Prof. Jabłoński: JPII stał się ofiarą gier politycznych - zdjęcie
18.11.20, 16:02Fot. screenshot - YouTube (Radio Lublin)

Prof. Jabłoński: JPII stał się ofiarą gier politycznych

8

Po opublikowaniu raportu Stolicy Apostolskiej dot. byłego kardynała Theodore’a McCarricka, środowiska lewicowe w Polsce rozpoczęły nagonkę na św. Jana Pawła II, oskarżając go o tuszowanie przestępstw seksualnych wśród duchownych. Przekłamując tekst raportu lewicowe media próbują przekonywać opinię publiczną, że taką tezę można znaleźć w dokumencie Watykanu. Komentując sprawę w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Arkadiusz Jabłoński zauważa, że polski papież stał się ofiarą politycznych gier.

Odnosząc się do ostatnich ataków na osobę św. Jana Pawła II, w tym m.in. aktów wandalizmu wobec miejsc pamięci polskiego papieża, prof. Arkadiusz Jabłoński podkreśla, że jest to forma walki z Kościołem prowadzonej przez liderów politycznych Lewicy i częściowo Platformy Obywatelskiej, którzy posługują się młodymi ludźmi.

- „Zatem Jan Paweł II jest ofiarą pewnych gier politycznych prowadzonych w Polsce. Organizowana jest partyzantka antykościelna, żeby zbijać punkty polityczne, zwłaszcza wobec różnych mocodawców, często niepochodzących z Polski” – wyjaśnia socjolog.

Zwraca uwagę, że kompletnie bezpodstawne są oskarżenia wysuwane na podstawie raportu ws. McCarricka:

- „Oskarżenia wobec papieża Jana Pawła II są zupełnie bezpodstawne. W raporcie watykańskim Jan Paweł II nie jest w żaden sposób oskarżany o działanie na rzecz Theodore’a McCarricka i jakiegokolwiek przyzwolenia na to, co czynił. Jan Paweł II padł ofiarą oszustwa. Do tego nie ma nawet żadnych faktów, które pozwoliłyby cokolwiek zarzucić sekretarzowi papieskiemu, czyli kardynałowi Dziwiszowi. Na zasadzie luźnych skojarzeń, że ktoś jest winny, z jakimś się kontaktował, ktoś jest przełożonym kogoś, zbudowaną jakąś piramidę zależności, która tak naprawdę jest piramidalnym kłamstwem. Ma ono uderzyć w symbol istotny dla wszystkich Polaków, jakim jest postać, nauczanie Jana Pawła II” – mówi prof. Jabłoński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

- TYLKO U NAS! Tomasz Poller: Goebbelsiki kontra fakty, czyli co ,,papież wiedział’’

- George Weigel: McCarrick umiejętnie oszukiwał Jana Pawła II

- O. Maciej Zięba: Jan Paweł II był okłamywany przez ,,lawendową mafię’’ ws. McCarrika

- Abp Gądecki: McCarrick cynicznie oszukał Jana Pawła II

- Ks. prof. Kobyliński: McCarrick potrafił oczarowywać biskupów i prezydentów

- Ks. prof. Skrzypczak: Dziś Wojtyła, jutro Faustyna, pojutrze Popiełuszko

kak/wPolityce.pl

Komentarze (8):

jula2020.11.20 9:21
Pełna zgoda, tylko nie użyłabym słowa partyzantka w stosunku do szumowin demolujących pomniki czy kościoły lub cmentarze. W Polsce partyzantka ma chlubne konotacje historyczne tymczasem te barbarzyński komanda to podszczuta lub podpłacona bandyterka.
Natalja Siwiec2020.11.19 8:25
Gdzie jest słynne pokolenie JP2? Zastąpiło je pokolenie mp3, na którym wyrosło pokolenie YT i TikTok.
admin2020.11.18 19:59
Święty Jan Paweł II to człowiek ŚWIĘTY, nie zagrozi mu nikt na ziemi, tylko Bóg może władny. Ludzie biedni, mali, robaczki jak Świętmu może ktokolwiek tjutaj zagrozić. Módlmy się aby doznali opamietania, bo szatan im szyje sznury.
Natalja Siwiec2020.11.19 8:23
jest "święty" bo tak sobie wymyśliła grupka ludzi. Po latach prawda o nim się przebije.
R2020.11.18 18:30
Wojtyła sprawił (może nieświadomie a może ukrywał to w imię wizerunku kościoła) że hierarchia katolicka gniła a tacy jak McCarric, Paetz robili co chcieli - i i po owocach widzimy że nie zasiał Jezusa w serca ludu - bo nawet hierarchia kleru watynkanu i polski dziś ujawnia swoje zakłamanie i łajdactwo
Szybka Randka2020.11.18 17:16
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ------- https://erooo.pl/ Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
panna młoda2020.11.18 16:58
Kaz ta wielkość? Pod zakładką od gorseta?
Jarek2020.11.18 16:40
Ależ nie. JPII stał się ofiarą Dziwisza i poniekąd internetu, który błyskawicznie przenosi informację, i w którym nic nie ginie. My Polacy będziemy JPII usprawiedliwiać, ale poza granicami Polski nie jest dobrze, zwłaszcza w USA.