Prezydent Andrzej Duda dziękował w Legionowie funkcjonariuszom za wzorcową służbę podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie istniał sztab zabezpieczenia tych wydarzeń, 380 mundurowych odebrało wyróżnienia, w tym 50 osobiście wręczył prezydent.

Andrzej Duda dziękował zaangażowanym w zabezpieczenie ŚDM za dobrze wykonaną pracę i tworzenie pozytywnego wizerunku naszego kraju wśród gości zza granicy. Przypomniał też sytuację, kiedy polscy policjanci byli spontanicznie oklaskiwani przez pielgrzymów. "Przyczyniliście się do pięknej budowy wizerunku Polski na świecie - jako państwa bezpiecznego, sprawnie działającego i silnego" - powiedział prezydent. 

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że wiele służb uczestniczyło w zabezpieczeniu ŚDM i szczytu NATO, a jednak udało się dobrze skoordynować ich pracę. Współpracę służb określił mianem "modelowej".

Podczas uroczystości w Legionowie uhonorowano funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, policji, straży granicznej, państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Po Światowych Dniach Młodzieży nagrody otrzymało w sumie 30 tysięcy mundurowych, w tym 20 tysięcy to policjanci.

W uroczystości oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, ministra Mariusz Błaszczaka wziął udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, minister Beata Kempa, kierownictwo MSWiA i szefowie służb mundurowych.

dam/IAR