Premier: Trzeba było przeciąć spiralę kłamstw  - zdjęcie
19.10.21, 20:00Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Premier: Trzeba było przeciąć spiralę kłamstw

154

Za pośrednictwem portalu „Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Polaków, wyjaśniając napięcia pomiędzy Polską a Brukselą. Szef rządu wskazał, że udał się dziś do Strasburga, aby sprostować kłamstwa i fake-newsy opozycji.

Szef polskiego rządu zaznacza, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej i to się nie zmieni. Zwraca jednak uwagę, że od Polaków zależy, czy będziemy w gronie unijnych liderów, czy jednak staniemy w drugim szeregu.

- „Opozycja rozkręciła w ostatnich dniach kampanię dezinformacji na temat Polski. Tę spiralę kłamstw i fake-newsów trzeba było przeciąć. Dlatego udałem się do Parlamentu Europejskiego”

- wyjaśnia.

Wskazuje, że na forum Parlamentu Europejskiego przypomniał o podstawowych zasadach funkcjonowania Unii Europejskiej.

- „Niektórzy byli zdumieni, że Polska może tak głośno domagać się respektowania suwerenności. Europejscy urzędnicy przyzwyczaili się, że głos Polski można ignorować. Ale my to zmieniamy. Domagamy się sprawiedliwych zasad dla wszystkich. Polska nie jest mniej ważna niż Francja czy Niemcy. I sami Francuzi i Niemcy rozumieją to dziś nawet lepiej niż polska opozycja”

- pisze premier na łamach se.pl.

Zaznacza, że priorytetem jest uruchomienie unijnych środków.

- „Unia musi zrozumieć, że ma obowiązki wobec Polski i polskich obywateli. Tylko wtedy będzie prawdziwą wspólnotą. Tylko wtedy będzie silna!”

- zaznacza.

W Parlamencie Europejskim odbyła się dziś debata na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który 7 października potwierdził nadrzędność Konstytucji wobec prawa unijnego. W czasie debaty głos zabrał m.in. premier Mateusz Morawiecki, który wyjaśnił europosłom stanowisko polskiego rządu. Nie zabrakło odważnych głosów eurodeputowanych, którzy stanęli w obronie Polski i dobrze rozumianego interesu Unii Europejskiej. Niestety, nie zabrakło również „grillowania” Polski, co było szczególnie domeną europosłów z Niemiec i polskiej totalnej opozycji.

kak/se.pl

Komentarze (154):

Anonim2021.10.20 10:56
Waterloo Pinokia i pisbolszewików w PE
Anonim2021.10.20 9:58
W ustach patologicznego kłamcy brzmi to śmiesznie.
ada2021.10.20 9:30
Rzeczywiscie-trzeba przerwac klamstwa i UCIAC ZBYT DLUGI NOS...
hej2021.10.20 13:39
a Ty masz nos chyba nie jak nie czujesz jak krzywdza Polske chyba jest Ci to obojetne bo takich tez nie sieja tylko sie rodza
mat deep2021.10.20 9:13
I'm coming to my end
AAAtomek2021.10.20 8:27
Wczoraj, jedynymi, którzy klaskali Morawieckiemu, to byli przedstawiciele partii faszyzujących i proputinowskich. Paradne!
HD2021.10.20 9:29
A ci, którzy go atakowali to czerwoni, zieloni, wegetarianie, weganie, New Age no i "zagranica". Paradne.
kefas2021.10.20 8:10
pisowieccy towarzysze, pamiętajcie, że PE to nie polski Sejm, gdzie możecie sobie robić reasumpcję głosowania w przypadku kiedy wam coś nie pasuje, albo przenosić posiedzenia do innej sali. Prawa trzeba przestrzegać, podobnie jak umów. Wczoraj naczelny kłamca RP tow.Morawiecki został zaorany. Nawet zmasowany atak pisowieckiej kurwizji na UE i opozycję tego nie zmieni. Zaklinacie rzeczywistość. Swoją drogą pisowiecki skowyt o unijną kasę jest bezcenny. Śmietnik historii czeka na was z otwartymi bramami.
ONI ZAWSZE PO JEDYNEJ SŁUSZNEJ STRONIE2021.10.20 7:17
ha, ha, ha, stare komunistyczne i zawsze dotąd promoskiewskie próchno geriatryczne, towarzysze z nieugiętego KC PZPR jak Miller, Belka czy Cimoszewicz (pewnie jest ich tam więcej) usiłują pouczać na forum europejskim czym jest demokracja i suwerenne państwo ludzi dawnej opozycji antykomunistycznej jak choćby premiera Morawieckiego z Solidarności Walczącej. Dawniej w PRL-u nieugięcie wspierali "nierozerwalny sojusz PRL z narodem ZSRR" i "jedyną prawdziwą ludową demokrację" przy użyciu SB, ZOMO, LWP etc. Dziś są nauczycielami nowego przedmiotu, uczą o nierozerwalności Polski z brukselskim hegemonem. Zastanawiam się faktycznie jakim ścierwem są ci, którzy takich wybierali i w wolnej Polsce nadal wybierają. I zgadzam się, że to nie jest już polityka lecz jednostka chorobowa psychiatrii.
czerwone prosiaki2021.10.20 7:26
teraz pojechały do komunistycznej chlewni i wspólnie ryją z towarzyszami
Trzeba przeciąć spiralę kłamstw...2021.10.20 7:15
Zespół Delbrücka : - nazywany jest inaczej mitomanią, pseudologią oraz kłamstwem patologicznym. Jest to patologiczna zdolność do kłamania, wprowadzania innych osób w błąd, zmyślania czy zatajania prawdy. Osoby chore przedstawiają historie, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca. Ukazują się w nich jako osoby uczciwe, przyjaźnie nastawione do świata oraz innych osób. Pacjenci nie są w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji. Mitomani bardzo często zapominają, o czym mówili kilka dni wcześniej i starają się „na szybko” stworzyć nową historię. Przyczyny mitomanii cały czas są poszukiwane. Kłamstwo patologiczne może być następstwem przebytych chorób organicznych mózgu, mowa tutaj o np. zapaleniach, urazach bądź uszkodzeniach. Wymieniane są także wrodzone właściwości psychopatyczne osoby chorej. Niektórzy pacjenci poprzez kłamstwo patologiczne chcą zwrócić na siebie uwagę, przez co czują się dowartościowani i pewni siebie. Duża ilość mitomanów kłamie tylko po to, by skrzywdzić inne osoby, przedstawić je w bardzo złym świetle, a także zaszkodzić im w życiu osobistym oraz zawodowym. - Czy to jest opis, dla szwagra pytam ?
krystyna2021.10.20 7:09
Uczciwosc i powiedzenie prawdy ma smak GORYCZY ! Tego doznaje polski rzad ze strony Uni. Morawiecki ma racje, wygarnal publicznie oblude Uni, niezaleznie od konsekwencji. A tak na marginesie: czy te kredyty / dotacje sa nam potrzebne w zamian za robienie z nas ludzi nizszej kategorii ?
B522021.10.20 7:22
ten atak wychodzi nie z całej unii tylko ze strony bolszewików czerwoni komisarze opanowali Brukselę i to jest problem ale zmiany widać Czesi Węgrzy podziękowali postkomunie za współpracę w wyborach kula ruszyła Włochy a Francja to kwestia czasu
B522021.10.20 7:26
Gdy myślisz, że wszystkie granice absurdu na tym forum zostały już przekroczone to zawsze znajdzie się ktoś, kto wyprowadzi cię z błędu.
B522021.10.20 7:27
spadaj czerwony prosiaku
B522021.10.20 7:32
Osobiście życzę opamiętania, bo żyłka pęknie czerwony prosiaku.
Skrzypek na dachu2021.10.20 7:06
Brawo Pan Premier Pinokio Bankster . Maseczki to glupota , kto naklada , ten idiota .
Anonim2021.10.20 7:09
tłumaczyłem ci przed chwilą że działasz wspólnie i w porozumieniu z czerwoną szarańczą a ty dalej swoje król Maciuś nie usiądzie na tronie tylko powróci postkomuna
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.20 7:06
Biologiczne resztki dawnego biura politycznego KC PZPR, wiernie służące kiedyś przez dekady Moskwie, w osobach eurodeputowanych Millera, Cimoszewicza, Belki zasiada dziś kuriozalnie w europarlamencie i z podobnymi sobie lecz już neo-komunistami usiłuje wolną i suwerenną Polskę nauczyć co to jest demokracja. W tym uczyć tego ludzi dawnej opozycji antykomunistycznej jak choćby Morawiecki. Na tym polega paradoks i jednocześnie dramat Polski. Wynika to z paranoi oparów komunizmu tkwiących po dziś dzień we łbach takich dziejowych paranoików, którzy w trzeciej już dekadzie XXI wieku nadal wybierają moskiewskie łajno na swoich reprezentantów.
Skrzypek na dachu2021.10.20 7:08
PiS , Lewica , PSL i PO to jedno i to same okraglostolowe zlo .
Mariusz2021.10.20 6:57
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
Skrzypek na dachu2021.10.20 7:02
Jednak dzialki podwroclawskie przepisal na zone . Ha ha ha ha ha ha , ale mafioso bankster z niego .
Anonim2021.10.20 7:07
możemy jedynie porównywać działania do poprzedników i te działania wykładają komicznie wystarczy sobie przypomnieć działania bolka, 0,7 litra, bigosa, albo służącego makreli
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:57
Brawo Pan Premier |Morawiecki , zacznijmy prostowac klamstwo o misce ryzu dla Goja .
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:23
Brawo Pan Premier Pinokio Bankster , trzeba wiedziec ktore kompetencje do kogo naleza bo kiedy pojdziesz do wiezienia na dozywocie za sprzedawanie Polski dla Unijnych globalistow sorosowskich bezboznych , masonom i tech firmom , miedzynarodowym finansistom pazernym , tenczowym i zielonym ekoszalencom z New World Order to napewno dostaniesz tylko jedna miske ryzu dziennie .
Anonim2021.10.20 6:32
następna czerwona świnia która uważa że Niemcowi wolno więcej jak Polakowi
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:43
Przeczytaj jeszcze raz , na glos i powolutku , bo najwyrazniej nie zrozumiales komentarz 05:23 . Pan Minister Naimski i Pan Minister Kurtyka dostali duzy worek kapusty , chyba 10mln euro za to ze zgodzili sie zamknac wszystkie Polskie kopalnie i elektrownie Belchatow do roku 2030 . PiS sie zgodzil przekazac niedawno dalsze kompetencje dla Unii a Traktat Lizbonski to juz byl krok za daleko w 2010 .
Anonim2021.10.20 6:53
dyskredytujesz polski rząd czyli działasz wspólnie i w porozumieniu z bolszewikami co myślisz że jak ten rząd odejdzie to na tronie zasiądzie król Maciuś pierwszy NIE powróci czerwona szarańcza pajacu
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:59
Rzad PiS sam sie dyskredytuje bo podatki i skladki w Polsce sa za wysokie a akcyza i vat to 75% ceny paliwa .
Anonim2021.10.20 7:15
pytam to jak ten rząd odejdzie to według ciebie kto dojdzie do władzy tylko nie interesują mnie twoje marzenia tylko na co wskazuje arytmetyka
B522021.10.20 5:20
Bardzo dziękuję za ten „szturm modlitewny” pisowskich trolli w mediach społecznościowych. Im nas więcej, tym weselej.
B522021.10.20 6:20
witam czerwoną świnię widzisz bolszewiku na co ci przyszło musisz się podszywać zapytał bym się jak się z tym czujesz ale po grzyba przecież komuch nie posiada honoru
B522021.10.20 6:32
Osobiście życzę opamiętania, bo żyłka pęknie
B522021.10.20 6:35
czy ty myślisz że czerwony prosiak potrafi podnieść mi ciśnienie
B522021.10.20 6:39
Rozdwojenie jaźni, znane także jako osobowość mnoga, to dysocjacyjne zaburzenie tożsamości prowadzące do wystąpienia u chorego przynajmniej dwóch niezależnych od siebie jaźni. W danym momencie ujawnia się tylko jedna osobowość, a poszczególne z nich zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia pozostałych. Każda z jaźni może posiadać odmienne wzorce zachowań, własną tożsamość oraz wspomnienia, a także wiek, płeć, preferencje seksualne.
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:47
Asio podszywaczu , jestes bardzo glupi bo powtarzasz te same nudne szablonowe wysmary .
B522021.10.20 7:01
powiedz mi tylko jedno czerwony prosiaku czy masz zakręcony ogonek
Skrzypek na dachu2021.10.20 7:04
Chyba twoja matka twoj ogon sama odgryzla .
Anonim2021.10.20 0:04
PO to partia repezentujaca interey niemiec - a ten zbok pierdon to popostu uzyteczny idita no jescze tych trzech starych komuchow ktorzy nigdy nie powini znalesc sie PE ,ale dzieki uzytecznym polanta znalezli sie tam i zarabiaja niezla kase za oczernianie naszego kraju
Anonim2021.10.20 6:08
Halicki: - "Mówi pan do mnie, do członka antykomunistycznych struktur radia Solidarność? Zarzuca pan, że stoimy po złej stronie, a kto orzeka w TK? Prokurator stanu wojennego Piotrowicz. To pana koledzy dziś. Na nich pan się opiera".
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:51
PiS i PO to jedno zlo , tak samo jak nomenklatura zwalczala bezpieke w PRLu .
Janek2021.10.19 23:22
A co to za palant tam przyczepia sie do SPACJOWANIA. A co to jest to SPACJOWANIE?
Genio2021.10.19 23:01
Spor miedzy Mateuszem Morawieckim i Unia Europejska dotyczy miedzy innymi tego, kto ma byc inicjatorem postepu – czy Unia ma wymyslac projekty, a panstwa unije maja je realizowac, czy same panstwa maja zglaszac propozycje do uzgodnienia na forum europejskim?
LACHON2021.10.19 22:35
Tylko nie ten folksdojczy tussk, to koniec Polski.to co obiecuje erokołchoz i oberlejtant-na to pińędzy nima,przeciez jak by wiedział gdzie są zakopane to bym dał.
­2021.10.19 22:48
Masz duże problemy ze spacjowaniem, chłopczyku w tanich bucikach.
„erokołchoz”2021.10.19 22:56
Mocno erotycznie myślisz, Pocieju. Ile ty masz lat? Nie za młody na erotykę jesteś?
­2021.10.19 22:34
Ruchasz się czy trzeba z tobą chodzić?
­2021.10.19 22:34
Ruсhasz się czy trzeba z tobą chodzić?
zakupy online2021.10.19 22:31
https://pl.everli.com/
Michał Jan2021.10.19 23:01
Dobry serwis. Dostawy z 5 marketów.
Krzysztof2021.10.19 22:11
PiS robi wszystko aby szkop Tusek wrócił do władzy. Niestety ale tak to wygląda. UE wstrzyma częściowe dotacje dla największych beneficjentów czyli rolnikom,Kościołowi i firmom to PiS przegra wybory z kretesem. Wtedy Tusek na białym koniu "załatwi" powrót dotacji i odszkodowania z procentami i ma wygraną w kieszeni.
beneficjent to brzmi dumnie2021.10.19 22:15
beneficjent: wyłudzacz, darmozjad, pasożyt
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:55
Rolnik Francuski dostaje piec razy wiecej na hektar za te same 20t kartofli . Kto tu mondry .
Anonim2021.10.20 6:20
Osobiście życzę opamiętania, bo żyłka pęknie.
Po 11 ...2021.10.19 22:10
Morawiecki walczył ze spiralą kłamstw za pomocą spirali antykoncepcyjnej. To znaczy nie miał koncepcji jak walczyć i był zakręcony jak ruski termos.
Karol2021.10.19 22:22
Grzebałeś ostatnio?
Po 11 ...2021.10.19 22:32
Sznupam ciągle na frendzlu.
Anonim2021.10.20 5:57
Zespół Delbrücka : - nazywany jest inaczej mitomanią, pseudologią oraz kłamstwem patologicznym. Jest to patologiczna zdolność do kłamania, wprowadzania innych osób w błąd, zmyślania czy zatajania prawdy. Osoby chore przedstawiają historie, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca. Ukazują się w nich jako osoby uczciwe, przyjaźnie nastawione do świata oraz innych osób. Pacjenci nie są w stanie oddzielić prawdy od własnej fantazji. Mitomani bardzo często zapominają, o czym mówili kilka dni wcześniej i starają się „na szybko” stworzyć nową historię. Przyczyny mitomanii cały czas są poszukiwane. Kłamstwo patologiczne może być następstwem przebytych chorób organicznych mózgu, mowa tutaj o np. zapaleniach, urazach bądź uszkodzeniach. Wymieniane są także wrodzone właściwości psychopatyczne osoby chorej. Niektórzy pacjenci poprzez kłamstwo patologiczne chcą zwrócić na siebie uwagę, przez co czują się dowartościowani i pewni siebie. Duża ilość mitomanów kłamie tylko po to, by skrzywdzić inne osoby, przedstawić je w bardzo złym świetle, a także zaszkodzić im w życiu osobistym oraz zawodowym. - Czy to jest opis ?
Po 11 ...2021.10.20 9:36
Mateusza Delbrücka?
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.10.19 22:08
o ile Polska jest mniej ważna niż Francja czy Niemcy da się b. dokładnie wyliczyć w euro.
Karol2021.10.19 22:23
Niestety nie da się bo tego sie w tym nie liczy.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.10.19 22:43
spytaj "beneficjentów"
Z nami będzie Andrzej Lepiej2021.10.19 22:04
Pojechał do Europy, a Europa go zaorała. Pomylił Parlament z wiecem wyborczym partii PiS.
Demokryt2021.10.19 22:24
Unia orze sie sama .Automatyzacja
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.19 21:59
Zaorali Morawieckiego jak burą sukę!
Anonim2021.10.19 22:07
Pobożne życzenia człowieka"mądrego inaczej". Nie chce druzgotac filaru na którym stoisz ale niestety przez to, ze cos napiszesz nie staje sie to prawdą.
Lidia2021.10.19 22:24
Nie ma takich .Sa tylko małe.
ꞚꞛꞜꞝꞞꞟ2021.10.19 21:57
ꞚꞛꞜꞝꞞꞟ
Po 11 ...2021.10.19 21:51
Tak przyznaje, jestem skończony! Fronda jest moim narkotykiem a ja nałogowcem i jak każdy nałogowiec zatraciłem wszelką godność, poczucie wstydu i szacunek do samego siebie. Byleby tylko rzygnąć nienawiścią na Frondzie. Z poważaniem: prof. dr Jan Hertrich-Woleński w imieniu Loży Polin.
Po 11 ...2021.10.19 21:55
W sumie zgadzam się z moim powyższym wpisem. Tylko z tym "poważaniem" przesadziłem. Wycofuję "poważanie" katociulki.
Pisz do Teofili Bepko2021.10.19 21:58
[email protected]
2021.10.19 22:02
^_^
Denis2021.10.19 22:27
<>...??/""
Jola2021.10.19 22:25
E tam .To zwykły alkoholizm chyba.
ʬ2021.10.19 21:51
A jak go ktoś nazwie tak, jak Kukiza?
żydowska ratyzacja Polski2021.10.19 21:50
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
Po 11 ...2021.10.19 21:48
Morawiecki dostał od Kubusia Puchatka propozycję zastąpienia Tygryska w niebezpiecznych scenach ekstremalnego brykania. Takie wywarło na Puchatku wrażenie podniebne brykanie Mateuszka na własnej spirali kłamstw.
Po 11 ...2021.10.19 21:43
Morawieckiemu nie udało się przeciąć spirali kłamstw. Kilka razy podchodził z sekatorem. Z przodu, z boku, nawet tyłem. Ale za każdym razem nos przeszkadzał.
qwert2021.10.19 21:46
Pełna porażka na arenie europejskiej, za to kwiaty i brawa od krajowych klakierów. I to Morawiecki miał być tajną bronią PiS w UE? 27-1 bis.
Po 11 ...2021.10.19 21:53
Racja. Pełna porażka. Ale wyobraź sobie np. Jarka jak "broni" Polski, albo Suskiego. To dopiero byłaby popopoporażka.
Bromba i inni2021.10.19 21:57
Na arenie europejskiej to ja widziałam rozemocjonowanych histerycznych ludzi bredzących cos o strefach wolnych od LGBT, braku dostępu do ginekologa i zakazach dla Polek w strefie zycia erotycznego. To faktycznie dużo łatwiejsze niż zajęcie sie rozwiązaniem problemu energetycznego czy Nord Stream. Spurek na premiera a Biedron na prezydenta ( ze Słupska ma juz doświadczenie). Wtedy zadowolimy UEn nie mam watpliwości.
Diana2021.10.19 22:31
No taka selekcje że wyżej nie da rady. Ślepi nie mogą chyba prowadzić ciężarówek.
Bromba i inni2021.10.19 23:13
Nie podoba się mój wybór. Jest mi przykro, bo wskazałam na kwiat myśli lewacko-liberalnej. No ale może jednak wrócić do korzeni. Tusk na prezydenta - UE byłaby zachwycona- człowiek mierny ale wierny.
Po 11 ...2021.10.19 21:31
przeciąć spiralę kłamstw??? No to mu się udało :)))))) W czwartek zobaczymy jak bardzo.
Wiedz żydku,2021.10.19 21:39
że tylko dzięki takim jak ty HERTRICH-WOLEŃSKI i twoi towarzysze z PZPR jak JERZY URBAN czy DANIEL PASSENTzdziczałe bydło żydo-bolszewickie z UB i SB nakręciło spiralę nienawiści! A ty mendo jesteś integralną częścią tej spirali nienawiści!
Po 11 ... DANIEL PASSENT - Alamagus2021.10.19 21:25
Czy słyszysz głuchy odgłos z oddali? ___________________________________________________________________________________________________ Czy to rabin Polinu w piersi się wali? ___________________________________________________________________________________________________ Może Hartman łezkę żalu roni ___________________________________________________________________________________________________ Nie! To Passent medialny bimber dalej goni ___________________________________________________________________________________________________A może otwiera jeszcze z 'okrągłego stoliczka" ___________________________________________________________________________________________________ Od towarzyszy radzieckich ostatnia "stoliczna"
hrabia Potocki2021.10.19 21:24
Zawsze uwazalem i uwazam do dzis ze szwabom nie mozna wierzyc , ta ich buta , zarozumialstwo pycha i klamstwa dyskwalifikuja ten narod
żydek hrabią2021.10.19 21:26
a Putin demokratą
Skrzypek na dachu2021.10.20 6:34
Folksdojczkom Butem W Morde .
Filip2021.10.19 21:17
Trybunał Julii Przyłębskiej powinien umorzyć sprawę odnośnie wniosku Mateusza Morawieckiego, gdyż nie ma uprawnień do badania kompetencji TSUE. Wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej jest zatem sprzeczny z Konstytucją RP. Wyrok ten ma na celu przygotowanie możliwości nie stosowania niewygodnych dla władzy wyroków TSUE. Jest to krok w stronę polexitu. Polexit jest teraz całkiem realny.
ASTOM2021.10.19 21:28
Ty chyba jesteś stuknięty! Polski trybunał nie ma prawa orzekać o wyższości polskiego prawa nad unijnym CO ZGODNE JEST Z PODPISANYMI PRZEZ POLSKĘ TRAKTATAMI???!!!!!!
Żyd to NIE Polak! Nigdy nim nie był i nie będzie!2021.10.19 21:08
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR URBACH-URBAN.. . . . . . . . . . . . . . ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. ANI SŁÓWKO KRYTYKI jak mordowane są dzieciaki palestyńskie bombardowane FOSFOREM (made inGermany).
Polak2021.10.19 20:47
To dlatego dla przecięcia spirali pisowskich kłamstw kłamca matołuszek wygadywał jeszcze większe kłamstwa.
AAAtomek2021.10.19 21:00
To metoda na klina.
alex2021.10.19 21:01
ty taki polak jak zydek
B522021.10.19 21:49
Wystąpienie Morawieckiego nie miało czegokolwiek załatwić w relacjach z UE. Było skierowane do własnego elektoratu i jak widać nawet po komentarzach tutaj - to działa.
Kowalski2021.10.19 20:45
Doprawdy sam nie wiem dlaczego naszego Ukochanego Pana Premiera , naszą Najmilejszą Duszeńkę złośliwcy nazywają Pinokiem. Jedno jest tylko tłumaczenie tego stanu rzeczy. Świat się roi od ludzi małych i złośliwych. Oszczerców po prostu. Wszak nasz Najmilszy Pan Premier słowo PRAWDA ma na drugie imię . A są tacy ci to mu wbijają szpilki - to nie ludzie. To wilki.
Kowalski2021.10.19 21:26
4-4 . Dokładnie pół na pół. To tak jak nasze kochane społeczeństwo . Podzielone na pół. Połowa to idioci a druga połowa ? Przynajmniej łapią aluzję a to już jest dużo. Łubu dubu , łubu dubu. Niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam .
442021.10.19 20:45
"Trzeba było przeciąć spiralę kłamstw". Ok, ale co ze zdrajcami? Czy oni dalej będą bezkarni? Tusk ze swoją watahą folksdojczów jawnie niszczy Polskę. Chamstwo, jakiego dopuszczają się w PE woła o pomstę.
jle_ffm2021.10.19 20:47
Tusk niszczy Polskę? Hmm, a ja myślałem ze od 6 lat rządzi pisowska klika, a tu masz, jednak nie, to Tusk!
Olo2021.10.19 20:42
2 razy skazany za kłamstwo (w normalnym kraju każdy podał by się honorowo do dymisji), łże na każdym kroku i jeszcze śmie coś "odkłamywać" i pouczać. Szczyt bezczelności.
jle_ffm2021.10.19 20:45
Najpierw to trzeba mieć zdolność honorową ale pisowcy to tylko o honorze mówią...
Kowalski2021.10.19 20:59
O. I tu pani uraziła moją godność Polaka. Polak nigdy nie podaje się do dymisji. Polak zawsze tkwi na posterunku do końca - [ Kariera Nikosia Dyzmy - oświadczenie ministra Jaszuńskiego oskarżonego o machloje w temacie dotacji dla cukrowni. ].
Bromba i inni2021.10.19 21:40
Czy w orzekającym składzie był ten sędzia , który ukradł wiertarkę czy ten od kradzionych części elektronicznych a może ich koledzy.
Anonim2021.10.19 20:41
Michalkiewicz UJAWNIA fakty ws. muru na granicy, Łukaszence, imigrantach i Żydach w Polsce! ........................... https://www.youtube.com/watch?v=0WE39JLoxWA
ONLY PEACE2021.10.19 20:38
Tego człowieka Bóg nam zesłał.
Vivo2021.10.19 20:43
Myślisz, że Bóg aż tak srogo ukarał Polaków ?
Kowalski2021.10.19 20:46
Ty Boga lepiej w to nie mieszaj.
Bromba i inni2021.10.19 21:48
No tak mogliśmy przecież zostać obdarowani Spurek, Biedroniem albo Gdula. Opatrzność jednak łaskawa.
Aleksandra2021.10.19 20:33
Panie Premierze. My Naród Polski, jesteśmy dumni z Pana wystąpienia w EURO ŁAGRZE.
Staszek2021.10.19 20:45
Mów za siebie, PiS, to nie naród. Naród rzyga na jego widok.
JANOSIK2021.10.19 20:55
Stasek mow za siebie.Pozdro
Antystaszek2021.10.19 20:58
Mów za siebie, POKO to nie naród. Naród rzyga na ich widok i dlatego nie rządzą.
OLO2021.10.19 21:12
gdzie zyd tam chamowa
Ala2021.10.19 21:16
narod tj tylko w gminach zydowskich
Skrzypek na dachu2021.10.19 20:31
Maseczki to glupota , kto naklada ten idiota . Pan Premier Pinokio zamaskowany w milczeniu publicznie upolorzony i zbesztany osztorcowaniem przez agresywne Prezydentke UE Pani Urszule von Der Leynden .
ONLY PEACE2021.10.19 20:40
Pana Premiera to ty w POmpkę cmoknij,może zassie?
Olej2021.10.19 20:31
Do wszystkich, którzy atakują marszałka Piłsudskiego za maj 1926 i za Sanację. Oto macie przed sobą kliniczny przykład jak rozumiana jest demokracja, przez tych, którzy dzisiaj w Brukseli mieszali polski rząd z błotem i ściągali na Polskę obcą interwencję. I teraz wyobraźcie sobie męża stanu, polityka o umiejętnościach i zdolnościach marszałka, który by zrobił z tym bezhołowiem porządek. I stawiam kwestie w pytaniu; wolność z demokracją w dzisiejszym wydaniu, czyniącą z nas popychadło czy ograniczenia i silne państwo prawa, mające swoją wagę i znaczenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pan premier mówi o konieczności dokonanej przecięcia kłamstw. I co z tego jak wolni pozostają przedstawiciele tychże kłamstw i oszczerstw. Co z tego, że coś tam władzo przecinacie jak oni sięgają waszych gardeł a pośrednio i naszych - którzyśmy ciebie władzo wybierali. Dlaczego ten niemiecki as wciąż wypada z berlińskiego rękawa a nie siedzi za Smoleńsk ? I takich ,,asów'' jest wielu. Ot jeden w Senacie, za immunitetem. Inni za protekcjami, poręczeniami i co ? Fikcja !
kujawianka2021.10.19 20:31
PANIE PREMIERZE MORAWIECKI! POLSKA JEST Z PANA DUMNA! NIE DAMY ZIEMI SKĄD NASZ RÓD! TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG! POKAZAŁ PAN W TYM GNIEŹDZIE SZERSZENI,ŻE POLSKA JEST POLSKĄ A POLAK POLAKIEM.
matis892021.10.19 20:28
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
B522021.10.19 20:26
czerwone wieprze zawsze ryły pod Polską
Anonim2021.10.19 21:35
Podsumowując dzień: sądziłem, że sławny łomot 1:27 jest nie do powtórzenia. A jednak...
kujawianka2021.10.19 20:26
POWIEM JESZCZE JEDNO/TO DLA UCHA TUSKA/. JAK BY SIĘ CZUŁ MACRON GDYBY WYSTĘPOWAŁ W PE A PAN NIEMIEC WEBER NA KONIEC BY PODZIĘKOWAŁ JAKIEMUŚ TAM SZERYFOWI ŻÓŁTYCH KAMIZELEK WE FRANCJI,ZA TO,ŻE ZORGANIZOWAŁ PRZECIWKO NIEMU -MANIFEST!
AAAtomek2021.10.19 20:24
Podobno widziano, jak mały Morawiecki rzucał koktajlami Mołotowa w sowieckie tanki? To prawda czy tylko legenda miejska?
ONLY PEACE2021.10.19 20:45
Zapytaj swoją matkę,wystawała w tamtym czasie pod sowieckimi koszarami.
AAAtomek2021.10.19 21:13
Pytałem się, ale powiedziała mi, że twoja matka stała przed nią w kolejce przed sowieckimi koszarami i załapała się do "pracy".
war saw2021.10.19 21:22
A moja stała za waszymi w kolejce przed sowieckimi koszarami i widziała, że pierwsza poszła do pracy, druga na rżnięcie, a moja uciekła do domu.
Jasny2021.10.19 23:59
Twoja uciekła do domu, z sowieckim żołdakiem. A po 9 miesiącach urodziłeś się ty.
Jurny z Jakucji2021.10.20 1:42
Zgadłeś, a kilkadziesiąt lat później przeleciałem twoją starą i urodziłeś się z kolei ty.
Jasny2021.10.20 13:08
Akurat to była nasza stara koza. Potem zdechła.
XD2021.10.19 20:47
Podobno jak stajesz przed lustrem, to widzisz w nim twarz Macierewicza. XD
Po 11 ... fdf2021.10.19 20:23
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH- WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, i obywatel ZSRR URBACH-URBAN.. . . . . . . . . . . . . . ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. ANI SŁÓWKO KRYTYKI jak mordowane są dzieciaki palestyńskie bombardowane FOSFOREM (made inGermany).
kujawianka2021.10.19 20:20
JAK CI EUROPOSŁOWIE Z OPOZYCJI SIĘ CZULI WYSTĘPOWAĆ PRZECIWKO WŁASNEMU PREMIEROWI? CZY JEST W UE TAKI DRUGI KRAJ,GDZIE KRAJANIE WYSTĘPUJĄ PRZECIWKO SWOJEMU KRAJOWI! NIE MA- MIMO,ŻE W KAŻDYM Z 26 INNYCH KRAJÓW JEST OPOZYCJA. ALE JAK MOŻNA NISZCZYĆ SWÓJ KRAJ! MOŻE WIECIE POLACY A MOŻE NIE WICIE. NIEMCY NAZYWAJĄ OD KILKU LAT POLAKÓW - ŚWINIAMI! A WIECIE DLACZEGO? DLATEGO,ŻE ŚWINIA ZROBI WSZYSTKO,ABY DOSTAĆ SIĘ DO KORYTA. TAK DZIŚ ROBI OPOZYCJA!
emika2021.10.19 20:17
Ale to lewackie (...) się pieni. Hejt w rozkwicie, Pieski pokojowe.
Po 11 ... fdf2021.10.19 20:17
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN oraz obywatel sowiecki JERZY URBAN. ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
harry2021.10.19 20:15
Panie Premierze, to nie jest polska opozycja, To jest tylko totalny polsko-języczny motłoch.
fdf2021.10.19 20:14
Brońmy Polski przed zgniłym zachodem Wielki Mur zbudujmy najpierw od zachodniej strony. Alleluja i do przodu.
Anonim2021.10.19 20:13
Ci odważni posłowie europarlamentu, którzy bronili Polskich władz to buli przedstawiciele PiS, lub ich koledzy z tej marginalnej frakcji
matis892021.10.19 20:12
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
matis89, ty nienawistny głupi CH UJU!2021.10.19 20:21
Z piekła skürwysynie nie wyjdziesz! Za to, że szkalujesz, osądzasz, łżesz jak bura jehowa suka. Jak ty możesz w nocy spać? Pewnie w ogóle skürwysynku podły!
Pet2021.10.19 20:12
Towarzyszu Morawiecki, dostaliście takie bęcki że się pozbierać nie możecie, łącznie z resztą pisiego towarzystwa.
Anonim2021.10.19 20:18
gdyby to był towarzysz to czerwone świnie z Brukseli by go witali kwiatami
Pet2021.10.19 20:56
Czerwone świnie to będą go witały kwiatami na lotnisku, jak swego czasu Szydłową gdy dostała po broszce 27:1. Efekt ten sam...klęska tow. Morawieckiego.
Anonim2021.10.19 22:22
Powtórzę za Bieńkowska Ale Jaja, Ale Jaja....
Skrzypek na dachu2021.10.19 20:11
Pan Premier Pinokio Bankster wydal wyrok sam na siebie kiedy powiedzial "Goje pracowac za miske ryzu ."
Filip2021.10.19 20:10
Pragnę przypomnieć, że Mateusz Morawiecki ma dwa kłamstwa potwierdzone sądownie. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i teraz krytykuje, to co sam firmował wcześniej swoim nazwiskiem. Donald Tusk doprowadził do przelania pieniędzy z OFE do ZUS-u i niczego nie zabrał. Mateusz Morawiecki jako Premier z OFE zabrał 15%. Dlaczego zwolennicy PiS-u mają pretensję do Donalda Tuska, a nie do Mateusza Morawieckiego?
Anonim2021.10.19 20:15
ty czerwony wieprzu trzymasz stronę bolszewików z Brukseli
Filip2021.10.19 21:08
Twoje głupota idioto przerasta moją wyobraźnię!!!!!
Kornhauser -Kramsztyk2021.10.19 20:09
Tobie Morawiecki to nie wierzy nawet pies z kulawą nogą
dobić natychmiast kołkiem osinowym2021.10.19 20:08
aby ZŁO nie POdniosło fajfusa obrzerzanego
Filip2021.10.19 20:06
Dewastacja sądownictwa przez rządzących jest bardzo szkodliwa. Jednak politycy z PiS-u i Solidarnej Polski powinni wiedzieć, że wszystkie ich bezprawne działania po przegraniu wyborów i oddaniu władzy opozycji zostaną odwrócone. Po rządach polskojęzycznech partii jakimi są PiS i Solidarna Polska pozostaną zgliszcza. Te partie prowadzą nacjonalistyczną retorykę, ale szkodzą naszemu krajowi. Inflacja aktualnie wynosi 6% i będzie rosła. Jeśli w związku z łamaniem praworządności przez rządzących Polska nie dostanie dotacji w wysokości 770 mld euro, to PiS przegra wybory parlamentarne. Czas pracuje zatem na niekorzyść PiS-u i Solidarnej Polski i ich notowania mogą systematycznie spadać. Dlatego być może Jarosław Kaczyński zdecyduje się na przedterminowe wybory na wiosnę przyszłego roku z zaskoczenia. Będzie chciał zaskoczyć opozycję, żeby nie mogła się lepiej do wyborów przygotować. Prawdopodobnie jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Czyta sondaże i kreśli scenariusze. Jednak dla utrzymania władzy poświęca interes narodowy naszego kraju. W wyniku łamania praworządności Polska może nie otrzymać dotacji z Funduszu Odbudowy. Pragnę przypomnieć, że bilbordy reklamujące dotacje z Funduszu Odbudowy kosztowały 6 mln zł.
Anonim2021.10.19 20:09
ty polska czerwona świnio to Niemcy mogą a Polacy nie
Anonim2021.10.19 20:13
przeprasza POwinno być ty czerwony wieprzu wieprzu
Filip2021.10.19 21:11
Twoje głupota idioto przerasta moją wyobraźnię!!!!!