Oto plan papieża na wizytę w Polsce! - zdjęcie
20.07.16, 18:35fot. twitter

Oto plan papieża na wizytę w Polsce!

Minister od Światowych Dni Młodzieży zdradza plan Franciszka. W środę m.in. spotkanie papieża z władzami na Wawelu

– To, czy papież będzie w bezpośrednim kontakcie z wiernymi, zależy od negocjacji BOR-u ze służbami ochraniającymi papieża. Ja wiem, że BOR nie ma łatwego zadania, bo Ojciec Święty jest bardzo otwartym człowiekiem i nie jest to ‚klasyczny VIP’, którego da się zamknąć w pancernej limuzynie. Papież będzie choćby podróżował tramwajem, będzie również po mszach podróżował otwartym papamobile – mówił w środę we wspólnej audycji Radia Koszalin i 300POLITYKI minister Paweł Majewski.

Odpowiedzialny za Światowe Dni Młodzieży sekretarz stanu w Kancelarii Premiera zdradził też ogólny plan papieża Franciszka:

„W środę przyleci do Polski, do Krakowa, spotka się z władzami na Wawelu, w czwartek rano msza św. narodowa w Częstochowie z okazji 1050 lecia chrztu Polski, później wieczorem w Krakowie oficjalne powitanie z młodzieżą na Błoniach; w piątek Ojciec Święty jest najpierw w Oświęcimiu, później, po południu, ma Drogę Krzyżową na Błoniach. Sobota to spotkanie papieża z duchowieństwem w Łagiewnikach – nocne czuwanie z młodzieżą. W niedzielę główna msza i wyjazd papieża z Polski".

bbb/300polityka.pl