Patryk Jaki: ‘W Niemczech można, a w Polsce nie?’ - zdjęcie
23.04.20, 16:59Fot. via: Flickr

Patryk Jaki: ‘W Niemczech można, a w Polsce nie?’

49

Parlament Europejski znowu podjął dyskusję o „praworządności”, którą zgodnie ze swoim zwyczajem, sprowadził do krytyki Polski. Sprawę skomentował europoseł PiS Patryk Jaki, który zwrócił uwagę komisarzowi ds. sprawiedliwości Didierowi Reyndersowi na to, że nie wspomina o stwierdzeniu zawartym w orzeczeniu o TSUE, w którym jest „jasno napisane, że nie można kwestionować statusu polskich sędziów powołanych przez prezydenta”.

Swoją wypowiedź podczas debaty w komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE Patryk Jaki rozpoczął od bardzo mocnego stwierdzenia, mówiąc:

-„Tradycyjnie podczas dyskusji o Polsce padło tu tyle kłamstw i bzdur, że nie mam czasu, aby to wszystko prostować. Ale spróbujmy”.

Następnie zaczął wytykać „bzdury”, które padają na forum PE:

-„Twierdzicie państwo, że członkowie rządu są w Polsce powoływani na sędziów. Przecież to bzdura. Proszę pokazać konkretnie - kto. Druga bzdura to ta, że to coś nadzwyczajnego, iż członkowie rządu są w Krajowej Radzie Sądownictwa, która wybiera sędziów. Sprawdźcie państwo najpierw, zanim rzucicie takie oskarżenia, bo to wynika wprost z konstytucji, że minister sprawiedliwości jest członkiem KRS i tak było wcześniej” – mówił polityk.

Patryk Jaki stwierdził również, że nie jest prawdą, iż za stosowanie prawa europejskiego w Polsce dyscyplinuje się sędziów:

-„Chodzi prawdopodobnie o pytania prejudycjalne. To sprawdźcie, że mamy w tym zakresie orzeczenie TSUE, które odrzuciło wniosek polskich sędziów. Dlaczego o tym nie mówicie albo tego nie sprawdziliście. Mówicie o tym, że głosowanie za pomocą poczty stwarza zagrożenia dla demokracji. To bardzo ciekawe, skoro w poprzednich wyborach parlamentarnych w Niemczech głosowało prawie 10 mln ludzi w ten sposób” – zaznaczył.

Po czym pytał:

-„To w Niemczech można, a w Polsce nie można? Na podstawie jakiego traktatu?”

Zwracając się natomiast do komisarza Reyndersa, powiedział:

-„Mówi pan o orzeczeniu TSUE. Proszę bardzo. Dlaczego pan komisarz nie wspomina, że w orzeczeniu TSUE jest jasno napisane, że nie można kwestionować statusu polskich sędziów powołanych przez prezydenta, a pan to w tej chwili robi. To pan stosuje orzeczenie TSUE czy nie? Proszę się wypowiedzieć. Tych bzdur padło tutaj jeszcze naprawdę wiele”.

kak/ niezależna.pl

Komentarze (49):

Jan Radziszewski 2020.05.7 5:37
EUROPA: Brat Sadhu był już w Niemczech dwa razy, chociaż generalnie on nie działa w Europie, ale Bóg pokazał jemu szatana – bestię, która krążyła nad Europą i poszukiwała miejsca, gdzie się ma zagnieździć. Długo krążyła i spoczęła, i wybrała Berlin!!! BERLIN BĘDZIE POLITYCZNO-MILITARNĄ STOLICĄ ANTYCHRYSTA !!! Sadhu objawił, że antychryst będzie miał 3 stolice: stolicę religijną – Jerozolimę, stolicę polityczną – Berlin oraz stolicę ekonomiczną*, która nie została jeszcze jemu objawiona. Krótko mówiąc: – smok (apokaliptyczny), ten z siedmioma głowami i 10 rogami wybrał Niemcy na kolejną swoją siedzibę z powodu tronu swojego (tronu szatana), który znajduje się w Berlińskim muzeum, a przywieziony został tam z Pergamonu. Niemcy ponownie staną się potęgą militarną Europy, bo Francja i inne kraje pchną Niemcy w tym kierunku. Berlin w przyszłości będzie militarną siedzibą Antychrysta. III wojna światowa odbędzie się szczególnie w Europie i na Środkowym Wschodzie (Izreal i państwa ościenne). Niemcy oraz Belgia naładowane są ogromnymi, ciemnymi siłami (szatańskimi) wewnętrznie panującymi w tych krajach. Belgia, tak jak i Niemcy będzie bardzo uwikłana w działania wojskowo-wojenne. ** Pomnik bogini Europy siedzącej na bestii przed parlamentem Europejskim jest żywym obrazem wypełniającej się na naszych oczach Apokalipsy św. Jana – twierdzi Sadhu – i pomimo, że kobieta na bestii reprezentuje de facto odrodzenie się w naszych czasach demonicznego ducha bogini pogańskiej Aszterod { bo to ten demon doszedł do głosu wyjątkowo tylko w obecnych ostatnich dziesięcioleciach, a mianowicie pod postacią jaką niosą w sobie zboczenia natury homoseksualnej, transgender i tym podobne } – to sam obraz nierządnicy jest tym przepowiedzianym przez Jana na 2000 lat temu tym właśnie obrazem. WATYKAN Jak już prawie wszystkim wiadomo, Jezus pokazał Sadhu wybór Franciszka na Watykanie i obwieścił jemu, że jest to fałszywy prorok***, o którym mówi Apokalipsa, że będzie on nosił symbol baranka, ale mowa jego będzie mową smoka. Sadhu powiedział, że zbuduje on nowy światowy kościół oparty na humaniźmie, a nie na Jezusie Chrystusie. Za początek powstawania tego fałszywego kościoła podał on spotkanie, które ma się odbyć 19 czerwca 2020 roku w Hadze w Pałacu Pokoju, na które zaproszono przedstawicieli ze wszystkich światowych religii – niby to po to, aby podpisać „Deklarację o przyjaźni pomiędzy religiami„.{ Przecież nie nazwą tego aktem budowania jednej światowej religii!!!}
Jan Radziszewski 2020.05.7 5:30
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
anonim2020.04.30 21:46
A ten debil cygański ciągle o Niemczech !!!!!!!!!!!!!!
GAŹDZIU BIERZESZ NIEMIECKIE PIENIĄDZE2020.04.26 15:51
WIĘC SIĘ ZACHOWUJ PRZYZWOICIE A NIE JAK NA ROMSKIEJ IMPREZIE W PRZYCZEPIE KEMPINGOWEJ.
Roman2020.04.24 19:14
Co wolno wojewodzie to nie Tobie smordzie . Nie wiedzial Pan o tym ? Polska jest traktowana przez Niemcy jako panstwo niepowazne , i to ulatwiaja POlscy POlitycy swoim warcholstwem . Nie ma kraju w Europie gdzie opozycja jedzie za granice mobilizowac do walki z legalnym rzadem . Nic dobrego dla Polski z tego nie wyniknie.
Nela2020.04.24 12:26
Jestem dumna z Pana Panie Jaki.Tak trzymać.!!!
cudzoziemiec2020.04.24 11:28
Fergal. A ty wiesz jak w Bavarii sie to skończyło ? Chyba nie. Zyje tu juz długo. I potwierdzam: wybory korespondencyjne wypadły normalnie. Zgodnie z planem. Pozytywnie. Nie wiem z kad te informacje. Kto szuka Haka to go znajdzie
petrus_silesius2020.04.24 10:18
Prosty chłop jestem, ale w przeciwieństwie do doktorka Jakiego treść pisaną czytam ze zrozumieniem, Art. 127.Konstytucji RP wyraźnie mówi: Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym. Gdzie tajność w wyborach korespondencyjnych pytam ?
Lubie rzeczy2020.04.23 23:38
Wybitnego dochtóra prawa od rabladora i hekatomby w ten sam sposób zapytam o nałżeństwa homoseksualne. „To w Niemczech można, a w Polsce nie można? Na podstawie jakiego traktatu?" Ciekawe, jakie fikołki by wywinął. "Argument" "u nimca sie da to i u nas sie da" to "argument" głupka i każdy, kto się na niego łapie powinien rozważyć podwiązanie nasieniowodów/jajowodów, o ile jest w wieku prokreacyjnym.
stacha2020.04.23 20:31
geniusz doktorek, smi3eciu zamknij ten piski ryj i nie zebraj o kase od PANOW. gnijek piski ryczy? bedzie jak z Pinochetem z wami, jak zjmiemy sie wami. zyjecie na naszej lasce, swinie piskie!
Sebastian2020.04.23 20:34
a ty jesteś POwski skurw...................
sct2020.04.25 16:38
Te sk.rwielu peowsko-germański wieprzu, wyp.erdalaj za Odrę, tam twoje miejsce! Tylko PiS! POlska ponad wszystko!
Jan Radziszewski2020.04.28 8:42
nie dalej jak za 3,5 roku tj 1260 dni - dni m-ca kwietnia diabły cezara żydów /J 19,15) zabiorą cię żydówko do PIEKŁA dopiero tam może rozum ci wróci
MarkizJakiJużNieSmarkaNaChodnikJenoWSygnet2020.04.23 18:10
Opolski blokers partyjnym awansem upozowany na markiza herbu Dres Cygana z doktóratem chonoris kałza zamku we Wronkach
Urszula2020.04.23 17:43
Jaki to nieuk ze zboczonym poglądem na wszystko co ludzkie. Ma w Opolu kolegę ( może miał). To prezydent Opola, bardzo mądry facet. Postawił veto pisowskiemu wojewodzie w sprawie wyborów. Żeby tak byleJaki chciał czasem, choć w 10% posłuchać prezydenta Opola.
Irena2020.04.23 17:32
Brawo, Panie Patryku Jaki! Traktują Polskę na zasadzie: "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie".
K.K.2020.04.23 17:32
M, Stachu i inni im podobni. W Polsce wiele nie można, bo tak chce większość obywateli.I to jest normalne, bo tak działa demokracja. Tu jednak chodzi o coś innego, czego wy swoimi ptasimi móżdżkami nie pojmujecie. Brukselskie lewaki próbują stosować podwójne standardy. Inne zasady wobec Niemiec, a iinne wobec Polski. Teraz proste pytanie. M, Stachu i im podobni, czy dla was liczy się wola polskiego narodu i polskiego rządu wyłonionego w drodze demokratycznych wyborów, czy ...? Nie chcę nawet kończyć. Śmierdzi to na kilometr targowicą!
katolicka kretynizacja polski 2020.04.23 17:28
Jaki cygan prawdę ci powie i w dodatku taki który ma brata narkomana oraz zdałnione dziecko poczęte podczas osiedlowej libacji alkoholowej!
Konfederacja2020.04.23 17:23
Wyszło szydło z worka... komuchy zPiS gdzieś mają prawo oraz zdrowie obywateli... po co powielać błędy Bawarii. Wiadomo, jak się tam skończyły wybory.
anonim2020.04.23 17:20
Jaki, ty durny cyganie !!!!!!!!!!!!! To trzeba być wyjątkową, partyjną PiSowską idiotą, aby Demokrację w Niemczech, porównywać z partyjnym parciem PiSu, do utrzymania się za wszelką cenę przy korycie ( władzy ).
Michał Jan2020.04.23 17:37
Naprawdę? A można ot tak sobie nie uznać wyboru premiera w Turyngii i zmuszac lokalnych liderów do przeprowadzenia nowych?
anonim2020.04.23 21:31
Idioto PiSowski, w Turyngii wybrany Premier został uznany, ale niestety sam zrezygnował następnego dnia, więc nie pieprz kretynku.
mir2020.04.24 7:09
i ja mam głosować na opozycję która dzieli Europe na lepszych i gorszych
Jan Radziszewski2020.04.28 8:37
tylko że Niemców wkrótce NIET tzn NIE BUDIET a gdzie Berlin także NIET tylko Puszcza jak było w czasach słowiańskich
Fergal2020.04.23 17:20
Jaki przestań bredzić... czy takie wybory będą tajne, powszechne, nadzorowane przez PKW? Nie. Więc nie można. A w Bawarii wiadomo, jak to się skończyło.
Beno 2020.04.23 20:17
No jak się skończyło? Dobrze i demokratycznie się skończyło. Jak ty jesteś durniem, to nie rób z innych durni. Codziennie oglądam i słucham niemieckich wiadomości,a szczególnie z Bawarii.
man.of.Stagira2020.04.23 17:20
W Moskwie z kolei policja masakruje osoby homoseksualne uczestniczące w marszach ulicznych bijąc niemiłosiernie i wsadzając do więzień na długi czas pod byle pretekstem. To w MOSKWIE można i z a s i a d a w Radzie Europy a w Polsce NIE?... . ło jej, ło jej...
ateusz2020.04.23 17:22
Wam prawaczkom chyba się to podoba? Silna władza autorytarna, fasadowa opozycja, homoseksualiści dostają po mordzie. Raj na ziemi, nie?
ktoś tam2020.04.23 17:17
Im bliżej wyborów tym totalniacy mają bardziej pełno w gaciach... Właściwie to dla nich specjalnie powinno się wybudować kolejną szamborurę bo normalna kanalizacja nie da rady odprowadzić tej "produkcji".
ateusz2020.04.23 17:17
"nie jesteśmy w Bundestagu tylko w polskim parlamencie" R. Terlecki
Sylvio2020.04.23 18:38
właśnie dlatego Jaki ma rację - można - to się nazywa wolność, słyszałeś takie słowo?...
America f*****g first yeah!2020.04.23 17:11
W Niemczech można wiele rzeczy. Na przykład związki partnerskie można.
Irena2020.04.23 17:31
W Niemczech można być tęczowym, w Rosji też można. Obywatelstwo zmienić - też można, skoro Polska nie pasuje.
Rudy2020.04.23 19:10
To wypi*erdalaj na Bialorus, suko! JAk sie nie podoba UE, to wypad, piS-dzielce
Marian2020.04.24 7:51
To ty zabieraj "szarika" i wy-pie-rda-laj.
Sandra2020.04.23 19:18
Stachu to był denaturat do odkażania!!!!!!.
kapral z obstawy2020.04.24 1:17
Stachu a w Iranie kolebce cywilizacji można?
Sandra2020.04.24 1:19
Nie , bo łeb obetną!
anonim2020.04.23 17:09
Jaki, ty durny cyganie !!!!!!!!!!!!!
M.2020.04.23 17:08
Zwiazki partnerskie i malzeñstwa miedzy osobami tej samej plci. W Niemczech (i reszcie cywilizowanego swiata) moznam a w Polsce nie? Szach mat, radykalni katole.
ktoś tam2020.04.23 17:29
Twoja znajomość szachów jest raczej słaba... A w Niemczech jest obowiązek dla wszystkich, że mają być gejami? A poza tym gdzie w traktatach akcesyjnych jest napisane, że mamy obowiązek wprowadzania czegoś takiego? Udowodnij, że Patryk Jaki mówił coś sprzecznego z zapisami traktatowymi. Nie z bredzeniem totalniackim a z zapisami traktatowymi. A poza tym prezentujesz typową lemingiozę: wszystko co zagraniczne jest świetne. Jak będą gżdzili się z trupami na cmentarzach to też będziesz to robił bo takie propozycje już pojawiają się na świecie, chociaż jeszcze nie są formalnie wprowadzane? A może należałoby usankcjonować u nas zoofilię bo np. w Niemczech (ale nie tylko) to zdaje się stosunkowo popularne zajęcie? Albo piętnuje się wszystkich duchownych jako pedofili a jednocześnie robi się przymiarki do usankcjonowania pedofilii jako orientacji seksualnej. I to na tym, podobno, postępowym Zachodzie. Ale mi postęp... W Sodomie i Gomorze - jak to mówią - nie takie rzeczy robili ze szwagrem po pijaku... I w związku z tym Pan Bóg wprowadza sukcesywnie rozwiązanie sodomskie v. 2.0.
Lubie rzeczy2020.04.23 23:40
Oho, zabolało Cię. I dobrze. Mówiąc językiem Joasi L.: słychać wycie - znakomicie. Ewidentny szach-mat. :*
Irena2020.04.23 17:30
Można zmienić obywatelstwo. Droga wolna.
Michał Jan2020.04.23 17:32
Pomyliłeś króla z pionkiem, szachmacisto spod Grójca. Można w Niemczech uznać za małżeństwo, kogo się chce, to i można w Polsce uznać, że jest to zarezerwowane wyłącznie dla kobiety i mężczyzny.
ateusz2020.04.23 17:41
No właśnie, można więc w Niemczech robić wybory korespondencyjne, a w Polsce ich nie robić. A więc jednak mat. PS. Skąd taka pogarda dla mieszkańców z okolic Grójca?
Michał Jan2020.04.23 18:41
Można je robić albo nie, ale nie można robić wyborów bez kampanii, bo samo głosowanie, to nie wybory. Od razu tam pogarda. Starowarszawskie "turysta z Grójca" ze mnie wychodzi.
Andy Semicki Rabin2020.04.23 22:41
Nie można... bo nie!
Zdzichu2020.04.24 16:32
To takich zachowań nie ma w śrut zwierząt czy ty nie aby nie jesteś na etapie zwierzęcia tak jak chcesz to przyjedz do mnie to ja ci miskę strawy i budę zapewnię na sto procent reksiu.
Jan Radziszewski2020.04.28 8:49
nie dalej jak za 3,5 roku tj 1260 dni - dni m.ca kwietnia żydów i Niemców NIET tzn NIE BUDIET bo zabrani przez diabły cezara żydów /J 19,15) do PIEKŁA i pewnie wraz tobą będą uprawiać jak to się mówi z nimi SEX Sado macho w ogniu piekielnym !!! ha ha ha gey.