O komentarz dotyczący osoby Antoniego Macierewicza i jego ewentualnej kandydatury na szefa MON w rządzie Beaty Szydło poprosiliśmy Jana Pietrzaka. Znany satyryk i aktywny uczestnik życia publicznego wziął w obronę posła Prawa i Sprawiedliwości.

 

Postać Antoniego Macierewicza spotyka się z ogromną krytyką zwłaszcza ze strony mainstreamowych mediów. Czasem pojawiają się bardzo ostre określenia mówiące, że jest on „szaleńcem”. Czy nie jest to niesprawiedliwa ocena?

Bardzo popieram Antoniego Macierewicza. Jestem przekonany, że będzie świetnym ministrem. Przyznam, że właśnie na taki scenariusz liczyłem. Liczyłem, że kiedy Prawo i Sprawiedliwość – partia wolnych Polaków – wygra wybory parlamentarne, to tak znakomity polityk jakim jest Antoni Macierewicz będzie miał coś do powiedzenia w nowym rządzie. Jest to człowiek, który nieraz udowodnił, że ma charakter, a przede wszystkim, że myśli i czuje po polsku. Nie jest uzależniony od zagranicznych mocodawców, a zależy mu przede wszystkim na dobrze Polski i interesie naszego kraju. Jest to krystalicznie uczciwy człowiek, co udowodnił całym swoim życiem. Trudno wyobrazić sobie lepszego i uczciwszego kandydata do ministerialnego stanowiska. Nie ma co do tego żadnej dyskusji.

 

Skąd się biorą tak agresywne reakcje na osobę Macierewicza? Czy z poczucia zagrożenia?

Kandydaturę Antoniego Macierewicza mogą sabotować i przeciwstawiać się jej tylko „agenci okupacyjnych mocarstw”. Tak bym określił wszystkich, którzy podnoszą niezrozumiały szum w związku z osobą Antoniego Macierewicza. Jest to reakcja Moskwy i Berlina na zagrożenie oraz ich miejscowych funkcjonariuszy, którzy nie życzą sobie, żeby uczciwi Polacy zarządzali Polską, bo wolą skorumpowane szajki uzależnionych od nich agentów, które sprawowały władzę w tym kraju niemal nieprzerwanie przez ostatnie ćwierćwiecze.

 

Czego w takim razie możemy oczekiwać od przyszłego ministra obrony narodowej, ktokolwiek by nim nie był i w ogóle od przyszłego rządu?

Proszę Pana, w Polsce jest do naprawienia dosłownie wszystko. Nasz kraj został rozgrabiony i zniszczony we wszystkich branżach, sektorach i wszelkich możliwych rodzajach działalności. Jest tego tak wiele, że trudno to wszystko opisać w krótkich słowach. Jestem jednak głęboko przekonany, że Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i ich współpracownicy mają przygotowany dokładny plan naprawy kraju i zaczną go realizować już w najbliższych tygodniach, a nasz kraj w końcu doczeka się uzdrowienia.

 

Bardzo dziękuję za komentarz

 

Rozmawiał MW