Dwie półnagie aktywistki Femenu zaatakowały Narodowy Marsz dla Życia, który odbył się w czwartek w Quebecu w Kanadzie. Gdy tylko arcybiskup miasta Quebec, kard. Gerald Lacroix, zaczął odczytywać błogosławieństwa Papieża ze słowami wsparcia dla Marszu, kobiety zaatakowały.

Próbowały wyrwać arcybiskupowi mikrofon, ale zostały zatrzymane przez policję. „Moje ciało, moje zasady”, „pie****ć waszą moralność” – wywołały.

Kardynał Lacroix odniósł się w przemówieniu do tego niesmacznego incydentu.

„Zdajemy sobie sprawę, że są na świecie osoby, które nie szanują życia. Modlimy się za nich i staramy się w sposób pełen jasności i miłosierdzia wyjaśniać przesłanie życia” – powiedział.

„Czasami spotykamy się z osobami, które są bardzo, bardzo wściekłe na przesłanie, jakie niesiemy. Jednak to przesłanie przynosi pokój” – kontynuował.

„Bazuje ono na realności, jaką jest wartość każdej osoby. Żadna osoba nie jest przedmiotem, którym można gardzić, ale człowiekiem, którego należy kochać od pierwszego momentu jego egzystencji aż do naturalnej śmierci, gdy wchodzi do domu Ojca Niebieskiego. Dlatego módlmy się za nich” – zakończył kardynał.

pac/lsn