P. Müller: Możliwa dymisja ministra rolnictwa  - zdjęcie
21.09.20, 18:46Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

P. Müller: Możliwa dymisja ministra rolnictwa

6

Po dzisiejszej naradzie w PiS związanej z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy rzeczniczka partii Anita Czerwińska poinformowała, że zapadły decyzje, ale zostaną one publicznie przekazane w późniejszym czasie. Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnia, że stanie się to na pewno w tym tygodniu.

- „Rozmowy wewnątrz PiS skończył się, zapadły decyzje kierunkowe. Jeszcze nie jestem upoważniony, aby o nich mówić. W najbliższym czasie takie decyzje będą przedstawione publicznie.” – powiedział rzecznik rządu w Polsat News.

Podkreślił, że na razie wszystkie ustalenia mają charakter „wewnętrzny”, ale do końca tygodnia zostaną one przedstawione opinii publicznej.

Piotr Müller stwierdził, że ostatnie dni „nie napawały optymizmem” w kwestii porozumienia z Solidarną Polską:

- „Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda, a jakie będą z tego konsekwencje, w tym tygodniu będzie wszystko jasne” – mówił.

Zaznaczył, że celem jest powrót to wcześniej obowiązujących w Zjednoczonej Prawicy relacji, które teraz zostały złamane przez Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry. Dodał, że wciąż jest nie tylko brany pod uwagę i możliwy scenariusz, w którym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zostanie zdymisjonowany ze swojej rządowej funkcji. Możliwe jest również wycofanie rekomendacji dla ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, choć jeszcze takiej decyzji nie podjęto.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (6):

Anonim2020.09.22 7:32
ty mlody kocie mdli mnie twoj wizerunek
gość2020.09.22 6:18
Kim zastąpicie takiego fachowca jak Ardanowski? Człowiek z wielkim doświadczeniem rolniczym, ze znajomością mechanizmów i pułapek unijnych! Ponadto minister,który nie wstydzi się publicznie zdeklarować,że to właśnie dzięki Bogu mieliśmy i dobra pogodę i bardzo wysokie plony! Ustawę futerkową powinno się pisać przy konsultacjach jego - a nie jakichś nawiedzonych lewaków! Ma wielkie gospodarstwo, z głodu nie umrze - a wy mianujcie na jego miejsce jakąś panienkę po filologii francuskiej, żeby w Brukseli walczyła o polskie rolnictwo!
STANISLAW - wolny od ideologii LGBT2020.09.22 5:25
Jakie kary przygotował Kaczyński, jak ktoś się wyłamie, gdy będzie głosowanie o życia dzieci chorych?
Krakus2020.09.22 4:09
A pan panie Muller, Miler, czy jak tam pisze, nie myśli o podaniu się do dymisji?
Anonim2020.09.21 21:13
Prezes i otocznie, to jakiś sabat.
Parczew2020.09.21 20:55
Przecież wszyscy wiedzą, że to najlepszy możliwy minister rolnictwa, który jest w stanie naruszyć elektorat dotychczas głosujący na PSL. Zastanówcie się lepiej, bo mojego i mojej rodziny głosu więcej nie dostaniecie.