Prokuratura ucina spekulacje nt. Zbigniewa S.: Przestępca skazany 28 razy - zdjęcie
21.10.20, 08:04fot. yt/zbigniew stonoga

Prokuratura ucina spekulacje nt. Zbigniewa S.: Przestępca skazany 28 razy

3

Zbigniew S., to znany biznesmen, którego Prokuratura Krajowa określa wprost jako „przestępcę” skorzystał w ostatnim czasie z faktu uniknięcia aresztu i wyjechał do Norwegi, gdzie – jak poinformował Na Facebooku – będzie się ubiegał o azyl polityczny.

Sam S. sugeruje, że jest prześladowany, a w relacji na żywo we wtorek powiedział, że był „jak zwierz codziennie wzywany do sądu.

Do wpisów i wypowiedzi odniosła się Prokuratura Krajowa, która w informacji podanej dla PAP poinformowała, że „przestępca ten ciągu ostatnich 20 lat był skazany 28 razy”, w tym między innymi za oszustwa, zniesławienia i znieważenie osób.

W oświadczeniu Prokuratury Krajowej czytamy:

- Zbigniew S. był skazany m.in. o oszustwa, znieważenia (w tym Prezydenta RP) i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie, fałszowanie dokumentów, przywłaszczenia, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, naruszenie miru domowego, publiczne nawoływanie do występku lub przestępstwa skarbowego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy

Jak dalej podaje PK tylko w sierpniu i wrześniu 2020 Zbigniew S. został skazany trzykrotnie na 2 lata 6 miesięcy, 1 rok 8 miesięcy i 8 miesięcy pozbawienia wolności.


mp/pap

Komentarze (3):

Srul Morgenschrott2020.10.21 8:40
Sumliński też był nękany procesami sądowymi przez wiadome środowisko polityczne.
Michał Jan2020.10.21 8:31
Jak taki wielokrotny przestępca, to czemu takie śmieszne wyroki?
Anonim2020.10.21 8:11
Zbysiu dobrze podsumował PiS i polactwo, i za to go tak nienawidzą.