 5.8-9) po śmierci będą od razu z Panem (Ew. Łukasza 23.43; Filipian 1.23; 2 Koryntian 5.6, 8). Jaką korzyść będą mieli ci, którzy modlą się za ludzi na świecie? To, że współodczuwamy z tymi, którzy stracili swoich bliskich, pamiętając jednak wciąż o tym, że „oto teraz jest czas łaski oto teraz dzień zbawienia” (2 Koryntian 6.2). Kontekst tego fragmentu odnosi się do czasu ewangelii (jako całości), to jednak werset ten idealnie pasuje do ludzi, którzy nie są gotowi na to co nieuchronne- śmierć i sąd, które nastąpią (Rzymian 5.12; 1 Koryntian 15.26; Hebrajczyków 9.27). Śmierć jest końcem, a po niej, żadna modlitwa ani jej ilość nie zapewni zbawienia, które dana osoba odrzuciła za życia.
Jan Radziszewski2020.10.19 11:36
+ Prymas lepiej niech się nawróci bo grozi mu śmierć z powodu wymagania przejmowania Komunii św na rękę!!!! +++++ 3 III 2020 Słowa Pana o Komunii na rękę w dobie zarazy, Słowa do hierarchów i kapłanów, prezydenta Dudy, masonów w Polsce ++ Nie bierzcie Mnie na rękę. Nikt nie jest godny tego czynić. / W rękach mogą Mnie trzymać tylko konsekrowane ręce kapłańskie. + Jestem nieskończonym Bogiem, który uniżył się tak, że zamknął się w małym kawałku białego chleba. O tym było więcej w tych Orędziach, także w zbieżności z niebocentryzmem. + Zatem Ja, Jezus Chrystus nie pozwalam wam przyjmować Mnie na rękę. Jeśli do tego dojdzie w całym kraju, do takiego przymusu, wtedy zacznę gubić i kapłanów i biskupów. Śmiertelność wśród nich będzie wtedy duża. A wy będziecie mieć mniej kapłanów. + Mówiłem w tych Orędziach o spowiedzi generalnej. Śpieszcie się teraz. Wy zaś kapłani nie traktujcie jej jako zło konieczne, którego wierny od was chce, tylko z sercem i rzetelnie aż penitent będzie czuł uwolnienie i radość I pięć godzin nieraz nie jest za dużo. Czasami wystarczy godzina, ale to rzadko do dobrej spowiedzi generalnej. Jeśli nie będziecie chcieli słuchać spowiedzi generalnej dotknie was głuchota. Takich biskupów nie potrzebuje Polska, teraz królestwo Chrystusa. + Macie wielki znak gdy idzie o chemtrails lecz nie chcecie go widzieć. Na to was nie stać w waszej mizerii w szukaniu prawdy. Nawróćcie się, jeszcze nie jest za późno. Plan był wobec Polski trzy miliony ofiar coronawirusa. Nie mogą tego zrobić bo zatrzymuję chemtrails, wszystkie chemtrails z tym wirusem. + Ale wy nie lubicie cudów. Nie lubili moich cudów faryzeusze i zaciskały im się pięści a twarz wykrzywiała nienawiść. + Polska jest miejscem dla Polaków i kochających Polskę, to mówiłem w tych Orędziach. + Ci, którzy służą dwóm panom nie mogą kochać Polski bo ktoś kto służy dwóm panom jednego zdradzi. Wiecie o tym, prawda? + Kościoły muszą zostać otwarte
Anonim2020.10.22 22:39
Współczuję, mocno współczuję. Ogromnie wypaczony obraz Boga - mściciela. Jeśli te widzenia to nie wytwór choroby, to jak nic demoniczne. Nie mają nic wspólnego z nauką KK, ani z Ewangelią. Poza tym pomyśl Pan do kogo przychodził Chrystus za czasów swojego ziemskiego nauczania i kto mu nogi różanym olejkiem namaszczał...
Salome2020.11.2 13:01
Obraz Boga-mściciela jest równie wypaczony jak obraz Boga-bałwanka z waty cukrowej. Bowiem jest On sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza a za złe KARZE. Potop i zagłada Sodomy były Jego dziełem.
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.10.19 10:22
mason anty Polak nie ma żadnej władzy nad jakimkolwiek biskupem w Polsce!! a panie Polak co z SKWORCEM z SB , bpaJaniak zagryzłes -chociaż sie należało,, a kolesia PEDERASTE,SBka nie tykasz tchórzu śmierdzący!!!
Taki jeden2020.10.19 8:22
To nie prymas, tylko mason.
FRANEK2020.10.19 0:50
Za najgorszych czasow przesladowan nigdy Kosciol nie ograniczal obecnosci wiernych, chowali sie w katakumbach, po lasach, po domach itd z wsparciem Kosciola. A dzis ?
TwojaStara2020.10.19 7:53
Bo wirus, w przeciwieństwie do funkcjonariuszy SB naprawdę jest wszędzie.
Jan Radziszewski2020.10.19 15:43
Stara żydówko Diabeł na ciebie w PIEKLE czeka - przecież to wasze Rabee go wybrały zamiast Chrystusa króla /J 19,15) i podobnie waszej roboty wirusem Cow krowa bydło 19 zarażacie
Józia2020.10.19 0:27
Na jaką rękę?! Proszę wziąć przykład z wczorajszego biskupa św. Ignacego Antiocheńskiego i nie bać się stawiania oporu złu, śmierci. Gdzie jest granica nieustannej uległości wobec władzy świeckiej?! Gdzie?!
kiit2020.10.18 20:03
dlaczego nie należy ufać objawieniom Maryjnym?....bo Jezus podczas kuszenia powiedział Szatanowi: "Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz"....Szatan żądny jest pokłonu i robi sztuczki aby mu go oddać....może podszywać się pod Maryję o złotym młodzieńczym licu, której ludzie oddają pokłon jak Bożkowi...Szatan żądał pokłonu nawet od Jezusa!...poza tym podważam dziewictwo Maryi jako niesprawdzalne ponieważ zamieszkała ze św. Janem pod jednym dachem mając ok. 47 lat
bea2020.10.19 9:14
czlowieku KK Jest Mistycznym Cialem Chrystusa Zmartwychwstalego Sam Bog zszedl na Ziemie przez Niepokalana Dziewice Jezus byl z Maryja 30lat i byl Jej posluszny nie bluznij bo odpowiesz przed Sedzia Sprawiedliwym za obrazanie Oblubienicy Ducha Swietego Kecharitomene
Jan Radziszewski2020.10.19 15:48
Durna babo Co uważasz że św Jan Apostoł i Ewangelista to twój kochanek tj gach z którym siedzisz. na gapę tzn bez ślubu
Hanys GórnoŚląski2020.10.17 21:36
Kiedy władze państwowe wydają dekret, aby obywatele wsadzili sobie swoje głowy we własną dópę, bp Polak zrobi to ochoczo jako pierwszy.
JM2020.10.18 19:24
Może napiszesz instrukcę jak ty wkładałeś.. Pewnie cyrkowiec. Poza tym z ortografią coś u ciebie na bakier.
Jako Szlezier powinieneś…2020.10.18 22:03
był napisać prdel.
violencja2020.10.17 21:32
Komunia na rękę jest grzechem.
Hanys GórnoŚląski2020.10.17 21:37
Ty jesteś grzechem: twojej matki i jej klienta.
violencja2020.10.17 22:23
OOO, przesadziłeś chamie.Jestem z Goduli i lamka górniczo u mnie jest z siedmiu poleń.Chamski jesteś Giżdzie!Komunia na rękę jest grzechem , grzechem gorszym od aborcji.Chyba żeś farbowany, żeś gorol.
Z.TCM2020.10.18 20:06
Spadaj ruski trollu
dziuńka, bzdury PiSzesz2020.10.18 22:05
:/
Jan Radziszewski2020.10.19 15:54
hanysku z śląska dolnego możesz się zarazić tym Cow 19 bo taki jest wyrok Boży na tych co na rękę Pana i Boga przejmują - bo nie są chronieni - tak jak ci co przyjmują tj. którzy na klęcząco i do ust.
Obserwuję Cię...2020.10.22 22:47
Jesteś jak nic trollem, bo nikt kto ma prawdziwą i czystą więź z Panem Bogiem nie odnosi się do drugiego z taką pogardą...
Jan Radziszewski2020.11.8 1:03
co może tyś obserwator z Piekła Bies Diabeł bo - on zawsze przymila się. kadzi człowiekowi bo wie że na lep miodem smarowany zawsze więcej złowi ludzi
Jan Radziszewski2020.11.8 1:21
piątek, 13 marca 2020 13 III 2020 Słowa Pana o Komunii na rękę w dobie zarazy, Słowa do hierarchów i kapłanów, prezydenta Dudy, masonów w Polsce Piątek, 13 marca Ponieważ miał otwarty umysł mogłem do niego mówić, bo grzeszny był i mało jeszcze kochał. Lecz był wybrany jak i inni wybrani przed założeniem świata. Dlatego nie mówcie, że aż sto tysięcy (ponad sto tysięcy) tylko sto tysięcy dla oczyszczenia tego narodu. Nikt kto przyjmuje Mnie z rąk kapłana do ust nie zarazi się przy tym lecz ten, który przyjmuje Mnie na rękę już zarazić się może. Jeszcze bardziej zarazić się może gdy przyjmuje Mnie z ręki szafarza. Słyszeliście o stanie szafarza po ekshumacji, który miał spaloną rękę, tą którą Mnie podawał wiernym. Zatem uważajcie. A wy szafarze zrezygnujcie z posługi. Możecie jedynie czynić to gdy to będzie absolutnie konieczne i nie w kościele. Nawet gdyby msza miała trwać długo, o wiele dłużej niż to zaplanowane, a tak nigdy nie jest, to Komunię ma dawać tylko ksiądz. Nie bierzcie Mnie na rękę. Nikt nie jest godny tego czynić. W rękach mogą Mnie trzymać tylko konsekrowane ręce kapłańskie. Jestem nieskończonym Bogiem, który uniżył się tak, że zamknął się w małym kawałku białego chleba. O tym było więcej w tych Orędziach, także w zbieżności z niebocentryzmem. Zatem Ja, Jezus Chrystus nie pozwalam wam przyjmować Mnie na rękę. Jeśli do tego dojdzie w całym kraju, do takiego przymusu, wtedy zacznę gubić i kapłanów i biskupów. Śmiertelność wśród nich będzie wtedy duża. A wy będziecie mieć mniej kapłanów.
Clint2020.10.18 1:25
I to ciężkim grzechem śmiertelnym, czyli świętokradztwem, za które każdy profanujący Ciało Chrystusa w ten sposób odpowie przed Bożą Sprawiedliwością. Nie chciałbym być w waszej skórze.
Te, Eastwood2020.10.18 22:09
nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo będziesz się w smole taplał.
Jan Radziszewski2020.11.8 1:26
żydzie nie pouczaj katolików!!!
Anonim2020.10.18 23:12
Hahaha jak można przypisywać taka wartość jakiemuś wafelkowi. Toż to niepojęte. Niewiarygodne jak umysł człowieka potrafi być podatny na urojenia. Jakbym miał tylko możliwość to wziąłbym eucharystie i spuscił w kiblu.
ole2020.11.1 10:08
Głupiś chazar i to nieuleczalnie.
ja2020.10.17 21:22
mason prymas polak si e wypowiedział, wieje od niego na kilometr grozą niewiary i bezbożnictwa...
Clint2020.10.18 1:28
Jak to żyd. Nazwał się Polakiem. Co za bezczelna nacja..
ladychapel2020.10.17 21:11
Centrum fitness Atlantic Sports poinformowało na Facebooku, że przekształca się od soboty w "Kościół Zdrowego Ciała". - Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Jeżeli w kościele można się gromadnie spotykać - w siłowniach tym bardziej można, biorąc pod uwagę na doatek to, że to seniorzy są najbardziej narażeni na zgony spowodowane wirusem...
violencja2020.10.17 21:18
Brawo!!! Człowiek potrafi i nie każdy da sobie założyć kaganiec na usta, nos i przede wszystkim na mózg.
Po 11 ...2020.10.19 0:15
Brawo!!!! Czekam na opłacane przez państwo, lekcje w polskich szkołach, kościoła zdrowego ciała.
B522020.10.17 20:44
ja bym jeszcze wprowadził lotne brygady które będą oblewać komuchów święconą wodą
violencja2020.10.17 21:19
Dobre, dobre.Wprowadzaj kolego:)
mirka2020.10.17 20:36
ratuj się kto może!...dziękuję Duchowi Świętemu, że daje rozum swoim duchownym...noście rękawiczki!
Clint2020.10.18 1:30
Bua cha cha cha...Mirka zastraszona covidianka... ;)
tadeusz2020.10.17 20:20
podziwiam upór ks. Polaka. Jak bardzo chce zaistnieć w mediach. Nie ważne, że powtarza tylko to wszyscy wiedzą. Musi być oglądany i tyle. Postawa ta dowodzi ogromnej "pokory" ks. Polaka.
Clint2020.10.18 1:33
Gdzie pokora u syna diabła...Plemię żmijowe nie wie, co to jest pokora...
Przeciw kretynom2020.10.17 19:43
Śmieszny smutny człowiek oderwany od rzeczywistości radzi odwiedzać cmentarze przez całą oktawę od 1 do 8 nie zdając chyba sobie sprawy, że prawie nikt nie ma wolnego przez cały ten czas.
Jan2020.10.17 21:05
To się pomódl w domu i w domu zapal świeczkę...filozofie...dla chcącego nie ma nic trudnego .
violencja -kretynka2020.10.17 21:24
Jak się kocha to ma się czas , naprawdę!Nieważne czy żywy , czy umarły , ma się czas.
Anonim2020.10.17 19:23
Z nazwiska Polak .Ale czy jako duchowny wie co czyni wydajac takie rozporzadzenie?Prawdziwy Polak i do tego wierzacy tak by nie postapil.To dlatego coras wiecej ludzi przestaje chodzic do kosciola.
Anonim2020.10.17 21:07
Wybacz człowieku ale głupoty piszesz, głupoty...Ludzie, którzy wierzą to chodzą do kościoła a ci co im przeszkadzają księża to tak jak u złej baletnicy....Wątpię, czy to rozumiesz...
Roman2020.10.17 19:16
Czy wierni mają chodzić z metrówką do Kościoła ? A nawet jak będzie wyliczone ile osób może wejść do danej świątyni, to czy ktoś liczy ilu już weszło ?
violencja2020.10.17 21:22
Pierwszy tekst jaki przeczytałam na frondzi oraz komentarze internatów.Jaki wniosek? Polacy są inteligentni , dowcipni i są indywidualistami. Dobre z metrówką!
Jest super2020.10.17 18:58
Hahaha jak sobie przypominam wypowiedz jakiegoś klechy czy katolskiego pseudo-dziennikarza (już nie pamietam) jak się cieszył na początku pandemii, ze ludzie są zmuszeni przestrzegać post i to jest plus pandemii to tak się teraz glosno śmieje, ze aż mnie brzuch boli, bo przez te pandemie katole muszę brać wafelek na swoje brudne łapska, wasze cmentarze bedą zamknięte i zapewne Boże narodzenie tez będzie w części odwołane!!!! Hahaha ja się cieszę, ze nie możecie swobodnie uprawiać tych waszych żałosnych religijnych praktyk. Może choć czesc ludzi zda sobie sprawę, ze tak naprawdę do niczego one człowiekowi nie są potrzebne hahahah!
Anonim2020.10.17 22:53
Poznasz głupiego po śmiechu jego.
Polak Dumny nie gej2020.10.17 17:21
Czemu tvn interesuje się kościołem skoro to kłamcy i fake news-owcy oraz ateiści?
Joanna2020.10.17 16:24
Na początku udzielania (przyjmowania Komunii św. ) jest tak jak Prymas zarządził. Później ludzie się "mieszają" bo tracą orientację. Kiedy jest mniej ludzi w kościele łatwo jest o przestrzeganie tych zasad. W dużych kościołach (mam na myśli Wrocław) - już jest trudno o zachowanie zalecenia: jedni na rękę, inni do buzi, inni na klęcząco, inni na stojąco. Pod koniec "orszaku" każdy pochodzi do tego księdza, który jest "wolny". Moim zdaniem nie powinno się dzielić ludzi. Ksiądz widzi jak ktoś chce przyjąć Komunię i tak mu ją podaje.
Jerzy2020.10.17 15:58
no, jeśli się nosi nazwisko Polak, to żadnych wątpliwości co do narodowości być nie może... panie "Polak", a kiedy beatyfikacja świętej maseczki???
Jan2020.10.17 21:10
Jerzy ale ty dureń jesteś...wybacz ale jak się ma tyle do powiedzenia to napisz to sobie na kartce i przylep na oknie...
Clint2020.10.18 1:37
Nie pomyślałeś Janie przez chwilę, ze to Ty jesteś idiotą? Spróbuj.