Paruzja według wizji św. Faustyny Kowalskiej - zdjęcie
23.11.19, 17:54

Paruzja według wizji św. Faustyny Kowalskiej

40

Fragment "Dzienniczka" św. Faustyny dotyczący ponownego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię, czyli o Apokalipsie!

83. Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym.

82. Nie pozwolę się tak pochłonąć wirom pracy, aby zapomnieć o Bogu. Wszystkie wolne chwile spędzę u stóp Mistrza utajo­nego w Najświętszym Sakramencie. On mnie uczy od najmłodszych lat.

635 Dzień 25 marca. (...) ja dałam Zba­wiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyj­dzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny.  

Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania; jeżeli ty teraz mil­czysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, ja współczuję z tobą.

686 + Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bo­żej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi.

687 W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronką, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wiel­kiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesz­nikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nies­kończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały mi­łosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufa­ją mojemu miłosierdziu.

699 W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko moja, mów światu całemu o niepojętym (138) miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrz­ności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łas­ki; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grze­chy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez cala wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wiecz­ność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności (139) moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.

848 Wtem usłyszałam glos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów świa­tu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione mi­łosierdzie moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas, niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła. O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bo­żego?

1731  (93) Dziś zbudziła mnie wielka burza, wicher szalał i deszcz, ja­koby chmura była oberwana, co chwila uderzały pioruny. Zaczę­łam się modlić, aby burza nie wyrządziła żadnej szkody; wtem usły­szałam te słowa: Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją.

1732. Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

św. Faustyna

Komentarze (40):

Pirx2020.05.14 16:49
To dobrze że tylu satanistów-ateistów pluje na Świętych kościoła i jego świętości. W drugiej rundzie która teraz nastąpi Chrystus nie będzie musiał analizować sumien waszych, wystarczy wasze IP i jak po sznureczu was trafi. Powodzenia. Róbcie tak dalej.
Paruzja - praktyczne rady ks. Skwarczyńskiego.2019.11.29 11:35
O Paruzji, przygotowaniu do niej i praktycznych radach dla nas pisze również ks. Skwarczyński w dwóch krótkich traktatach: "Z Aniołem do nowego świata" i "Wejdź do radości" - obydwa opracowania znajdziecie w pdf. Warto.
Izabela2019.11.27 12:49
Dzięki Ci Panie Jezu za Siostrę Faustynę. Wspomnij na mnie w godzinie mojej śmierci
anonim2019.11.24 22:58
Ci wszyscy bezmyślni złośliwcy i bluźniercy na forum nawet nie zdają sobie sprawy, że Święta Faustyna Kowalska modli i wstawia się za nimi. Obyście się przed śmiercią nawrócili - piekło jest niewyobrażalnie straszne! Tylko Boże Miłosierdzie, z którego tak się naigrywacie może was uratować! Memento Mori! Z Panem Bogiem! Krystian Konrad Moreński
skuter2019.11.24 21:02
Św Fustyna to dar od Boga
Piotr2019.11.24 20:38
Tak to racja, że tego typu ludzie jak BJORN KARLSSON, ANDRZEJ HAHN3, JCS, i inne tego typu typy, którzy w chamski, szatański, sposób obrażają Kościół Katolicki, przyczyniają się, że ludzie wrażliwi, inteligentni czytając ich obrzydliwe, blużniercze komentarze mogą bardziej przychylnie patrzeć na Kościół Katolicki a nawet się nawrócić. Ksiedza Popiełuszkę chciano zniszczyć, fizycznie zniszczono jego ale duchowo nie, został świętym. Kto zło sieje, tego zło zniszczy i lepiej aby takie Bjorny, Hahny, JCS jak najszybciej poszli po rozum do głowy. Życzę im aby dosięgła ich miłość i mądrość Boża bo jak na razie to są na poziomie zbuntowanych nastolatków i pod kątem umysłowym i emocjonalnym.
Antek z Czerniakowa2019.11.24 22:15
Nie rozumiem jaki sens ma wszelka dyskusja z tym tzw. "Björn Karlsson ", jest tak prymitywny i upierdliwy jak latem mucha plujka ...
B. Be.2019.11.27 21:17
Zupełnie się zgadzam z tym, co napisałeś. Myślę, że w zetknięciu z prawdziwą świętością te osoby po prostu nie panują nad sobą, opanowuje je ślepa wściekłość, co przejawia się nawet w języku: brak logiki, racjonalności, a tylko prymitywne wyzwiska i zajadłość. No cóż, z głębokości serca usta mówią... Bjorny, hahny i im podobni -jak ich obserwuję na forum-nie pójdą po rozum do głowy, wg mnie oni już nie mają własnej, suwerennej woli.
Maria Blaszczyk2019.11.24 20:07
Tak mi się skojarzyło, à propos ostatniego artykułu na temat pani Olgi Tokarczuk... Te zapiski siostry Faustyny trafiły w Kościele katolickim na indeks ksiąg zakazanych... Nie mnie oceniać, czego katolik nie powinien czytać, ale w każdym razie - pani Tokarczuk lepiej pisze. https://www.fronda.pl/a/ks-prof-jerzy-szymik-ostrzega-przed-pisarstwem-olgi-tokarczuk,136247.html
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.24 11:00
Czemu nie leczono jej psychiatrycznie?
Izabela2019.11.27 12:47
Chciano leczyć, ale wielu specjalistów (niewierzących) oświadczyło , że jest zdrowa
Christus vincit2019.11.24 5:11
Ciekawe, że artykuły o wielkich świętych - szczególnie tych współczesnych - ściągają na forum najgorszy satanistyczny element: Björn Karlsson, andrzejhahn3, ... itd. Szyderstwa i bluźnierstwa pod adresem tych świętych KK tylko potwierdzają, że mamy wielkich orędowników w Niebie. To tak, jak przy egzorcyzmach: demon - niechcący - ujawnia, kogo boi się najbardziej i szyderstwem próbuje deprecjonować świętych, którzy są potężną bronią przeciw szatanowi i jego sługom.
Eo2019.11.24 10:43
Diabeł szaleje i się ujawnia w obecności świętości.
andrzejhahn32019.11.23 22:45
znowu o tej psychicznie chorej wariatce miewajacej halucynacje i urojenia................kiedy wy katole skumacie ze takie imbecylki jak ta faustyna to osoba chora psychicznie
Jan I2019.11.24 4:01
Co głupiemu po koronkach, kiedy powiada, że to same dziury.
atlantis2019.11.24 14:21
A co ty nieskonczona madrosci masz do zaoferowania?
stan2019.11.23 21:13
Jutro jest święto Chrystusa Króla. Jezu panuj w sercach wszystkich Polaków i prowadź nas swoją Drogą. Chryste króluj, Chryste zwyciężaj! Polacy zawsze byli i będą wierni Bogu i Matce Bożej. Józef Piłsudski, tak zasłużony dla Polski, ledwie zdołał ujść przez wiecznym potępieniem, a to dzięki nadzwyczajnej miłości i wierności Matce Bożej. Co będzie z tymi, którzy kpią, ubliżają Bogu, uważając się za najmądrzejszych? Św. Faustyna podała takim ludziom ratunek - Miłosierdzie Boże, ale czas nam dany jest coraz krótszy. Iskra Boża wyszła z Polski i zapali serca ludzkie, będą jednak tacy, którzy do końca gardzić będą Miłosierdziem i tych dosięgnie Boża Sprawiedliwość
violencja2019.11.23 22:45
CHRYSTUS KRÓLEM
setrhdfgh2019.11.23 21:06
ci komentujacy czego beda sie chwytac w momencie konania???, bo przy konaniu przerazenie jakie ich ogarnie bedzie nie do opisania, a sami za zycia sobie droge pozamykali
JanPapierzTrzeci2019.11.24 11:44
Prosze sie leczyc na psychoze!
B. Be.2019.11.27 21:42
Niestety, póki życia, póty nadziei, że ktoś się za nich będzie modlił (może matka, żona, przyjaciele) i wymodli nawrócenie. Skala i przede wszystkim zajadłość ataku tylko świadczą, że skromna siostra Faustyna to Wielka Święta i jak za życia tak po śmierci piekło znieść Jej nie może.
ja2019.11.23 20:20
Dziwię się czasem ludziom którzy zadają sobie tak dużo trudu aby napisać obraźliwy komentarz do jak mówią nic nie znaczącej siostry zakonnej. W zasadzie jakiś czas temu też tak myślałem o tej zakonnicy, jednak takie komentarze obraźliwe zaczynają mnie przekonywać że się myliłem i zacząłem słychać co ta siostra ma do powiedzenia. Dziękuję tym którzy niechcący popychają nas do dobrego swoją bezczelną postawą.
Eo2019.11.24 10:41
W punkt :)
DzienniczekAntkaWariataZawieraTeżPlanSzarżyNaMarsa2019.11.23 19:52
Wtorek. Uderzyłam kołtunem w parapet i on powiedział do mnie: Czochraj bobra, a światłem makutrę przeniknę. Bąbla potężnego, krochmalu wszędy, a ja z Polski deskę do prasowania zdołam. Nie zawsze, jednak kiedy przybłędę także i wełniany! Mójże piętrzochu. W niedzielę pierdzielę. Kumys umysłu a ja powiedziałem temu spełni gorzelni i w godzinę puchatkuj!
marek2019.11.23 20:06
Byłeś głupi, jesteś jeszcze głupszy i pozostaniesz jeszcze bardziej głupszy niż jesteś. Na bucolandię nie ma lekarstwa co najwyżej podleczenie a jak ktoś nie leczy się to popada w odmęty szaleństwa co widać po tobie i twoich wpisach oraz nickach których używasz głupku...
Jan I2019.11.24 4:04
Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia.
JCS2019.11.23 19:29
FAUSTYNA = CRAZY BITCH
anonim2019.11.23 20:48
JCS to znaczy Je bniety Crazy Suckinsyn
JCS2019.11.24 8:18
Jesus Christ Superstar ;)
andrzejhahn32019.11.24 14:18
mokra suczka
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.23 18:55
św. Faustyna vel fiksum-dyrdum. Jako jedyna Polka która spotkała Jezusa, Maryję oraz bywała w niebie i piekle! buhaha... histeryczka, oszustka - tak nazywały Faustynę inne siostry! w końcu, po interwencji JPII, zostały zmuszone uznać wariatkę i schizofreniczkę za "wielką" mistyczkę i świętą...
r2019.11.23 20:00
człowieku kiedy będziesz już po tamtej stronie, wszelkie wyrzuty sumienia uderzą w ciebie i będą cię zżerały przez wieczność, wspomnisz sobie wtedy w cierpieniu jak plułeś. Wtedy będziesz błagał Pana Boga o choćby chwilę wytchnienia ale On Wszechmogący potraktuje cie tak samo jak ty traktujesz nas wierzących. Zniszczy cię bo nie uwierzyłeś w moc Jego Syna Jezusa Chrystusa - to będzie twoja zapłata. Czas jest bliski.
marek2019.11.23 20:02
Biedy głupcze...
ja2019.11.23 20:17
A skąd ten histeryczny atak na jak to powiedziałeś jakąś tam histeryczkę ?
tomek2019.11.23 21:43
Bjornie! Za jakieś góra 70 lat dowiesz się co jest prawdą.
Jan I2019.11.24 3:58
A świstak na to niemożliwe!
Tadeusz2019.11.24 9:00
Ty nie byłeś ? to będziesz i posmakujesz piekła.
Maria2019.11.24 9:04
WON STĄD HERETYKU. Za każdym razem Ci to powtarzam,ale wiernie służysz złemu, prawda???????????????????????????????
Leo2019.11.24 20:17
@Björn Karlsson --a ochrzczony Ty jesteś ? ,żal mi twoich rodziców
B. Be.2019.11.27 21:32
Kłamstwem jest to, co piszesz o interwencji JPII. To WIELKA ŚWIĘTA, dzięki Ci Boże, że dałeś nam Faustynę, wspierającą nas z nieba i wypraszającą Boże miłosierdzie!