Prof. Legutko o działaniach UE: Kompletne szaleństwo! Pod żadnym pozorem nie możemy ustąpić - zdjęcie
16.11.20, 07:55Screenshot Youtube - TVP Info

Prof. Legutko o działaniach UE: Kompletne szaleństwo! Pod żadnym pozorem nie możemy ustąpić

58

Proszę zwrócić uwagę, jaka to jest logika. To jest jakieś kompletne szaleństwo, w jakie oni wpadają, dlatego nie można ustąpić. Pod żadnym pozorem. Wpadamy w jakieś rządy tyranii arbitralnej, która chce ubezwłasnowolnić wszystkie polskie instytucje” – powiedział prof. Ryszard Legutko komentując dążenia Unii Europejskiej do tego, aby używać „praworządności” jako ideologicznej pałki do okładania m.in. Polski.

Chodzi oczywiście o mechanizm powiązania wypłat z budżetu UE od przestrzegania przez dany kraj zasad „praworządności”, na co w liście skierowanym do przywódców Unii Europejskiej odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Polska nie zaakceptuje wersji mechanizmu warunkowości związanego z unijnym budżetem, która miałaby prowadzić do prymatu politycznych oraz arbitralnych kryteriów nad oceną merytoryczną.

Dziś w rozmowie na antenie TVP Info prof. Legutko, który jest europosłem Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił:

Widać, jak instytucje europejskie (zwłaszcza PE ale również KE) są rozzuchwalone. Chcą mieć jak najwięcej do powiedzenia i cała ich logika jest niezwykła”.

Dodał, że jego zdaniem może dojść do próby ominięcia Polski oraz Węgier, co zapowiadali już ważni politycy. Jak podkreślił – mielibyśmy wówczas do czynienia z kompletnym bezprawiem, jednak UE już od dłuższego czasu bardzo skutecznie łamie własne prawa i traktaty. Wyraził też jednak nadzieje, że kolejne prezydencje w UE – portugalska i słoweńska – nie będą tak zdeterminowane i brutalne jak niemiecka.

Jak zaznaczył dalej rozmówca Michała Rachonia, w obliczu wzrostu zachorowań i zgonów na koronawirusa w Europie, instytucje europejskie nie mogą przełknąć tego, że w Polsce czy na Węgrzech mamy rządy prawicowe, konserwatywne.

[…] to dla nich jest rzecz nie do zniesienia. Zrobią wszystko, żeby życie utrudnić”

- ocenił europoseł.

Mówiąc o podejmowaniu przez polski parlament i Trybunał Konstytucyjny suwerennych decyzji, prof. Legutko zapytał retorycznie – co w takim razie ma zrobić na przykład TK?

Powiedzieć: <<przepraszam bardzo, ale nie skonsultowaliśmy się z instytucjami europejskimi, z KE, myśmy się pomylili w tym orzeczeniu, teraz je wycofujemy>>? A parlament co ma powiedzieć? <<Skoro pani Ursula von der Leyen tak sądzi, to kimże my jesteśmy jako większość rządząca w Polsce - oczywiście wszystko zostanie usunięte>>?”.

dam/TVP Info, niezalezna.pl

Komentarze (58):

Cóż...2020.12.2 12:40
Dobrze, że Polska pomogła kiedyś Frau U. von der Leyen objąć stanowisko. Liczyliśmy na wdzięczność i o oto wdzięczność nadeszła
biala woda2020.11.16 20:32
Nie podoba im sie ze scigamy zlodziei, duzo pieniedzy szlo do Niemiec, Holandii itp. Dwa nie moga przelknac aborcji i ze nie wynosi sie na podium LGBT. Unia jest komunistyczna satanistyczna - to sa dwie cywilizacje , tego sie nie da na dluzsza mete pogodzic.
PrzymusoweSzczepienie2020.11.16 13:13
Dajcie spokój z tymi przepychankami.Polska od dawna jest franczyzą NWO, a rząd , już nie polski, skrupulatnie wykonuje jego zalecenia.I świetnie mydli oczy plebsowi, żeby się w porę nie połapał, o co tak naprawdę chodzi.
oj2020.11.16 20:04
A to nowa linia mydlenia oczu z Moskwy? Wszyscy umoczeni, wszyscy kradna, nie ma nadziei.....
Anonim2020.11.16 12:19
Nasz premier z PO i przyjaciel Tuska, premier Morawiecki nie pozwoli na żadne veto.
obs.2020.11.16 10:41
Tylko polexit z tej lewackiej-komunistycznej, lgbtq, zboczonej UE pozwoli Polsce odzyskać, prawdziwą wolność, niezależność, suwerenność, rozwój i powrót do korzeni chrześcijańskich, katolickich, w przeciwnym przypadku pozostaniemy zniewoleni przez łajdactwo UE i KE, gdzie szatan i jego demony coraz bardziej zaciskają pętlę.
któś2020.11.16 10:38
Podobno UE to uosobienie demokracji. Jak wobec tego wytłumaczyć kwestionowanie przez instytucje europejskie demokratycznych rozstrzygnięć w państwach członkowskich? Chyba, że demokracja europejska, to zasłona dymna, za którą kryje się brutalny lewacki neomarksizm mający tyle wspólnego z demokracją co świnka morska ze świnką i morzem - ani świnka, ani morska. Wiele na to wskazuje, że uciekając z komuny w 1989 roku trafiliśmy znowu do komuny, tylko nowej, innej. Bo jak wytłumaczyć choćby te fakty: 1 w UE rządzi "ciało" zwane "komisja europejską" której członkowie to komisarze - nomen omen - jak w sowietach. 2. Patronem gmachu Parlamentu europejskiego został obwołany komuch nad komuchy Altiero Spinelli, twórca manifestu z Ventotene, w którym m. in. postuluje likwidację państw narodowych na rzecz jednego państwa europejskiego, co powoli dzieje się na naszych oczach, 3. Najważniejszy brukselski urzędnik, przewodniczący komisji europejskiej, a jak mówią wtajemniczeni - alkoholik, J.C. Juncker, odsłonił w 2018r. w Trewirze 2 metrowy pomnik Karola Marksa, człowieka, którego chora ideologia wdrożona w Niemczech i Rosji stała się przyczyną nie mającego precedensu w historii wymordowania milionów istnieć ludzkich ... to tak na dobry początek ...
KorovaMilkyBar2020.11.16 13:10
Bo tym się różni demokracja unijna od zwyklej demokracji, czym różni się krzesło elektryczne od zwykłego krzesła.Co do reszty, nie będzie żadnego weta ani cienia oporu.Będzie krzyk w stronę maluczkich, ze nie oddamy ani guzika.
Katolicka deratyzacja Polski2020.11.16 10:26
Masoni w Brukseli i komunisci w Polsce wiedza co jest dobre dla Polski ? Nawet KON by sie usmial !
Richuś z familoków2020.11.16 9:41
Trzeba jak najszybciej tę władzę usunąć najlepiej przez przyśpieszone wybory, jeżeli praworządność i demokracja które akceptuje 25 krajów Europejskich jest dla pisu szaleństwem, na szczęście mamy parlament Europejski który stoi na straży naszej demokracji
do rachusia antydemokraty2020.11.16 9:54
lewaku, dla ciebie demokracja istnieje, kiedy "twoi" są u władzy? a jak nie "twoi" to co? już nie ma demokracji? otóż jest! więc jeśli "twoi" chcieliby coś w Polsce zmienić, to niech najpierw przekonają do tego większość wyborców, wygrają wybory i wówczas niech sobie zmieniają co tam sobie chcą, ale z poszanowaniem praw mniejszości. Najbliższe wybory za 3 lata chyba, że wszystkie siły parlamentarne zgodzą się na ich przyspieszenie, ale na to bym nie liczył. To właśnie jest demokracja ... jakbyś przez przypadek nie wiedział ...
Dam2020.11.16 10:12
Demokracja to nie tylko możliwość wymiany mord przy korycie co 4 lata. A PIS nie szanuje praw mniejszości (ba, nie szanuje nawet woli większości, bo np. sondarze poparcia kompromisu aborcyjnego są niubłagane), więc samemu sobie zaprzeczasz. No i demokracja to ustrój, gdzie rządzący wciąż przestrzegają prawa, a nie łamią nawet takie, które sami ustalają. Coś się tam nauczyłeś na WOSie, ale nie za dużo.
Dam albo i nie dam2020.11.16 10:58
To, co napisałeś potwierdza w całości tezy zawarte w poście do rachusia... Nie wiesz co to demokracja! No chyba, że chodzi o lewacką demokrację, taka wg. prawa Kalego. Nie wchodząc w szczegóły: 1. Nie uważam aby prawa mniejszości nie były szanowane przez obecną władzę, wręcz przeciwnie, policja nosi protestujących lewaków na rekach, czego nie można powiedzieć o reakcji policji na poczynania prawicy 2. Jakież to prawa uchwalone przez większośc parlamentarną są przez ta wiekszość łamane, bo nie ogarniam. 3. Tzw kompromis aborcyjny był niezgodny z konstytucją, co podkreślają nawet nieprzychylni obecnej władzy prawnicy, konstytucją którą - nomen omen - uchwalił sejm, w którym wiekszość miały stare komuchy z SLD razem ze swoimi "lekkich obyczajów" koalicjantami, a komuszy prezydent Kwachu, pilotujący wcześniej procesu powstawania konstytucji w sejmie - podpisał. Samiśta więc sobie tą konstytucję wymyślili, to o co teraz kaman? Jak nie pasuje - wygrajta wybory i zmieńta.Na marginesie ... to tobie należałoby zadać pytanie "co ty się nauczyłeś na WOS-ie", bo ja takiego przedmiotu w szkole nie miałem ... na szczęście.
Dam2020.11.16 12:56
1. Mniejszości mają też np. prawo do bycia szanowanym, czego okazaniem nie jest nazywanie ich "zarazą" przez osoby sprawujące władzę. 2. Np. olewanie obostrzeń związanych z koronawirusem, czy może coś przespałem i Kaczyński wraz z Morawieckim dostali mandaty za chodzenie bez maseczki i brak dystansu? 3. Konstytucja jest niestety napisana tak, że w większości przypadków można ją interpretować dowolnie, np. wystarczy że "obywatelem" Polski będzie osoba posiadająca akt urodzenia i już aborcja jest jak najbardziej legalna. Akurat nad tym wyrokiem działali sędziowie dublerzy, oraz pani Pawłowicz, która sama podpisywała się pod tą inicjatywą, byłą więc sędzią we własnej sprawie. Samo to sprawia, że wyrok nie powinien być wydany. WOS to wiedza o społeczeństwie, za komuny nie było to możesz nie wiedzieć.
dam albo i nie dam2020.11.16 18:42
ad vocem: 1.1 Mniejszość ma prawy do bycia tolerowaną, o ile nie łamie prawa. A na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. Czyż miałbym szanować geja za to, że jest gejem czy za to że jest dobrym człowiekiem? Chyba gej wolały tą druga opcję, bo ja tak. 1.2 Określenie "tęczowa zaraza", z którym - dla ustalenia uwagi całkowicie się zgadzam - nie padło z ust osób sprawujących władzę. A nawet jakby padło, to bym je poparł, gdyż nie znoszę lewactwa w żadnej odmianie kolorystycznej, także tęczowej. A nie znoszę lewactwa za kłamliwa ideologię, która doprowadziła do zagłady milinów istnień. Hitler i Stalin, jak zapewne wiesz, wymordowali najwięcej ludzi w historii świata. Nie jest tylko do końca jasne który z nich więcej. Osobiście stawiam na Stalina. 1.3 Określenie, o którym mowa, odnosi się do ideologii, nie tylko do ludzi. O ideologii mówimy „ideologia lgbt”, o ludziach mówimy „osoby lgbt”. Powiesz mi: nie ma ideologii lgbt, gender czy jak tam się to paskudztwo nazywa. Masz do tego lewackie prawo. A ja mam prawo do zdania odmiennego. Uważam, że ideologia lgbt, gender czy jak tam zwał to paskudztwo, jak najbardziej istnieje. No i co? No i jajco. Nie dogadamy się w tym temacie dopóki wy, lewacy nie przestaniecie niecnie i przewrotnie skrywać swoich ideologicznych celów udając, że żadnej ideologii nie ma, bo to tylko ludzie. Ciekawe co o tym sadza „ci” ludzie? Bo słyszałem, że nie są za bardzo zadowoleni z tego grillowania z obu stron. 2. A gdzież to publicznie chodzili bez maseczek, bo nie przypominam sobie? Jeśli nie nosili to źle, choćby dlatego, aby takim jak ty nie dawać złośliwej satysfakcji. 3. Konstytucja jest jaka jest. Każdy może ją interpretować jak chce. Ale wiążącą jest interpretacja TK. Powiesz: nie uznaję TK. Odpowiem: to sobie nie uznaj, ale stosować orzeczenie musisz! Na ty polega państwo prawa, że każdy może pleść 3 po 3, ale wyrokuje tylko sad. Zresztą orzeczenie TK – jak mówią eksperci, także ci, których trudno posadzić o sympatie z obecną władzą – nie mogło być inne. Jeśli ci się nie podoba, to zbuduj wokół siebie większość, wygraj wybory i zmień konstytucję. Uszanuj prawa demokracji i to, że większość stanowi prawo, a nie mniejszość! Jeśli tego nie zrobisz, to nie jesteś demokratą tylko anarchistą i to lewackim. No … chyba, że jesteś lewackim anarchistą …
Dam2020.11.17 13:37
Nie pamiętasz, jak Kaczyński przed pójściem na cmentarz w kwietniu biegał bez maseczki i bez dystansu? Albo Morawiecki w knajpie, jak się tłumaczył, że to tylko zalecenie. Szkoda że wcześniej ludzie dostawali po kilkaset zł mandatu za nietrzymanie się tego "zalecenia". A PIS już w 2015r pokazał, ze wyroki TK można olewać i nic się nie stanie. Precedens jest, po co ktokolwiek następny miałby działać wg prawa?
adam2020.11.16 9:15
Legutkowi jakoś eurosrebrniki nie śmierdzą..!
Adamie2020.11.16 11:01
Nic dziwnego, ze Ewunia skusiła cię jabłkiem ... tobie tylko srebrniki w głowie ...
emeryt2020.11.16 16:06
Człowieku, on nie bierze srebrniki tylko złotówki (zamieniane na ojro) w diecie poselskiej wpłacane przez Polaków na składkę.
a ...2020.11.16 17:08
cóż to? twoi idole to siedzą w PE społecznie? Może swoje wynagrodzenie przekazują na cele charytatywne, np na program cela+? A jakież to apanaże i w jakiej wysokości pobierał niejaki "zając" ... tzn. "królik" europy, niejaki Tusku? Ot lewacka mentalność Kalego: nasi to mogą miliony a nie nasi - ani grosza. Tą wasza "równość" już ćwiczyliśmy, przez ponad 40 lat ... i wystarczy, poniał pareń?
jle_ffm2020.11.16 9:14
Wiedziałem że tak będzie. Pisowscy kłamcy poprzez swoje knowania doprowadzą w końcu do polexitu. Wszystko w imię chorych ambicji Kaczyńskiego i Ziobry. Panie Legutko, do czego pan namawia? To jest szkodzenie naszemu krajowi i ZDRADA STANU !!!
nieuku2020.11.16 9:46
co ty możesz wiedzieć co to zdrada stanu ... oświecę cię: zdrada stanu byłaby wtedy, gdyby w Polsce wprowadzać nadrzędność niewybieranego demokratycznie organu UE nad demokratycznie wybraną większością parlamentarną, poniał lewacki trolu?
Dam2020.11.16 10:14
Czyli tak jak zrobił Lech Kaczyński kiedy podpisał Traktat Lizboński? Rozumiem że w 2011r też wybrałeś na premiera Morawieckiego, a nie panią Szydło? Bo chyba jego późniejsze mianowanie też w takim razie nie było demokratyczne.
Dam albo nie dam2020.11.16 11:26
A uczyli cię na WOS-ie kto o ten podpis zabiegał prośbą groźba i szantażem? I jakie apanaże w zamian otrzymał? A jaka obietnicę złożył. Nie uczyli? To posłuchaj: Na ówczesnego prezydenta naciskał Tusku, cała PO i "polityczna prostytutka" wraz ze wszystkimi mediami celebrytami i innymi cwelami. Hejt, jaki się wylał nie miła precedensy w historii. Mniej więcej było tak, jak teraz w temacie budżetu unijnego. Niestety, prezydent uległ. W zamian miała pojawić się regulacja prawna jasno rozdzielająca kompetencje głowy państwa i rządu. Ale jak już wszystkim wiadomo jak Tusku coś mówi, to ... mówi ...
Na litość boską2020.11.16 16:41
Bierz pół!
bez litości2020.11.16 18:44
... a sam se pociąg ...
Dla ustalenia uwagi ...2020.11.16 11:33
O podpis prezydenta zabiegała demokratycznie wybrana większość parlamentarna - Tusk i spółka. I prezydent zgodnie z wola demokratycznie wybranej większości - podpisał. Mimo, ze mniejszość tego nie chciała. To było działanie na wskroś demokratyczne. Dziś na decyzje demokratycznie wybranej większości, innej niż wówczas, naciska mniejszość i w tym nacisku posługuje się zagranicą. To nie demokracja. To w czystej formie ZDRADA!
o ...2020.11.16 18:57
Jakbyś nie wiedział, to w wyborach parlamentarnych nie wybiera się premiera. Premiera zwycięska koalicja.
jle_ffm2020.11.16 13:31
To że większość rządząca w Polsce została wybrana demokratycznie nie oznacza że może robić co jej sie żywnie podoba. Świadome szkodzenie swojemu krajowi poprzez wetowanie budżetu EU (a w domyśle dążąc do polexitu) w imię obrony swoich chorych bezprawnych poczynań (m.in niszczenia 3-podziału władzy) , jest de facto zdradą stanu.
de facto ...2020.11.16 17:00
to bredzisz ...
duchowny krakowski2020.11.16 9:14
Weto, natychmiast. Nie pozwolić na 5 rozbiór Polski.
A2020.11.16 9:00
Co zrobić z TK? Już mówię. Rozgonić to coś z towarzyszem Piotrowiczem na czele.
Polexit2020.11.16 8:43
POLEXIT!! Kiedy do tego dorośniemy? Żaden z "tygrysów" świata nie należy do ue!!!
AAAtomek2020.11.16 9:03
Żaden z najbiedniejszych krajów świata także nie należy.
I ...2020.11.16 11:35
... nie należy też żaden jąkała ... aaa ... tomek
Anonim2020.11.16 8:39
Legutko ty jestes głupszy niż gimnazjalista co już dawno udowodniono
o ...2020.11.16 11:37
Tak udowodniono, jak to, że homoseksualizm nie jest chorobą .. o przepraszam ... tego nie udowodniono ... to przegłosowano ...
Po 11 ...2020.11.16 8:39
Państwo, które od lat nie potrafi wyjaśnić co się zdarzyło pod Smoleńskiem, i to nie w kwestii szczegółów, ale czy był zamach, czy brzoza z pewnością nie jest praworządne.
Karol2020.11.16 8:54
Tobie brzoza na leb spadla, dlatego jestes takim debilem !
T.2020.11.16 9:17
Obawiam się że polskie służby specjalne wiedza doskonale co się stało, ale informacje utajnią z prostego powodu. Nawet jeżeli był wypadek to jest nie na rękę Pisowi bo stracą paliwo polityczne i rozkaz utajnienia przyjdzie z samej góry. Łatwiej gra się na emocjach społeczeństwa gdy nie zna prawdy - czysta zagrywka wywiadowcza. A jeżeli był to zamach to co? ruszymy na Moskwę z szabelką? CIA taką informację ujawni światu i Polsce gdy będzie to im na rękę (czytaj: będzie potrzebna kolejna wojna w Europie a Polska ma być zapalnikiem).
Janek2020.11.16 8:32
durny palant, niech podziękuje śp. L. Kaczyńskiemu za podpisanie Traktatu Lizbońskiego bez żadnych zastrzeżeń!! oddał 60% naszej suwerenności w ręce EU i Niemców ! jesteście zdrajcami narodu!!
antyJanek2020.11.16 11:45
Aha, winny prezydent Kaczyński. A kto na niego naciskał? Kto wylał na niego nieprawdopodobny hejt, aby podpisał. No kto dupku. Nie wiesz? Wiesz, tylko wstydliwie ukrywasz ta prawdę. To ja powiem. Prezydent nie chciał podpisać, długo się wahał, ale wątpliwości nie miał twój guru, a jakże, Her Tusku razem z cała POpłuczyną zwaną przez pomyłkę obywatelską. Dziś ta POpłuczyna zabiega za granicą o karanie Polski, to druga targowica, to ZDRADA!
Oj stary2020.11.16 16:42
Ty gruuuubo jesteś pop*******y :)
o ...2020.11.16 18:48
Jak lewak usłyszy prawdę o sobie, jak już nie ma argumentów, to ucieka w inwektywy ... cóż, typowe dla lewaka ...
AAAtomek2020.11.16 8:31
Cały czas się tylko zastanawiam, czy po POLEXIT-ie, Legutko z rodziną i inni z PiS z rodzinami pozostaną w Unii czy wrócą do Polski?
Karol2020.11.16 8:59
"Spokojna twoja rozczochrana ", o te kwestie zapytaj tfuska i cala poko-lewacka "czerede "!
AAAtomek2020.11.16 9:06
Mam się zapytać "lewaków" czy po POLEXITie pozostaną w UE prawaki z rodzinami? Ty taki jesteś od urodzenia?
o ...2020.11.16 11:46
Przynajmniej się nie jąka ...
NEOS2020.11.16 8:27
Jezeli niewiadomo o co chodzi to wiadomo o pieniadze i bogactwa np naturalne : https://www.youtube.com/watch?v=TD19zjzvUdw&t=202s Czy my POtrzebujemy uni ????
Dobrze już było2020.11.16 8:26
Wypierpol u bram
Karol2020.11.16 9:01
I oby jak najszybciej !
ladychapel2020.11.16 8:26
Wsiokowym trglodytom z przyklasztornej wioski nad rzeką UE też ustępować nie może
Anonim2020.11.16 8:23
Schwab mówi o konieczności zmiany kontraktu społecznego, już wiemy na jaki. Marks wiecznie żywy! A ten mechanizm ma temu służyć, kasa za poddaństwo! Czyja, a no nasza i to najbardziej wyrafinowane!
AAAtomek2020.11.16 8:20
Prawicowe faszystowskie rządy w Europie Środkowej przeminą, a wraz z nimi obstrukcja działań UE. Nie podoba się obywatelu Legutko Unia, czas zrezygnować z uposażenia w euro i pojechać do Rosji?
JS2020.11.16 8:20
Obawiam się, że niemiecki czołg, walec razem z innymi tego typu pojazdami starej unii, rozjedzie jak robaka, nas i innych z naszej grupy. To państwo kierowane przez demony ! Jezus Królem Polski albo będzie po nas ! Pozdrawiam
Sauron2020.11.16 8:13
POLACY, NIE DAJMY SIĘ, CHYBA LEPIEJ ŻREĆ GRUZ NIŻ POZWOLIĆ NA JAKĄŚ LEWACKĄ PRAWORZĄDNOŚĆ, TFU!
Polak2020.11.16 8:26
To żryj
Marian2020.11.16 8:09
To szaleństwo może powstrzymać przypomnienie prawdy o Niemcach, żądając odszkodowań wojennych. Bojaźliwość naszego rządu wcale sytuacji nie uspakaja ale rozzuchwala Niemców.