Prof. Grzegorz Górski podzielił się w mediach społecznościowych wrażeniami z Konwencji polskich Rycerzy Kolumba, która odbyła się w Licheniu.

„Była to wspaniała okazja spotkania z ludźmi, którzy w naszych trudnych czasach zarówno jako wspólnota, jak i poszczególni rycerze, dają na codzień świadectwo wiary i zaangażowania w sprawy społeczne” – napisał prof. Górski i dodał: „To nie tylko 7000 członków tej organizacji, ale również tyleż samo rodzin na codzień świadczących o swoim przywiązaniu do Chrystusa”.

Grzegorz Górski oznajmił też, że licheńska Konwencja była również okazją do rozmów z duchownymi. „Z ks. bp. Krzysztofem Włodarczykiem z Bydgoszczy o optymistycznych refleksjach z pracy z młodzieżą, z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim z Łomży o potrzebie walki o trzeźwość, a nade wszystko ks. abp Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim” – relacjonował były sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Nawiązując do rozmowy z metropolitą lwowskim, prof. Górski podkreślił: „ks. arcybiskup, którego mam honor znać od ponad 20 lat, z wielką troską mówił o sytuacji kościoła i Polaków na Ukrainie”.

„To był bardzo owocny czas. VIVAT JESUS!” – zakończył swą relację z całego wydarzenia prof. Grzegorz Górski.

 

ren/Facebook