11.03.16, 11:03

Prof. Krystyna Pawłowicz dla Fronda.pl: Pan Stuhr nie jest żadnym artystą, jest ugładzonym maminsynkiem!

Fronda.pl: Maciej Stuhr odpowiedział Pani na Facebooku. Czy widziała Pani ten wpis i to, co się wokół niego działo? Zechce się Pani odnieść do takiego wytłumaczenia tej sytuacji ze strony Macieja Stuhra?

Prof. Krystyna Pawłowicz (PiS): Widziałam, ale odpowiedź pana Stuhra jest na takim poziomie, iż więcej już nie reagowałam. Panu Stuhrowi również za mnie odpowiedział pan Krzysztof Ziemiec. Zresztą, co można odpowiedzieć człowiekowi, który zwraca się do innych, że „wycierają sobie gębę Wyklętymi iTupolewami”.

M. Stuhr zarzuca PiS-owi, że zawłaszcza pamięć o różnych tragediach. Sam zaś udaje niepokornego i niezależnego artystę. 

Pan Stuhr nie jest niepokornym i niezależnym artystą. On w ogóle nie jest żadnym artystą, on jest po prostu ugładzonym maminsynkiem. Pajacuje, gdy widzi „wdzięczną” publiczność. Pan Stuhr uważa, że wolno mu wszystko, bo jego środowisko go chroni i stanie za nim murem. Środowisko aktorskie jest mocno zlewicowane, zliberalizowane, w ich przekonaniu nie ma żadnych barier ani świętości. Uważają, że obrazić można ze sceny każdego: Ojca Świętego, polskich bohaterów, chorych, tragicznie zmarłych. Pewność siebie pana Stuhra widać po jego chamskiej odpowiedzi. Gala, na której wystąpił w poniedziałek ukazała pewną prawdę o środowisku polskich aktorów, którzy nie kontrolując się, zdradzili swe prawdziwe oblicza.  Również pani Anna Dymna pokazała swoją nieprzyjemną twarz... Myślałam, że jest to osoba bardziej wrażliwa przez codzienny kontakt z  cierpieniem ludzi dotkniętych chorobami, niepełnosprawnością. Uważałam, że jest nawet bardziej wrażliwa, niż inni. Ciekawe, jak pani Dymna zareagowałaby, gdyby pan Stuhr w chamski sposób naśmiewał się z jej podopiecznych. Widok utlenionych, rechoczących paniuś aktorek robił przygnębiające wrażenie. Niczyja śmierć ani cierpienie nie mogą być przedmiotem podobnych dowcipów. Panu Stuhrowi, który żyje odbitym blaskiem swojego tatusia i który sam się właściwie niczym nie zasłużył, pozostała jedynie konferansjerka i pajacowanie.

Jak to wszystko świadczy o kondycji środowiska ludzi tzw. kultury... Anna Dymna, Janusz Gajos, Stuhrowie?

Jak mogliśmy zobaczyć, poziom i klasa wielu aktorów są często mitem. Skończył się niestety czas wielkich aktorów, jak pani Śląska, pan Woszczerowicz, pani Kwiatkowska i można by długo jeszcze wyliczać. Dziś „aktorami” są ludzie, którzy bez wulgaryzmów, chamstwa, balansowania na granicy obrzydliwości obyczajowych, skandalu, nie potrafią sobą widzów zainteresować. Trudno dziś znaleźć aktorów w szlachetnym znaczeniu tego słowa, wydaje się, iż ton często nadają pajace typu pana Macieja Stuhra. Z etosem aktora, powinny się wiązać pozytywne wartości, mogące być wzorami do naśladowania. Po obejrzeniu poniedziałkowej gali z udziałem pana Macieja Stuhra sama byłam zdumiona brakiem wrażliwości i bezmyślnością widzów-aktorów zgromadzonych na sali. Nie mogłam uwierzyć, że w czasie, gdy Polacy obchodzą właśnie święto wymordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych, wśród aktorów brak było minimalnej refleksji i wyczucia. Gdy wielu Polaków co miesiąc czci pamięć prezydenta i polskiej elity, którzy stracili życie prawdopodobnie w wyniku zamachu, okazują swój żal, składają kwiaty, zapalają znicze, odbywają msze święte, marsze pamięci, to gawiedź aktorska bezmyślnie śmieje się z ich ofiary.

Pan M. Stuhr we wspomnianym na początku facebookowym wpisie nakreślił nam trochę obraz czegoś na kształt Korei: rządzi straszny PiS, który wszystko zabrał, wszystko przejął, rozjechał i jeszcze nie pozwala nam pośmiać się...

Proszę słów pajaca nie traktować poważnie. Na poziomie odpowiedział mu dopiero pan Krzysztof Ziemiec. Nie sądzę, by pan Stuhr zrozumiał to jednak. Pewnie znowu obmyśla jakąś „śmieszną” odpowiedź.  

Ludzie komentujący post pana Stuhra uważają, że jeśli PiS zabroni im się śmiać z pewnych rzeczy, to będzie cenzura... Rzeczywiście jest tak strasznie? 

W Polsce nie ma cenzury, poza tą, którą stosują lewicowo-liberalne gazety, zabraniające pisać dobrze o Polsce i Polakach. Nie o cenzurę tu chodzi, lecz o osobiste poczucie przyzwoitości i wrażliwości, którego publice zgromadzonej na gali oczywiście zabrakło. Nie było słychać, by ktoś z widowni próbował zareagować krytycznie na wystąpienie pana Stuhra. Co do niektórych aktorów to lepiej, by poprzestali na mówieniu tekstami scenariuszy, a od wyrażania swoich własnych „przemyśleń” powstrzymali się. Być może niewrażliwość pana Stuhra i aktorskiej widowni zgromadzonej na gali jest wynikiem braku znajomości historii swojego państwa przez to środowisko.

A w Katastrofie Smoleńskiej zginął również przedstawiciel środowiska aktorskiego, odtwórca roli marszałka Piłsudskiego, pan Janusz Zakrzeński...

Rzeczywiście, panu Stuhrowi i jego kolegom i koleżankom aktorskim najwyraźniej nie przyszło to do głowy. Jeszcze raz powiem, że dla mnie ogromnym zawodem była reakcja pani Anny Dymnej, której działalność naprawdę podziwiam. Nie rozumiem takiej dwoistości postępowania. Uważam, że pani Anna Dymna po nagłośnieniu sprawy powinna jednak jakoś zareagować. Być może przyjdzie moment, że pan Stuhr też zrozumie zło, które wyrządził. 

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Również dziękuję.

Rozm. Joanna Jaszczuk 

Komentarze

anonim2016.03.11 8:12
Z tym co na wierzchu bywa różnie. Może być to śmietanka. Mogą być i szumowiny...
anonim2016.03.11 8:15
"Środowisko aktorskie uważa, że może obrażać wszystkich". Absolutnie nie może. Monopol na obrażanie ma tylko partia obecnie panująca. Tylko Kaczyński, Brudziński mogą wyzywać Polaków od komunistów i złodziei, tylko Pawłowicz może obrażać emerytkę, która miała czelność się poskarżyć "profesor" Kryśce że dostała "aż" 4 zł rewaloryzacji emerytury. Jeżeli chodzi o Pana Ziemca to do tej pory go szanowałam mimo odmiennych poglądów ale po tym jak sam nakłamał w wiadomościach teraz ma czelność pouczać innych. No i na koniec droga Frondo, to już jest chyba 25 artykuł na ten temat. Naprawdę w taki sposób nie zaleczy się swoich kompleksów i nie zagłuszy się błędów pisiorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2016.03.11 8:22
Sam fakt, iż zagrał w "Pokłosiu" przekreśla go jako poważnego partnera w dyskusji. A pan Zakrzeński to zupełnie inny format człowieka i aktora.
anonim2016.03.11 8:29
Na litość dowolnego bóstwa istniejącego lub nie, ile można? Kogoś chyba mocno zabolał ten mało śmieszny wygłup synusia tatusia.
anonim2016.03.11 8:32
@Jack_Halboorn No tak jakby zagrał w "Smoleńsku" to zostałby beatyfikowany. Aktor to aktor ma grać różne role. A jeżeli o treść filmu (bo mam nadzieję, że oglądałeś) to takie sytuacje się zdarzały. Polacy nie tylko ratowali żydów narażając własne życie ale także ich mordowali. Taka jest prawda i nie da się jej zafałszować na styl amerykański gdzie wszystko jest tacy cacy a amerykanie to najwięksi bohaterowie. I co mnie dziwi najbardziej to ta hipokryzja komentatorów, którzy z taką nienawiścią wyrażają się o Żydach że sami chętnie niejednego by ukatrupili a oburzają się na film Pokłosie. Paranoja i Hipokryzja przez duże "H".
anonim2016.03.11 8:54
Zabolało p."profesor"? Bo miało boleć. Pani nie ma monopolu na obrażanie innych i jak ktos odpowie w pani stylu, to już rura mięknie.
anonim2016.03.11 9:11
Dla sympatycznej niewątpliwie Pani Krysi - Pani Krysiu kocham Panią. Wszystko.
anonim2016.03.11 9:16
Po ostatniej wypowiedzi p. Pawłowicz do emerytki na Facebooku straciłem do niej jakikolwiek szacunek. Naśmiewać się z cudzej biedy i nieszczęścia - trzeba być bufonem bez serca.
anonim2016.03.11 9:23
Będąc człowiekiem naiwnym i łatwowiernym wierzę, że pani Anna Dymna przypadkowo znalazła się w gronie rechoczących dam i panów polskiej sceny z chamskich dowcipów Stuhra Juniora - najpierw trzeba wymazać jego imię z naszej pamięci, a później nazwisko. Spodziewam się, że ona sama wypowie sie na ten temat.
anonim2016.03.11 10:09
No i okazało się, że Stuhr ojciec czy Gajos to przeciętne aktorzyny, a wybitni artyści to ci grający "prawidłowe" role w "prawidłowych" filmach. Zaraz dowiemy się, że najwybitniejszymi polskimi artystami wszech czasów są Jerzy Zalewski i Jerzy Zelnik. Bo przecież nie o talent aktorski tu chodzi, tylko "prawidłowe" poglądy.
anonim2016.03.11 10:11
Pawłowicz na szczęście nie wychowała maminsynków. Oj, zapomniałem.
anonim2016.03.11 10:19
O czym tu dyskutować? Jakoś dziwnym trafem Stuhr nie dowcipkował z kodziarzy-alimenciarzy tylko z tupolewa, opony i żołnierzy wyklętych. Stuhr to po prostu kabotyn który chamskim wybrykiem zapragnął zamanifestować przynależność do określonego politycznego stada, ku uciesze rechoczącej tłuszczy o mentalności dresiarzy stojących pod blokiem i cieszących się gdy jeden z nich strzeli w mordę omijającego ich przechodnia, w tym przypadku cieszących się z tego że Stuhr skopał PiSowców kpiąc z wydarzeń dla nich ważnych.
anonim2016.03.11 10:26
Kto jak kto, ale Pani Krysia o chamstwie czy prostactwie raczej nie powinna się wypowiadać. Pani Krysia najwyraźniej uważa, że ma wyłączność na poniżanie i obrażanie innych. Pani Krysi marzy się najwyraźniej reżimowy ustrój, w którym bez oporów mogłaby usuwać niewygodne jednostki. Pani Krysiu, na szczęście w Polsce znaczna większość ludzi ma zdrowsze podejście do rzeczywistości i nie pozwoli sobie na to :) Już robicie w portki obawiając się protestów :) "Również pani Anna Dymna pokazała swoją nieprzyjemną twarz..." Pani Krysiu, proszę sobie nie żartować, albo zwyczajnie popatrzeć w lusterko ;)
anonim2016.03.11 10:50
Dajcież mu spokój! Maciej stara się zaistnieć samodzielnie, bez ojca, matki, żony i poprostu mu to nie idzie. Żal mi chłopa bo zawsze jest synem Jerzego Stuhra i znanej krakowskiej skrzypaczki, każdy przewierca go wzrokiem i osądza, a on przecież nie jest swoimi rodzicami, jest glusiem, któremu popyrtały się fakty spod Cedyni, zagrał w dwóch antypolskich filmach polskich i stara się wyżyć z artystycznej pensji. Od Ani Dymnej się w ogóle odpierdulta, jesteś na gali, syn Twojej przyjaciółki błaznuje na scenie, no dyć się uśmiechniesz nawet jeśli po występie powiesz mu za kulisami "pojechałeś Maćku" i tyle. Niestety telewizja publiczna i Orły to nie benefisy w Teatrze Stu i to co wolno w Krakówku w jakiejś jamie nie przystoi na scenie całej Rzplitej. Żal poprostu, ale skończcie już z tą natrząsanką bo impregnujecie gościa w tym KODzie i innej POpsni...
anonim2016.03.11 14:06
@bartes "No i okazało się, że Stuhr ojciec czy Gajos to przeciętne aktorzyny" - bredzisz. Okazało się tylko, że młody Szczur słaby jest. Jakoś nawet było dobrze o jego tatusiu. Czytaj ze zrozumieniem.
anonim2016.03.11 14:07
@Hwyaden "ktorej nie powstydzily sie nawet bolszewicy w leninowskiej rosji..." Kolejny błazen nie rozumiejący bolszewizmu.
anonim2016.03.11 16:43
"Skończył się niestety czas wielkich aktorów, jak pani Śląska, pan Woszczerowicz, pani Kwiatkowska i można by długo jeszcze wyliczać. Dziś „aktorami” są ludzie, którzy bez wulgaryzmów, chamstwa, balansowania na granicy obrzydliwości obyczajowych, skandalu, nie potrafią sobą widzów zainteresować." Jednak nie tak dobrze. Jednak dobrzy aktorzy to ci, co już nic niewygodnego nie mogą powiedzieć.
anonim2016.03.11 20:49
Nic na to nie poradzę! Wybaczcie Poecie Lecz ja się zakochałem w tej oto kobiecie! Kocham małe oczęta, w tłuszczu zatopione! Czółko niskie, dziewicze, myślą nieskażone. Kocham krótkie nóżęta, które jak dwa słupy Z trudem ciężar dźwigają wielkiej, tłustej ... (Tu rym sami wymyślcie jeśli chcecie mili By mi ten skromny wierszyk na forum puścili;)) Kocham wielkie piersiątka co wiszą jak dzwonki, Te podwójne podbródki, tę talię biedronki. Lecz przecież ma wybranka, prócz tłustego brzucha, Winna mieć wiele zalet umysłu i ducha Które chciałem opiewać! Lecz tu przyszła bieda! Bo wierszyka o niczym napisać się nie da:)) P.S. Wiersz oczywiście nie mojego autorstwa, a co gorsza - nie wiem czyjego. Tym niemniej pozwalam sobie na skopiowanie i złożenie wyrazów uznania autorowi. I, drodzy Państwo Internauci, bez niepotrzebnego doszukiwania się skojarzeń :)
anonim2016.03.11 23:48
A srał żyda stuhra jednego i drugiego pies. Ich czas się skończył. Jenak uważam że dobrze się stało, iż tak wiele osób w Internecie w końcu się przekonało jakie to chamy i żydy. Ja to od razu wiedziałem, po prostu oni są słabi jako aktorzy i tego nie da się po prostu niczym tuszować. Albo się ma talent albo nie. Stuhry go nie mają i tyle. Jedyne co mają to wyrobienie się bo ojciec na siłę syna pchał do tv, bo co ten maminsynek innego mógł by w życiu w sumie robić ?
anonim2016.03.12 9:37
A wiecie o tym, że Maciuś gra w ruskim serialu postać, jak to sam mówi skrzyżowanie Szwarzeneggera, Stallona i Putina? Tfardziel...
anonim2016.03.12 12:42
Parszywa baba. Emerytce odpowiedziała że jest leniwa dlatego ma niską emeryturę. To cios w twarz dla milionów Polaków. Niewdzięczne babsko, pogardzające ludźmi z których żyje! Stuhr mnie nie obchodzi.