Proroctwo św. Szarbela  - zdjęcie
05.12.19, 13:24(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Proroctwo św. Szarbela

23

Święty Charbel został beatyfikowany 5 grudnia 1965 przez Pawła VI. Z tej okazji przypominamy słowa ks. Jarosława Cieleckiego, wielkiego apostoła Szarbela. 

 

Święty Szarbel, choć był pustelnikiem i żył wiele dekad temu, ma nam do przekazania coś niezwykle ważnego. Co takiego? 

- Co święty Szarbel chce nam przekazać dzisiaj? On przede wszystkim mówi do nas poprzez milczenie. Swoim milczeniem mówi, że twoje życie nie należy do ciebie. Ten czas, który tutaj przeżywamy - ma być czasem dla tego, który Ci go dał. Dla Boga - mówił ks. Cielecki


- Święty Szarbel przypomina ci o tym, że Twoje serce ma być twoją pustelnią. W czasie zabiegania, chaosu, podziałów, w czasie cierpienia, pamiętaj, że tutaj - na ziemi - jesteś przechodniem. Masz być zjednoczony z Chrystusem - dodawał

- Nie zmarnuj okazji, by kochać - podsumował

bz/YT

Komentarze (23):

Pisbusters2019.12.5 22:32
Szarbel, Nostradamus, Królowa Saba, przepowiednie z Fatimy, Biblijna apokalipsa, i tym podobne wróżby przecież to totalne bzdury podobne do bajek Macierewicza
Stop kretynom2019.12.6 8:21
Głupiś.
Jan Radziszewski2019.12.6 9:58
* Jak wita potępionych ten władca piekła: „Nareszcie cię mam” „Nareszcie cię mogę zniszczyć z powierzchni ziemi” „Zobaczymy jaką dostaniesz karę”! i zajrzy do księgi śmierci i wymierzy jej karę „Długo na ciebie czekałem i w końcu cię mam” „Tu nie ma Jezusa” „Nic ci nie da wołanie do Jezusa, Jego tu nie ma” „Ja jestem teraz twoim królem” „Będziesz ze mną na zawsze” „Jesteś teraz moja na zawsze” „Ja teraz jestem waszym Panem!” „Mnie musicie słuchać!” „Oto wasze wieczne królestwo!” „Tutaj są wasze wieczne radości!” „Zabierzcie ją do miejsca gdzie zawsze będzie miała wszelkie okropności przed swoimi oczyma” Lucyfer Pieczęć Podobieństwa (Ez. 28,12-14) ta małpa Boga, we wszystkim naśladuje Boga, ma więc swój dwór, hołdowników i niewolników. Ten straszny dla potępionych, widok diabła podwaja wszelkie cierpienia. Odnawiają swe męki, bo widząc go, poznają lepiej siebie i lepiej rozumieją, że przez swój grzech zasłużyli na te kary. Jeszcze większą jest im to, że widzą go we własnej postaci jego, która jest tak straszliwa, że żadne serce ludzkie nie może sobie jej wyobrazić. Tym bardziej jest przerażający, straszliwszym, bo przez Boską Sprawiedliwość, ukazuje się duszy potępionej, pozbawionej widoku Boga z własnej winy. Ten widok jest różny dla różnych osób potępionych, mniej lub więcej, cierpią. Zależne jest to od wielkości winy, wynikającego z ciężaru tej winy tj. od wielkości grzechu człowieka.
Anna2019.12.5 21:07
Modlitwa do św. Charbela Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.
Paweł2019.12.5 20:59
W sanktuarium św. Charbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań. oto 2a z nich. Wiosną 2004 r. pięćdziesięciocztero-letnia Francuzka Bernadette Marie Helenę Vernamat, mieszkająca w Orange, wybrała się z pielgrzymką do Libanu do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały różaniec przy grobie św. Charbela. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Libanka Malake Michel - Malek urodziła się w 1950 r. ze zniekształconymi nogami. Mogła poruszać się tylko za pomocą kul i specjalnego aparatu ortopedycznego. Wielokrotne operacje okazały się nieskuteczne. Latem 2004 r. Malake trzy dni spędziła w klasztorze w Annai przy grobie św. Charbela, poszcząc i modląc się o uzdrowienie. Zaraz po powrocie do domu została całkowicie uzdrowiona - jej nogi stały się normalne. Kobieta natychmiast wyruszyła do grobu św. Charbela, aby podziękować za cudowne uzdrowienie. Polecam nowennę do św. Szarbela
Anna2019.12.5 21:09
Tak to wielki i b. skuteczny Święty, w Łagiewnikach znajdują się relikwie i stopnia
And you think filthy kike, you can hide?2019.12.5 19:47
Jonasik - aaa ... mam róg wikinga w doopie! O'lala, jak dobrze! Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum.
hahn-keller nawet na mydło się nie nadają 2019.12.5 19:46
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍- 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
D2019.12.5 18:44
Swieta Izabela sie w grobie przewraca, Szarbel wsadzal jej pisiora w usta
aaa_kotki_dwa2019.12.5 16:09
Źle zapisaliście Szarlej.
Stop kretynom2019.12.6 8:24
Źle to cię położna wyciągnęła.
andrzejhahn32019.12.5 15:26
kolejne idiotyzmy kiczowatego katolicyzmu
ktoś tam2019.12.5 16:46
Strasznie się boisz prawdy o Bogu i Jego świętych. Myślisz, że od twoje brednie zmienią rzeczywistość?
Jan Radziszewski2019.12.6 9:55
Nad swoją głupotą będziesz rozmyślał całą wieczność - oczywiście nie gdzie indziej tj podobnie jak Judasz w piekle + "gdybym wierzył i miał nadzieję - ufał " Dlatego św. Paweł ostrzega wierzących i niewierzących; „Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; kto sieje w duchu, jako plon ducha zbierze życie wieczne.” (Ga. 6,7-8) Zapomnieli wszyscy co szerzą zło, że zbiorą nieszczęście jak mówi Boży Mędrzec: „Kto sieje zło, zbiera nieszczęście, kij jego gniewu przepadnie.” (Prz. 22,8)
anonim2019.12.5 15:21
PIĘKNA ESENCJA SENSU ŻYCIA NA ZIEMI - Święty Szarbelu módl się za nami Polakami
Stop kretynom2019.12.5 15:01
Tylko gimnazjaliści z frondy wiedzą, co chce powiedzieć św. Szarbel nie mówiąc nic. :D
ktoś tam2019.12.5 16:49
Widzisz, otworzyłeś usta i wyszła jedno wielkie nic. Są tacy ludzie, których milczenie jest bardziej wymowne niż opasłe tomy dysertacji naukowych, zwłaszcza współczesnych. Ale to dla Ciebie za trudne do zrozumienia.
Stop kretynom2019.12.6 8:19
Tak, otworzyłem usta ze zdziwienia. Wydaje ci się, że napisałaś coś mądrego? To dla Ciebie chyba zbyt trudne. Pod milczenie można sobie podłożyć wszystko. Absolutnie wszystko i fronda właśnie to zrobiła. Żeby dowiedzieć się czegoś o św. Szarbelu, trzeba przeczytać parę książek o nim, a jest ich trochę. Gimbaza z frondy się o to nie pokusiła i Ty, jak widać, również nie. Kup książkę.
PiotrS2019.12.5 13:31
Nie no..droga Frondo, ja bardzo proszę o zaprzestanie pisanin w stylu Monty Python'a. Noż nie można sie nie śmiać czytając: "...Co święty Szarbel chce nam przekazać dzisiaj? On przede wszystkim mówi do nas poprzez milczenie. Swoim milczeniem mówi, że twoje życie nie należy do ciebie. Ten czas, który tutaj przeżywamy - ma być czasem dla tego, który Ci go dał. Dla Boga - mówił ks. Cielecki..." Św. Szarbel jest niesamowita postacią i naprawdę nawet niewierzący z zainteresowaniem mógłby poczytać o różnych zdarzeniach, jego życiorys, ale tego rodzaju bzdura poprzedzona nie pasującym tytułem do tego nie zachęca.
Heteryk2019.12.5 16:47
Żeby zrozumieć czyjeś milczenie, odczytać jego sens z kontekstu, którym jest życie tego Świętego, trzeba miec choć odrobinę inteligencji i empati Szczegónie to wazne w epoce szumów, wrzasków, ustawicznej paplaniny, potoków pustosłowia... natłoku takich komentarzy....:D
Jacek2019.12.5 17:45
Za Chiny Ludowe nie mogę pojąć w jaki sposób osiągnęliście taki stopień debilizmu. Podziwiam.
Antoni Matuszkiewicz2019.12.5 21:33
Te słowa to nie jest bzdura. To próba powiedzenia czegoś, co jest nie do powiedzenia. W życiu wewnętrznym nie chodzi o niesamowitość, ciekawość, informację. Chodzi o świadectwo, o to może mieć też kształt pozawerbalny. Pozdrawiam!
PiotrS2019.12.6 10:01
Dobrze, częściowo wycofam się z tego co napisałem, bo trudno nie przyznać Ci racji. Tak, jeśli pomyślisz, zastanowisz się, rozważysz. Natomiast jeśli popatrzysz na powyższy artykuł szybko - nadal podtrzymuję moje parsknięcie śmiechem :) A teraz spójrzmy na część komentarzy poniżej. Są prześmiewcze i negatywne? Są. A teraz spójrzmy na jeden komentarz poniżej od osoby podpisującej się Paweł. Czy ktoś go wyśmiewa i krytykuje? Otóż, na razie nikt. Niewierzący może stwierdzić, że to bzdura, jasne, może nie przeczytać. Ale nie widzę tam stwierdzenia, że ktoś nam coś mówi, bo nic nie mówi. Uważam, że to prowokuje do śmiechu, ze hej. Ja się śmiałem głośno. Komentarz Pawła powinien być na miejscu artykułu o św. Szarbelu, a ów artykuł może być co najwyżej komentarzem.