Piotr Semka: Bp Janiak powinien powstrzymać się od komentarzy - zdjęcie
08.06.20, 16:43Fot. screenschot: Youtube

Piotr Semka: Bp Janiak powinien powstrzymać się od komentarzy

23

W nowym filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” padły oskarżenia w kierunku bp Edwarda Janiaka, który miał tuszować pedofilię w swojej diecezji. Wobec tych oskarżeń Stolica Apostolska nakazała metropolicie poznańskiemu abp. Stanisławowi Gądeckiemu wszcząć postępowanie wobec bp Janiaka. Ordynariusz kaliski natomiast wystosował list do wiernych, w których prosi o modlitwę wobec „medialnej nagonki”. Sprawę listu, który wywołał wiele kontrowersji ostatniej niedzieli, skomentował w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Piotr Semka.

Zdaniem publicysty list, który bp Edward Janiak wystosował do wiernych swojej diecezji, jest „skorzystaniem z dość wątpliwej metody”:

-„Dlatego, bo postanowił odwołać się do wiernych głosząc swoją niewinność. Oczywiście każdy ma prawo do obrony. Jednak w tej sprawie wykorzystał swój autorytet urzędu biskupa do nagłośnienia listu pasterskiego pro domo sua. Proszę zwrócić uwagę, że w tej chwili trwa postępowanie w jego sprawie. Biskup Janiak powinien powstrzymać się od jakichkolwiek komentarzy aż do rozstrzygnięcia” – stwierdza Semka.

-„Zdaje sobie sprawę, że są tacy, którzy stwierdzą, iż każdy człowiek ma prawo się bronić. Owszem. Natomiast w tym przypadku jest to nie na miejscu. Tym bardziej, że wcześniej dowiedzieliśmy się o próbie nakłonienia kapłanów diecezji do podpisania listu w obronie biskupa” – dodaje.

Dziennikarz podkreśla, że jest to pierwsze w Polsce postępowanie, w którym zarzuty wobec biskupa „zdają się być na tyle poważne, że zawiadomienie w tej sprawie wysłał Prymas Wojciech Polak”. Z tego powodu, jak mówi, wszyscy będą bacznie obserwować tę sprawę:

-„Kościół musi wykazać, że potrafi sprawnie działać w sprawach trudnych. Oczywiście wśród obserwatorów znajdą się osoby, które nie życzą Kościołowi najlepiej. Część będzie uważała, że całe zamieszanie związane z zawiadomieniem nie ma sensu. Inni już są pewni, jaki trzeba wydać werdykt. Tak czy inaczej – to postępowanie będzie precedensem. Na razie jednak ciężko oceniać, co z niego wyniknie”.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (23):

Robert2020.06.9 5:19
Jak ta nędzna kreatura śmie pouczać biskupa? Pewnie jego najlepszy kolega Jacek Kurski zaraził go taką myślą.
Michal2020.06.8 21:58
BYLE BANDZIOR ALBO PIRAT DROGOWY MA ZAKRYWANĄ TWARZ ALBO ZAMAZYWANE TABLCE REJESTRACYJNE POJAZDU A OKREŚLANY TYLKO INICJAŁAMI (CZĘSTO ZMIENIONYMI), DOPÓKI NIE ZOSTANIE WYDANY WYROK. To nie dotyczy Biskupa Janiaka. Po nim można jak po łysej kobyle. Wot podejście do sprawy.
Darek2020.06.8 23:49
Ale to nie jest byle bandzior, to ale sam herszt szajki pedofilskiej. To nie byle kto.
ktos2020.06.9 9:35
Ja tez uważam, że gdy przedstawiają zdjęcia tego biskupa to powinno się zasłaniac mu paskiem oczy. Podobnie powinno się go określiać "biskup Edward J."
Foster2020.06.8 20:46
Odczep się Semka od biskupa. Biskup to święta osoba. Tylko Pan Bóg może go ukarać. Atak na biskupa jest atakiem na Kościół.
Darek2020.06.8 23:49
Jeżeli Kościół jest zorganizowaną szajką pedofilską to należy go nie tylko atakować, ale i zniszczyć, a pedo-funkcjonariuszy pozamykać w klatkach, dla bezpieczeństwa dodatkowo wyklastrować.
Pisowiec2020.06.8 19:24
Nie będzie nam tu grubas pouczał Księdza Biskupa! My, wierni, jesteśmy przekonani o niewinności Biskupa Edwarda! Prowadź Księże Biskupie swoje owce! My murem za Tobą!!!!
Martyna2020.06.8 19:35
Kretyn.
"Zaletą" Konfederacji jest lubią petro-kopiejki.2020.06.8 16:59
Konfederacja i ich kremlowskie "leszki" ciągle weszą Żydów w rządzie, w Sejmie, wszędzie... A kim oni sami są? Czy Braun to nie jest żydowskie nazwisko? A już napewno Berkowicz. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Leszek 2020.06.8 17:01
Tylko kapusie maja takie informacje.
Jan Radziszewski2020.06.9 0:15
a co powiesz a to mędrku NMP 205br (...) Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. . Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Jan Radziszewski2020.06.9 0:16
Jezus 10.05.2020r Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Jan Radziszewski2020.06.9 0:20
Maryja - 205 br (...) Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu.
Jan Radziszewski2020.06.9 0:27
Fronda uświadom sobie , że diabły czekają na waszych redaktorów a szczególnie frondowych cenzorów ie można wyrzucać wpisów słów NMP królowej Polski bo nie dalej jak za 3,5 roku zabiorą was do piekła bo jak się mówi co ma wisieć nie utonie
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.8 16:57
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek 2020.06.8 17:00
Ale z ciebie przygłup.
Leszek 2020.06.8 16:57
PREZYDENT OSTATNIEJ SZANSY “SZWAJCARSKA DEMOKRACJA SZANSĄ DLA POLSKI?” - KSIĄŻKA DO POBRANIA ZA DARMO! POLSKA SEMIDEMOKRACJA - KSIĄŻKA https://jerzyzieba.com/polityka
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.06.8 16:56
Tak się robi FAKE VIDEOS: https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo A tak wygląda gotowy "produkt": https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo Więc, następnym razem jak "znajdziesz" szkokujące video polityka, 5G, szczepionki co "morduja", CO2, CHEMTRAILS, innymi słowy jest to FAKE SHIT. Pamietaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ, ALE TYLKO KREMLOWSKICH MATOŁÓW
Leszek 2020.06.8 16:59
Ty sam o budę się zabijesz kundlu.
Leszek 2020.06.8 16:55
http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=248 Zapisy: Królowa idzie do Sejmu 2020 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu. Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ: NAZWISKO: MIEJSCOWOŚĆ: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowych KRAJ: Polska Ilość zapisanych osób: 857 (oczekujących: 0) (stan na: 2020-06-08, 16:07)
"CHEMTRAILS" - 5G - CO2 nad Polską2020.06.8 16:55
FAKE NEWS ... !!!! Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.8 16:53
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.06.8 16:52
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasze widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !