Peregrynacja figury Św. Michała Archanioła już jutro w Warszawie - zdjęcie
10.06.13, 11:20Figura św. Michała Archanioła (Fot. kjb24.pl)

Peregrynacja figury Św. Michała Archanioła już jutro w Warszawie

5

Figurę św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonał w 1507 roku Andreo Contucciego. Przedstawia ona bardzo dobrze wszystkim znanny obraz Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty, który pod stopami trzyma pokonanego Szatana. Sanktuarium św. Michała Archanioła na Górze Gargano we Włoszech wybudowano na pamiątkę objawień Archanioła w tym miejscu w V wieku. Rokrocznie przybywa tam miliony pielgrzymów, którzy doznają szczególnej łaski i opieki Św. Michła.

Św. Michał Archanioł jest „Wielkim Księciem Niebieskim”, który pokonał Szatana i jest Aniołem Stróżem całego Kościoła. Jego imę oznacza "Którz jak Bóg". Prorok Daniel nazywa go pierwszym z książąt (Dn 10,13.21). Bł. Jan Paweł II w czasie pobytu w Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano w 1987 roku mówił: Jest on Archaniołem, który dochodzi nienaruszalnych praw Boga.

Wstawiennictwo Św. Michała może czasem przybierać bardzo nieoczekiwane formy. Oto prof. Mieczysław Gogacz opowiada w książce "Cuda anielskie" Henrykowi Bejdzie i Małgorzacie Pabis, jak Św. Michał ... napędzał jego zepsuty samochód. "Jechałem kiedyś z kolegą z wykłady w Krakowie. Wracaliśmy do Warszawy. W okolicach Kielc nasz samochód przestał funkcjonować. Nie mieliśmy pojęcia, co się stało. Auto zatrzymało się i za nic w świecie nie chciało dalej ruszyć. Doszedłem wtedy do wniosku, że musimy poprosic o pomoc aniołów. Zaczęliśmy się modlić wzywając na pomoc aniołów, głównie Św. Michała Archanioła i... samochód ruszył. I tak modliliśmy się i jechaliśmy, a kiedy przestawaliśmy się modlić, nasz samochód stawał. Kilkakrotnie chcielismy przerwać modlitwę. Mówiłem, móże wystarczy, bo czuję się już zmęczony, może trochę odpoczniemy. Z kielc do Warszawy jest bowiem dość daleko. Nic z tego. Koedy przestawalismy się modlić, samochód zatrzymywał się. I tak przez całą drogę musieliśmy się modlić".

11 i 12 czerwca figura Św. Michała Archanioła z Gargano wystawiona będzie u Sióstr Franciszkanek od Cierpiących przy ul. Puławska 113B na Mokotowie

12 czerwca od godz. 18.00 figurę będzie można odwiedzić na Pradze Południe w par. św. O. Pio

Spotkanion będą towarzyszyły wspólne modlitwy, adoracje i Koronka do Św. Michała Archanioła.

Więcej informacji można uzyskac pod adresem:

http://www.kjb24.pl/start.html

Jakub Pacan

Komentarze (5):

anonim2013.06.10 12:04
To trochę brzmi jak bałwochwalstwo.
anonim2013.06.10 12:57
Każdemu z nas przydałoby się uczestniczyć w egzorcyźmie ... Wówczas zobaczylibyśmy ile ten Anioł dla nas robi ale nikomu tego nie życzę bo lepiej nie być narażonym - pamiętajcie ostrożnie używajcie języka byście nie sprowokowali złego ducha ;-)
anonim2013.06.10 14:30
@imburak brałeś udział w egzorcyzmie? Jakie nadzwyczajne działania złego ducha zauważyłeś? Bo opowiastki z czasopisma "Egzorcysta" są tyle samo warte co opowiastki z kwartalnika "UFO".
anonim2013.06.10 21:58
Nasza parafia przeżyła bardzo owocnie czas peregrynacji św. Michała Archanioła. P. S Eh, ci ubodzy i wciąż zakompleksieni protestanci z umiejętnością interpretacji Biblii na poziomie ŚJ
anonim2013.06.10 22:29
"(6) I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać. (7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi. (8) A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. (9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon! " Apokalipsa 22 Więcej komentarza nie trzeba pewnie i tak komentarz zostanie usunięty, jak to bywa na frondzie .....