Poruszające przemówienie Macierewicza w rocznicę Powstania - zdjęcie
01.08.17, 14:00Screenshot Twitter

Poruszające przemówienie Macierewicza w rocznicę Powstania

„Ale przecież to ci żołnierze Powstania Warszawskiego swoją obecnością, walką, niezmożoną wytrwałością i determinacją nas przez te wszystkie dziesiątki lat awansowali do rangi narodu niepodległego” - mówił dziś szef MON Antoni Macierewicz w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie wręczył weteranom powstania wojskowe awanse. Podkreślał, że to dla niego zaszczyt.

To oni sprawili, że możemy dzisiaj z podniesionym czołem stanąć naprzeciw wszystkich trudności, że możemy dzisiaj wierzyć, że jest szansa na skuteczną walkę o odbudowę państwa i niepodległości”

- dodawał minister.

Macierewicz podkreślał także, że w dziejach cywilizacji zachodniej nie było wydarzenia, które można by porównać z powstaniem z 1944 roku.

Podkreślał także:

Nie musimy ryzykować własną śmiercią, ale musimy mieć odrobinę odwagi moralnej, ale mieć świadomość godności narodowej, ale mieć świadomość obowiązku państwowego, bo za to państwo nie jako zabawkę obcych, ale za to państwo jako państwo niepodległe, suwerenne, narodowe, oparte na chrześcijańskich wartościach, setki tysięcy ludzi położyło życie”.

dam/PAP,Fronda.pl