Oto cud, który doprowadził do kanonizacji o. Pio - zdjęcie
14.02.21, 19:40

Oto cud, który doprowadził do kanonizacji o. Pio

17

O cudach św. Ojca Pio powstała już niejedna książka. Historia i świadectwo kilkuletniego chłopca z Włoch są jednak wśród nich wyjątkowe. To właśnie ten cud doprowadził do kanonizacji zakonnika.

Zaledwie siedmioletni Matteo zapadł na śmiertelną chorobę, która wedle lekarzy nie dawała mu żadnych szans na przeżycie. Zdiagnozowano u niego w 2000 roku ostre zapalenie opon móżgowo-rdzeniowych wywołane prze bakterie. Dzień po trafieniu do szpitala zapadł w śpiączkę i znalazł się w stanie krytycznym. Dla lekarzy sprawa była pewna – dziecko z pewnością przegra walkę o życie. Stwierdzono u niego choćby intensywną sinicę, obrzęk płuc czy kwaśnicę. Miał 40 stopni gorączki.

Chłopiec miał aż dziewięć upośledzonych organów, w tym nerki. W ostatnich chwilach przytomności gdy chciał się napić, powiedział:

Kiedy dorosnę, chcę stać się bogatym, aby dać wszystko ubogim”.

W pewnej chwili serce chłopca przestało pracować. Godzinna reanimacja nie dawała skutku. Lekarze mieli już przestać walczyć o chłopca, jednak jeden z nich poprosił ordynatora o to, aby spróbować raz jeszcze. Ten zgodził się, dodając że:

Ojciec Pio musi tu wsadzić swoje ręce”.

Dziecko otrzymało zastrzyk adrenaliny i… jego serce ponownie zaczęło bić. Sam Matteo przekonuje, że w trakcie śpiączki widział Ojca Pio po swojej prawej stronie, który mówił aby się nie martwił, bo niebawem zostanie wyleczony.

W rzeczywistości moje uzdrowienie było jak zmartwychwstanie Łazarza”

- mówił chłopiec.

I rzeczywiście, nagle – 21 stycznia, jego narządy zaczęły pracować a po kilku dniach chłopiec wybudził się ze śpiączki prosząc o ulubione lody.

W procesie kanonizacyjnymi o. Pio dr Violi przyznał, że literatura naukowa nie wspomina o nikim, komu udałoby się przeżyć stan, w którym istnieje więcej niż 5 niedoborowych narządów.

dam/pl.aleteia.org,Fronda.pl

Komentarze (17):

Leszek2021.02.16 20:25
Ojcu Pio zawierzyłem siebie i swoją rodzinę,ufam jemu.
rebeliant2021.02.15 14:16
Spokojnie spokojnie my doskonale wiemy, że kanonizacja skończyła się onanizacją.
nomore2021.02.15 14:50
Onanizm prowadzi do lęków a w konsekwencji chorób psychicznych. Zaprzestań jeśli chcesz być zdrowy. Widzisz już ci się wszystko z tym kojarzy...
Jarek2021.02.15 14:00
Mt. 25,31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na tronie swojej chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody. Oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. ... Łk. 3, 17 Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym. Ogłaszanie świętymi, błogosławionymi. Kto Was do tego upoważnił? Kto Wam dał wiejadło do ręki? To jest zarezerwowane dla Chrystusa na czas sądu ostatecznego. Ogłaszają świętymi morderców, psychopatów wypalających sobie substancjami żrącymi stygmaty.
Bruce już nie Lee2021.02.15 15:14
"Ty jesteś Piotr i tobie dam klucze królestwa..." "Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich." Jarek, gdybyś miał wiarę, Bóg mógłby dać Ci łaskę czynienia cudów Jego mocą a tak chodzisz po ziemi "w ciężkich, zabetonowanych butkach". Sorry, że ostro ale Twoja postawa zamyka Cię na wielkie cuda. Wiem, że masz jeszcze wiele argumentów. To dobrze. "Szukajcie a znajdziecie...". To jest Twoja droga...
Piotr2021.02.15 7:14
"Święty Ojcze Pio,przed złem broń mnie,pod płaszcz Twej opieki pomóż mi chronić się zawsze i wszędzie,w dobrym i uczciwym życiu umacniaj mnie,w ostatniej godzinie mojego doczesnego życia pojednaj mnie w miłości z Bogiem a także módl się za mną teraz i w godzinę śmierci mojej.Amen." POLECAM!!! odmawiajcie codziennie ...opieka zapewniona. Doświadczycie wielu łask za wstawiennictwem św.Ojca Pio. To działa !!!!!!!!
SosTysiącaWysypekDoRozdrapywaniaRan2021.02.14 22:24
Pio jest patronem fałszerzy keczupu. Owszem, to wąski zakres wstawiennictwa i opieki, ale trwają w Watykanie przepychanki lobbystów, żeby dołączyć producentów musztard, majonezów i sosów Tysiąca Wysypek.
SzaryCzłowiek2021.02.15 0:43
No cóż..tak czytam to napisałeś i modlę się za ciebie.Nie da się ślepemu od urodzenia wytłumaczyć co to jest światło i kolory.
Bruce Lee2021.02.15 7:51
Jak szklany sufit jest przezroczysty, to jeszcze pół biedy ale jak jest czarny, to jak tłumaczyć? Chłop "widzi ciemność" i wszystko w kwestii
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.14 19:51
majaki jakiegoś bachora podczas śpiączki zrobiły ze zwykłego oszusta pio, świętego, buhaha... katole są zdrowo pyerdolnięci!
John Wayne2021.02.14 20:46
Zauważam, że w dzisiejszych czasach już tylko ludzie prymitywni nie wierzą w Boga i jego cuda. Zazwyczaj są wulgarni i nie reprezentują swoją postawą wyższego poziomu. Nie wiem dlaczego tak jest ale to jest fakt. Z mojego otoczenia znam kilka cudów. Niestety a może stety przed takimi jak ty są zakryte. Tak, czy inaczej zażyj kolejną tabletkę na rozstrój nerwowy. Nie masz Boga, masz chemię...
Michał2021.02.15 0:45
Szatan jednak prymitywny i słaby jest..a jego narzędzia głupie i niedoskonałe.
MB2021.02.14 20:50
Widzę, że próbujesz walczyć szabelką (swoim prymitywnym językiem) z Potężną Skałą Jaką Jest Bóg. Ciągle wierzysz w swoje powodzenie? "Wykrwawiasz się" na oczach wszystkich, czyniąc z siebie pośmiewisko...
Paweł2021.02.14 20:52
"Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?"
Wit2021.02.14 20:56
O cudach św. Ojca Pio powstała już niejedna książka. Przeczytaj jedną (czytasz książki?) i wróć na to forum.
Darek2021.02.15 12:06
O krasnoludkach i wróżkach powstało więcej książek, nie wspominając o wilkołakach, zombi czy wampirach.
Wit2021.02.15 14:46
Pomyliłeś chyba portal i Wątek. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Artykuł był o beatyfikacji o.Pio. Nie rozmawialiśmy o tym jakie, ile i których więcej książek na Świecie powstało... Gimbaza...