Oświadczenie nuncjatury ws.  archidiecezji gdańskiej - zdjęcie
03.03.20, 18:10Fot. radiomaryja

Oświadczenie nuncjatury ws. archidiecezji gdańskiej

13

Nuncjatura Apostolska w Warszawie wydała oświadczenie, w którym potwierdza, że ks. abp Alvatore Pennacchio razem ze współpracownikami spotkał się z grupą wiernych archidiecezji gdańskiej. Spotkanie dotyczyło stawianych publicznie zarzutów metropolicie gdańskiemu, abp Sławojowi Leszkowi Głódziowi.


Tekst oświadczenia:

Oświadczenie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce

Nuncjatura Apostolska w Warszawie potwierdza, iż w dniu 2 marca 2020 doszło do spotkania Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, ks. abpa Salvatore Pennacchio wraz z współpracownikami, z grupą wiernych archidiecezji gdańskiej.

Spotkanie, które rozpoczęło się i zakończyło wspólną modlitwą, odbyło się w dobrej atmosferze, a dotyczyło sytuacji w gdańskim Kościele związanej z publicznymi zarzutami skierowanymi przeciwko metropolicie gdańskiemu arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głódziowi. Nuncjatura wskazuje, iż nuncjusz jest przede wszystkim przedstawicielem dyplomatycznym oraz łącznikiem Kościoła w Polsce ze Stolicą Apostolską, rolą nuncjusza nie jest jednak osądzanie spraw, które za jego pośrednictwem przekazywane są do odpowiednich organów Kurii Rzymskiej. Stanowisko to jest konsekwencją obowiązujących norm prawa międzynarodowego oraz prawa kanonicznego.

Podczas spotkania zwrócono m.in. uwagę na konieczność przestrzegania procedur zarówno świeckich, jak również kościelnych, stanowiących gwarancję sprawnego i skutecznego wyjaśnienia sprawy. Należy wyraźnie podkreślić, że żadne nieformalne działania, w tym także doniesienia medialne, same w sobie nie mogą stanowić podstawy do wyciągania konsekwencji prawnych. Wina każdego człowieka, niezależnie od jego roli społecznej, musi być stwierdzona wyrokiem właściwego sądu. Dotyczy to zarówno czynów ściganych przez świeckie prawo karne, deliktów cywilnych, ale także naruszeń norm wynikających z prawa kanonicznego.

Nuncjusz Apostolski w Polsce, który podczas dzisiejszego spotkania wykazał pełną gotowość udzielenia odpowiedzi na wszelkie zadane pytania, z wielkim szacunkiem odnosi się do wszystkich osób, które wykazują troskę o wspólnotę Kościoła. Ze swojej strony, jak zawsze deklaruje niezwłoczne i sprawne wykonanie wszystkich obowiązków wynikających z jego funkcji.

O dzisiejszym spotkaniu zostanie poinformowana Stolica Apostolska.

Warszawa, dnia 2 marca 2020 roku

 

ekai.pl


Komentarze (13):

komandor2020.03.4 17:10
Po co to spotkanie skoro rolą nuncjusza nie jest osądzanie spraw,ani ich przedstawianie do odpowiednich organów kurii rzymskiej?Masło maślane.Tyle w temacie.
Ala2020.03.4 7:57
Ciekaw co to za reprezentacja "wiernych" z Gdańska ? Kogo tak na prawdę oni reprezentują ? Myślę że to przefarbowani KODowcy! Wszędzie tylko jątrzą.
Jan Radziszewski2020.03.4 2:10
orędzie Anny od Jezusa 27.02.2020 Maryja: Moje drogie dzieci. Czy wiecie jak ważne i cenne są wasze modlitwy? Z Serca dziękuję wam za waszą odpowiedź w modlitwie i cierpieniu. Łzy Moje są pełne Krwi i dlatego módlcie się i ofiarowujcie Łzy Moje. Rząd Polski często ukrywa złe wiadomości, które mogłyby go postawić w złym świetle. Dlatego pragnę wam powiedzieć, że wirus zwany koronawirusem jest już od kilku tygodni w Polsce. I tu w Polsce może być epidemia i warto się zabezpieczyć w zapasy żywności i wody. Zapasy te nie muszą być zbyt duże jednak takie by starczyły na kilka tygodni. Najwięcej może być zachorowań w Warszawie i kilku większych miastach Polski w centrum i na wschodzie. Proszę byście nie ulęgali lękowi lecz wzięli do ręki Różaniec jako broń niezawodną, ta broń jest najlepsza i najskuteczniejsza w każdej walce. Tak dzieci moje wszystko co teraz się dzieje jest zapowiedzą tego co już zostało zapowiedziane dla czasów ponownego przyjścia Mego Syna, który wkrótce się wam objawi podczas oświecenia sumień gdy dusze wasze będą porwane do Nieba. Łaską jest od Boga Ojca samego ujawnione wam Bożych planów dla waszego zbudowania, dla mobilizacji waszej w modlitwie, dla wiary pogłębienia w Bożą obecność, obecność Moją i Mojego Syna. Niech Duch Święty oświeca wasze serca i umysły byście w modlitwie serca wszystkich chorych obieli i kraj wasz tak drogi mojemu Sercu Różańcem mym obieli. Tak niech Bóg Ojciec wam Błogosławi i obdarzy swoją łaską wszystkich tych co słowa te czytają i słuchają. Ja Matka obejmuje was Sercem i modlitwą
efezjan2020.03.4 8:56
co to za rzygowiny?
Jan Radziszewski2020.03.4 1:53
zazdrość zżera żydowsko masońskie moczymordy które oskarżają Abp że tak samo pije jak oni - pewnie chodzi że pije jakoby lepsze niż oni trunki tzn markowe lub jak żydzi koszerne na które żal im dać więcej niż mogą z braku środków tj. mamony - zapominają że już wkrótce ich żydowski mesyjasz tj. Antychryst Antonio Tajani im nawet i tego niekoszernego taniego trunku pić zabroni
KleroMoczymordaModliSięOZamianęWodyWWódkę2020.03.3 21:42
Arcy-moczymorda Głódź nie mógł przyjąć delegacji, bo wypoczywał złożony chorobą. To znaczy leżał w żłobie danieli, we własnych rzygowinach schlany dwoma litrami koniaczku. Pod żłobem leżał arcy-pijus Lenga. Powalony bańką bimbru z pokrzywy.
Ogladaj jak zostalem gangsterem2020.03.3 19:53
Oglądaj-Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2020 ora inne filmy i seriale. www.ciinema.eu Jest to nowy serwis VOD z ogromną bazą filmów/serialii. Oferuje on dożywotni dostęp do serwisu za jedyne 20zł (promocja ograniczona czasowo)
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.3 19:50
"spotkał się z grupą wiernych archidiecezji gdańskiej" podstawione dewotki które prędzej by się possrały w pieluchy niż coś złego powiedziały na jakiegokolwiek klechę!
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.03.4 9:28
Ty się pewnie już possrałeś ze złości :)
STANISLAW2020.03.3 19:32
A czy lekarz alkoholik może pacjentowi ZALECIĆ TRZEŻWOŚĆ? Możę, a nawet MUSI, bo w gabinecie reprezentuje naukę i zasady medycyny, a nie swoje upodobania lub słabości!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.3 19:32
Pennacchio sam chleje z Głódziem, więc nie ruszy swojego kumpla od flaszki :D
Jarek2020.03.3 18:27
"Stojące" koperty. No i w sierpniu - biskup pijak będzie wzywał wiernych do abstynencji. Chichot losu.
Sauron2020.03.3 18:19
Flaszki i tak nikt nie ruszy.