Premier spotkał się z opozycjonistami z Białorusi - zdjęcie
20.08.20, 19:42Fot. screenshot - Polsat News

Premier spotkał się z opozycjonistami z Białorusi

5

Jak poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś w Fundacji Białoruski Dom w Warszawie z przedstawicielami białoruskiej opozycji. Udzielił również wywiadu białoruskiemu blogerowi Nexta.

W wywiadzie szef polskiego rządu mówił o pomocy, jaką Polska planuje skierować w stronę Białorusi, mającej wesprzeć tamtejsze społeczeństwo w pokojowym rozwiązaniu konfliktu:

- „Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami białoruskiej opozycji w Fundacji Białoruski Dom; udzielił też wywiadu najbardziej znanemu ostatnio blogerowi Nexta na temat działań Polski w sprawie Białorusi, pomocy ze strony Polski i dalszych działań w związku z rozwijającą się sytuacją za naszą wschodnią granicą”.

Na Białorusi wciąż trwają protesty po wyborach prezydenckich. Władze ogłosiły zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki, jednak obywatela Białorusi nie zgadzają się z tym wynikiem i domagają się powtórzenia wyborów. Aleksander Łukaszenko tymczasem przekonuje, że powtórzenie wyborów będzie możliwe jedynie po ogłoszeniu nowej konstytucji.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (5):

ebz2020.08.22 18:09
Jeden Morawiecki jątrzył a potem zwiódł , oszukał , wykorzystał i pozwolił okraść nas .......Solidarnościowców Polaków a drugi pojechał robić to samo na Białorusi . Zawsze tylko działania we własnym lub swoich ziomków interesie . I jeszcze ci polscy obywatele ośmielają się sięgać do naszej historii i Jana III Sobieskiego , który bezinteresownie ratował Zach. Europę przed Turkami . Teraz jestem coraz pewniejsza tego , że Łukaszenka ma rację i to Polacy , a raczej polscy obywatele stoją za tymi rozruchami . Do spółki ze swym nowym przyjacielem US--bandytą .
tego już za wiele!2020.08.21 21:29
Panie Premierze trzymaj się z daleka od białoruskich KODziarzy! zażyj Pan coś na zatrzymanie i nie wp dalaj się między wódkę a zakąskę!!
Tomasz2020.08.21 18:28
Po co sie spotyka? To jest wtracanie sie w nie swoje sprawy.
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.08.20 20:44
Z wiadomości tzw. govvno wartych, ale prawdziwych. - - - Naukowcy z School of Veterinary Medicine w UC Davis przeprowadzili wielololetnie badania: Dlaczego koty pokazują ci doopę? Okazało się, że jest to o co podejrzewano koty od wieków. Koty tą "mową doopą" pokazują ich "włascicielom", że .... mają ich w doopie. Niemniej, naukowcy rozróżnili dwie grupy kotów "pokazicieli doopy"; jedna to "mam cię w doopie", druga, charakterystyczna dla tłustych kotów, to "pocałuj mnie w doope". Więc, jeżeli masz kota zwróć na to uwagę, czy kot ma cię "w doopie", czy chce abyś go "w doopę pocałował". - - - - Jeżeli nie masz kota, Fronda jest twoim "kotem" i pokazuje ci doopę albo mówi jednoznacznie, pocałuj mnie w doopę.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.20 19:59
Nie mieli się z kim spotkać tylko ze szMateuszem? Przy takim rozpoznaniu sytuacji gdzie PiS działa jak łukaszenko, nie wróżę im sukcesów w swoim kraju...