Prof. Chazan o aborcji w szpitalu na Madalińskiego: Przypuszczam, że to nie był przypadek - zdjęcie
27.07.14, 16:18Prof. Bogdan Chazan (fot. Telewizja Trwam/YouTube)

Prof. Chazan o aborcji w szpitalu na Madalińskiego: Przypuszczam, że to nie był przypadek

8

Tak prof. Bogdan Chazan komentuje fakt, że już w dwa dni po odwołaniu go ze stanowiska dyrektora szpitala im. św. Rodziny, w placówce wykonano aborcję. Jego zdaniem, miało to pokazać, że "wyjątków nie ma i nie może być, że aborcja jest obowiązkowa i należy do podstawowych obowiązków lekarza ginekologa oraz, że w każdym szpitalu musi się odbywać". 

Były dyrektor szpitala na Madalińskiego patrzy z niepokojem i smutkiem na to, co dzieje się w placówce, która do tej pory jednoznacznie opowiadała się za ochroną życia poczętego. Prof. Chazan wyraził ponadto nadzieję, że aborcja, jaką wykonano na Madalińskiego była "jednorazowym przypadkiem", który więcej się nie powtórzy, bo w przeciwnym razie trzeba będzie znaleźć szpitalowi innego patrona. "Trudno, aby Święta Rodzina patronowała zabijaniu dzieci” - skomentował lekarz. 

"Nie wiem dlaczego tak się stało. Zastanawiałem się nad tym. Być może koledzy zostali w jakiś sposób przymuszeni do tego. Może zadziałał jakiś mechanizm odgórny. Gdyby tak było, to byliby oni w trudnej sytuacji – trudniejszej niż ja. Miałem niewiele do stracenia, natomiast kolega czy koleżanka w trakcie specjalizacji, jest u progu tzw. kariery medycznej, stał bądź stała w tym momencie wobec naprawdę trudnego zadania i być może odmowa była w moim przypadku łatwiejsza nawet, niż w przypadku kolegi" - komentował prof. Chazan w rozmowie z Telewizją Trwam. 

MaR/TV Trwam/Radiomaryja.pl 

Komentarze (8):

anonim2014.07.27 16:27
ujma na szpitalu już pozostanie popełniono tam straszliwą zbrodnie na bezbronnym dziecku winien śmierci ateistyczny kat powinien być pozbawiony posady
anonim2014.07.27 16:30
Airwolf idź do neurologa po skierowanie na rezonans mózgu.
anonim2014.07.27 17:05
Aborcja nie należy do obowiązków lekarza ginekologa. Ale należy, niestety, do obowiązków placówek, które mają odpowiednie kontrakty z NFZ. Nie sprawiajcie wrażenia, jakby ktoś przymuszał lekarzy do wykonywania aborcji - każdy może powiedzieć "nie". Ale obowiązkiem placówki jest znaleźć lekarza, który zabieg wykona. Problem dotyczy tak naprawdę tylko szefów placówek, które mają kontrakt z NFZ-etem. Nie róbcie z prof. Chazana męczennika, któremu zabrania się wykonywania zawodu. Może być ginekologiem gdziekolwiek i nie mieć nic do czynienia z aborcją. Może być szefem placówki, która nie ma kontraktu z NFZ (akurat ginekologia jest sprywatyzowana prawie tak, jak stomatologia, więc to nie problem). Jako szef placówki mógł nie podpisywać kontraktu z NFZ i przekonać do tego właściciela. Prof. Chazan wybrał najgorsze wyjście - podpisać kontrakt z NFZ, brać z NFZ publiczne pieniądze i wybrać sobie, której części kontraktu nie będzie wykonywał. Chociaż co do zasady się z nim zgadzam, prof. Chazan wybrał tchórzliwe rozwiązanie - próbował mieć ciastko i zjeść ciastko, a teraz robi z siebie męczennika.
anonim2014.07.27 17:09
może dobrym patronem dla tego szpitala byłby teraz Król Herod
anonim2014.07.27 17:24
@AnitaF a jaka byłaby tego Twoim zdaniem korzyść? Co by to dało?
anonim2014.07.27 19:07
mr.bungle Ryja po Twoim sposobie wypowiedzi domyślam się, że mają osoby z Twojego otoczenia. Naucz się ortografii- czwarta klasa podstawówki zaprasza. Gdzie jest błąd niech Ci podpowie mamusia.
anonim2014.07.27 21:20
w odpowiedzi AirWolf i AnitaF ....a tak w ogóle to zlikwidujmy szpitale w Europie bo to spuścizna Średniowiecza i krzyżowców i paru zakonów.
anonim2014.07.28 6:23
Hanka ma krew na rękach do pieca z nią