Oświadczenie Kolegium Rektorskiego KUL w obronie św. Jana Pawła II: Nie istnieją fakty potwierdzające winę  - zdjęcie
15.11.20, 08:56fot. pixabay.com

Oświadczenie Kolegium Rektorskiego KUL w obronie św. Jana Pawła II: Nie istnieją fakty potwierdzające winę

46

- Próby obarczania św. Jana Pawła II odpowiedzialnością za tragedię osób, które były ofiarami nadużyć seksualnych duchownych, są insynuacją i manipulacją. To właśnie Papież z Polski rozpoczął walkę ze sprawcami tych gorszących czynów, godzących w podstawową godność najsłabszych, wprowadzając zasadę +zero tolerancji dla pedofilii+. Św. Jan Paweł II już w 1993 r. wskazywał biskupom z USA, że w przypadku przestępstw seksualnych, kanoniczne kary, włącznie z wydaleniem z kapłaństwa, są konieczne i w pełni uzasadnione. Dodawał, że powinny one podkreślać wagę krzywdy i wyrządzonego zła – czytamy w oświadczeniu Kolegium Rektorskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 Za subiektywnymi tezami oczerniającymi św. Jana Pawła II, nie idą żadne fakty i obiektywne ustalenia. To właśnie papież z Polski rozpoczął walkę ze sprawcami czynów, godzących w podstawową godność najsłabszych, wprowadzając zasadę „zero tolerancji dla pedofilii” – podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 Kolegium KUL, w wydanym w sobotę oświadczeniu, zaznacza, że dostrzega krzywdę i ból ofiar przestępstw seksualnych. „Kierujemy do nich wyrazy głębokiego współczucia i zapewniamy o naszym wsparciu oraz modlitwie, a także o pomocy, którą mogą otrzymać we wspólnocie Kościoła. Bezsprzecznie konieczne jest sprawiedliwe rozliczenie sprawców nadużyć, podjęcie pokuty i prośba o przebaczenie ich haniebnych win. Niezbędne jest też ciągłe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży we wszystkich środowiskach” – czytamy w dokumencie.

 Jego autorzy dodają jednocześnie, że Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II nie może jednak pozostać obojętny wobec „nieprawdziwych oskarżeń, kalumnii i oszczerstw, kierowanych w ostatnim czasie, co do osoby naszego świętego patrona”. „Obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego. Za subiektywnymi tezami, wygłaszanymi przez część środowisk, w żadnej mierze nie idą fakty i obiektywne ustalenia, przedstawione choćby w Raporcie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ws. Theodore’a McCarricka” – napisało Kolegium Rektorskie KUL.

 Rektor i prorektorzy uniwersytetu, którego wykładowcą był św. Jan Paweł II, zaznacza, z dokumentu jasno wynika, że został on cynicznie oszukany przez McCarricka, a w działaniach Ojca Świętego nie wskazano żadnych zaniedbań i zaniechań. 

 „Próby obarczania św. Jana Pawła II odpowiedzialnością za tragedię osób, które były ofiarami nadużyć seksualnych duchownych, są insynuacją i manipulacją. To właśnie Papież z Polski rozpoczął walkę ze sprawcami tych gorszących czynów, godzących w podstawową godność najsłabszych, wprowadzając zasadę +zero tolerancji dla pedofilii+. Św. Jan Paweł II już w 1993 r. wskazywał biskupom z USA, że w przypadku przestępstw seksualnych, kanoniczne kary, włącznie z wydaleniem z kapłaństwa, są konieczne i w pełni uzasadnione. Dodawał, że powinny one podkreślać wagę krzywdy i wyrządzonego zła. Ojciec Święty przypominając ewangeliczne słowa Jezusa, zaznaczał w liście do amerykańskich biskupów, że +dla tego, który sieje zgorszenie, lepiej byłoby mieć wielki kamień młyński zawieszony na szyi i utonąć w głębinach morza+” – czytamy w oświadczeniu.

 Kolegium Rektorskie KUL przypomina, że w 2002 r. św. Jan Paweł II mówił do biskupów z USA, że przestępstwa seksualne, których dopuścili się ludzie Kościoła, wymagają szybkiego wyjaśnienia, określił je jako „wstrząsającą zbrodnię”. „Podobne słowa kierował też do biskupów z Irlandii mówiąc o „diabelskiej naturze” tych czynów i konieczności wykrywania oraz karania sprawców. Św. Jan Paweł II w 2001 r. ogłosił dokument, motu propio +Sacramentorum sanctitatis tutela+. Nakazał w nim, by wszystkie przypadki związane z nadużyciami seksualnymi duchownych, przekazywać do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 Wobec tych faktów wyrażamy stanowczy sprzeciw, który kierujemy do autorów fałszywych i tendencyjnych publikacji, których celem nie jest dobro ofiar nadużyć oraz bezwzględna ochrona dzieci i młodzieży, ale szkalowanie dobrego imienia św. Jana Pawła II i podważanie jego autorytetu” – podkreślają władze KUL.

 Kolegium Rektorskie uniwersytetu dodaje, że pontyfikat tego papieża miał wielki wpływ na losy Kościoła, świata, Europy i Polski. „Osoba, personalistyczny styl działania i zakorzenione w Ewangelii nauczanie św. Jana Pawła II są dla nas wzorem, źródłem inspiracji i drogowskazem w codziennym zmaganiu o poszanowanie godności i sakralnej nietykalności każdej osoby ludzkiej. Są wręcz najwyższym imperatywem przynaglającym do ochrony dzieci i młodzieży, czyli osób najbardziej narażonych na wykorzystywanie i różne formy manipulacji” – zaznaczają rektor i prorektorzy KUL.


 Treść oświadczenia Kolegium Rektorskiego KUL

 Dostrzegając krzywdę i ból ofiar przestępstw seksualnych, kierujemy do nich wyrazy głębokiego współczucia i zapewniamy o naszym wsparciu oraz modlitwie, a także o pomocy, którą mogą otrzymać we wspólnocie Kościoła. Bezsprzecznie konieczne jest sprawiedliwe rozliczenie sprawców nadużyć, podjęcie pokuty i prośba o przebaczenie ich haniebnych win. Niezbędne jest też ciągłe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży we wszystkich środowiskach.

 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II nie może jednak pozostać obojętny wobec nieprawdziwych oskarżeń, kalumnii i oszczerstw, kierowanych w ostatnim czasie, co do osoby naszego świętego patrona. Obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego. Za subiektywnymi tezami, wygłaszanymi przez część środowisk, w żadnej mierze nie idą fakty i obiektywne ustalenia, przedstawione choćby w Raporcie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ws. Theodore’a McCarricka. Z dokumentu tego jasno wynika, że św. Jan Paweł został przez niego cynicznie oszukany, a w działaniach Ojca Świętego nie wskazano żadnych zaniedbań i zaniechań. Próby obarczania św. Jana Pawła II odpowiedzialnością za tragedię osób, które były ofiarami nadużyć seksualnych duchownych, są insynuacją i manipulacją.

 To właśnie Papież z Polski rozpoczął walkę ze sprawcami tych gorszących czynów, godzących w podstawową godność najsłabszych, wprowadzając zasadę „zero tolerancji dla pedofilii”. Św. Jan Paweł II już w 1993 r. wskazywał biskupom z USA, że w przypadku przestępstw seksualnych, kanoniczne kary, włącznie z wydaleniem z kapłaństwa, są konieczne i w pełni uzasadnione. Dodawał, że powinny one podkreślać wagę krzywdy i wyrządzonego zła. Ojciec Święty przypominając ewangeliczne słowa Jezusa, zaznaczał w liście do amerykańskich biskupów, że „dla tego, który sieje zgorszenie, lepiej byłoby mieć wielki kamień młyński zawieszony na szyi i utonąć w głębinach morza”.

 Z kolei w 2002 r. mówił do nich, że przestępstwa seksualne, których dopuścili się ludzie Kościoła, wymagają szybkiego wyjaśnienie, określił je jako „wstrząsającą zbrodnię”. Podobne słowa kierował też do biskupów z Irlandii mówiąc o „diabelskiej naturze” tych czynów i konieczności wykrywania oraz karania sprawców. Św. Jan Paweł II w 2001 r. ogłosił dokument, motu propio „Sacramentorum sanctitatis tutela”. Nakazał w nim, by wszystkie przypadki związane z nadużyciami seksualnymi duchownych, przekazywać do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

 Wobec tych faktów wyrażamy stanowczy sprzeciw, który kierujemy do autorów fałszywych i tendencyjnych publikacji, których celem nie jest dobro ofiar nadużyć oraz bezwzględna ochrona dzieci i młodzieży, ale szkalowanie dobrego imienia św. Jana Pawła II i podważanie jego autorytetu. Pontyfikat tego papieża miał wielki wpływ na losy Kościoła, świata, Europy i Polski. Osoba, personalistyczny styl działania i zakorzenione w Ewangelii nauczanie św. Jana Pawła II są dla nas wzorem, źródłem inspiracji i drogowskazem w codziennym zmaganiu o poszanowanie godności i sakralnej nietykalności każdej osoby ludzkiej. Są wręcz najwyższym imperatywem przynaglającym do ochrony dzieci i młodzieży, czyli osób najbardziej narażonych na wykorzystywanie i różne formy manipulacji.

 

mp/kul.pl

Komentarze (46):

Dam2020.11.16 6:36
Tak samo jak "nie ma dowodów, że Hitler wiedział o holokauście". Zdecydujcie się, albo JPII był wybitnym myślicielem, albo idiotą, który bezkrytycznie wierzył, że wszystko jest cacy, podczas gdy cały świat wiedział, że nie jest.
Jan Radziszewski2020.11.16 1:08
żydzie w tym pedofilskim Interesie żydów NIKT nie przebije bo ją mają nakazane najwyższym Prawem Najświętszego jakoby Talmudu tzn Prawem ważniejszym niż PISMO św ST -- + -- Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! +++ "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) +++ "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) +++ "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. +++ żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) +++ żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Dor2020.11.15 17:32
Jan Paweł II pokonał "komune" , aby dokonać tego, siłą rzeczy na tym froncie walki parł do przodu nie bacząc na boki. On walczył. Jeśli chce się teraz rozpatrywać zarzuty pokonanych lewaków i innych mięczaków to nie na tym gruncie, można ich pocieszać w knajpie przy piwie, niech sobie płaczą. Nie pozwólcie lewakom sądzić przykazaniami katolików. Trzeba bronić zasłużonych , kardynała Dziwisza i innych
***** ***2020.11.15 16:58
W każdym bądź razie - MY ICH NIE UZNAJEMY !!!!!!! - co jest jednoznaczne - nie istnieniem.
Podobnie było z Al Capone'm2020.11.15 16:34
Brak faktów potwierdzających winę. W końcu go zamknęli za podatki.
man.of.Stagira2020.11.15 13:21
„Obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego. Za subiektywnymi tezami, wygłaszanymi przez część środowisk, w żadnej mierze nie idą fakty i obiektywne ustalenia, przedstawione choćby w Raporcie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ws. Theodore’a McCarricka” – napisało Kolegium Rektorskie KUL.
Jerzy2020.11.15 11:20
Z KUL-u zrobila sie instytucja propagandowa episkopatu. Ci tzw. naukowcy sa zalosni.
Jan Radziszewski2020.11.16 1:08
żydzie w tym pedofilskim Interesie żydów NIKT nie przebije bo ją mają nakazane najwyższym Prawem Najświętszego jakoby Talmudu tzn Prawem ważniejszym niż PISMO św ST -- + -- Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! +++ "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) +++ "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) +++ "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. +++ żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) +++ żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Iza2020.11.15 11:05
To, że KUL staje w obronie swojego patrona nie jest dziwne. Wojtyła co innego gadał, a co innego robił, jak wszyscy biskupi. Zawsze k...a przepraszacie, opowiadacie, że dobro dzieci jest najważniejsze i ukrywacie kolejne przypadki ignorując, a nawet poniżając ofiary. Nadszedł czas rozliczenia Dziwisza i Wojtyły.
Jan Radziszewski2020.11.16 1:19
Już na dniach Prześwietlenie Sumień tj Ducha św a więc Bóg cię osądzi już wkrótce bo i Reż. Sekielski zdechł z tego powodu 10.10 2020 zgodnie z Zapowiedzią Pana i Boga "Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko ++ - skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. ++ Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? +++ - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.-
Szybka Randka2020.11.15 10:51
= Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- http://exslove.com.pl ---- Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
olewacz pierdół z TVN2020.11.15 10:37
TVN i lewacka propaganda przyjęła zasadę - "kropla rzeźbi skałę". Zapomnieli, ze kłamstwo działa krótko i "nie jest kroplą".
Teraz my!!!2020.11.15 10:37
A co na to stasiek wdowa?🚬
NaziBarbi2020.11.15 10:34
Atak na kościół suk i psów nic nie dał.
Agnieszka2020.11.15 10:14
Największym oczernieniem i zniesławieniem dla Jana Pawła II jest to, ze KUL nosi Jego imię a naucza sprzecznych z Jego nauka i katolicyzmem poglądów - choćby ustami katedry etyki z Wierzbickim, Szostkiem na czele. HIPOKRYCI prawdziwie niszczący dobre imię Jana Pawła II !!!
leszczyna2020.11.15 10:38
Ks. Wierzbickiego i ks. Szostka na KUL-u powinni zastąpić: ks. Oko i ks. Bortkiewicz.
Kaczyński co żeś uczynił!2020.11.15 10:00
Prawica pierw dopuściła do tego że opluto i zniszczono Wielkiego Człowieka jakim jest Lech Wałęsa teraz to samo robią ze Świętym JP2 !
Po 11 ...2020.11.15 9:57
Był szefem KK przez wiele lat. Są 2 opcje, albo wiedział i ukrywał zbrodnie, albo był skończonym cymbałem. Trzeciej opcji nie ma, no sorry.
Alleluja i od tyłu2020.11.15 10:04
Jest trzecia opcja! Wojtyła był skończonym cymbałem który wiedział i ukrywał zbrodnie...
Przestańcie łgać2020.11.15 9:42
Czemu KUL kłamie? Czy kłamstwo nie jest przypadkiem grzechem? Przecież Jan Paweł 2 nie kiwnął nawet palcem w walce z pedofilia w kościele katolickim. Twierdzicie, ze coś tam powiedział, ale ile zrobił? Ilu księży-pedofilów wydalił z kapłaństwa? Żadnego. A ilu księży-pedofilów wniósł na piedestały? Dziesiątki. Należy spojrzeć prawdzie w oczy i walnąc się w pierś oraz przyznać, ze Jan Paweł 2 był podłym człowiekiem, dla którego tragedia dzieci nic nie znaczyła.
antoni.s2020.11.15 9:51
No nie, spopularyzował kremówki.
Nasza prestiżowa pseudo uczelnia KUL2020.11.15 9:35
Ach ten nasz KUL, czyli najbardziej prestiżowa i poważana uczelnia nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To na tej uczelni powstaje najwiecej patentów i innowacji, za których koncesje wszystkie firmy na świecie płaca miliardy rocznie. A ci wszyscy absolwenci! Każdy z nich to wybitny naukowiec, jest wśród nich wielu noblistów a ich prace naukowe sa znane w każdym akademickim środowisku! Buhahahahahaha
mazi2020.11.15 10:04
Ciekawe od kiedy, Uniwersytety mają najwięcej patentów ?? To jest domena Politechnik i szkół wyższych tego typu.
Anonim2020.11.15 9:29
Wszystko zmierza do tego że faktycznie niebawem będą stały legalnie znaki "uwaga ksiądz". Kilka lat temu to było zabawne ale do tego to zmierza. Stada zboczków w sutannach. To jest plaga w sumie.
Józef2020.11.15 9:29
Bardzo dziwnie ta obrona, nikt nas nie brał za adwokatów, a my wychodzimy przed szereg. Papież nie był Papieżem w KUL - u tylko w Watykanie.
antoni.s2020.11.15 9:28
Kul to kuźnia kościelnych agentów i lobbystów, choć paru mądrych ludzi stamtąd wyszło, ale to wyjątki, generalnie to ludzie którzy służą kościołowi, a co to znaczy..., wiadomo.
Klechy wypierdalać z Polski!!!2020.11.15 9:27
Będą bronić tego papieżowego Qutasa za wszelką cenę tak jak bronili arcypedofila wesołowskiego, paetza i innych kościelnych zboków!
Jan Radziszewski2020.11.16 1:24
Już na dniach Prześwietlenie Sumień tj Ducha św a więc Bóg cię osądzi już wkrótce i wykopie z tego świata ! bo i Reż. Sekielski zdechł z tego powodu 10.10 2020 zgodnie z Zapowiedzią Pana i Boga "Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko ++ - skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. ++ Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? +++ - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.-
Papież jest Święty2020.11.15 9:23
I co lewackie parchy zostało wam wszystko jasno wyjaśnione
niestety2020.11.15 9:58
żeby coś zrozumieć to trzeba mieć rozum a oni nie mają
Ben2020.11.15 9:20
Papież Franciszek zapowiedział bezwzględna walkę z pedofilami w Kościele, zaapelował również o prawa dla osób LGBT min. do zawierania związków partnerskich.
Anonim2020.11.15 9:15
Szambo Subito!
marek2020.11.15 9:14
Tak się właśnie kończy przyjmowanie do seminariów tęczowych dewiantów. Krzywda i ból setek skrzywdzonych dzieci i ludzi przez takiego homoseksualnego kapłana pedofila. Homoseksualistów należy natychmiast powyrzucać ze stanu kapłańskiego i absolutny kategoryczny ZAKAZ przyjmowania tego homoseksualnego dziadostwa do seminariów. Czym to się kończy doskonale widać!? Homosy zawsze będą krzywdzić dzieci bo taka ich chora natura. Ich powinno się zamykać i leczyć a przede wszystkim izolować od społeczeństwa dla dobra NASZYCH dzieci. Widzisz na ulicy homosa??? Uważaj na dziecko!
Anonim2020.11.15 9:35
Moim zdaniem to nie jest przyjmowanie dewiantów, tylko po prostu pedały i zboki chętnie idą "na księdza". Jeśli kogoś nie kręci kobieta to gdzie najlepiej się schować? Ano właśnie. Pod sutanną. Nikt nie będzie podejrzewał że to pedał albo amator dzieci. Ksiądz powinien mieć normalnie kobitę. Co to za chłop co nie potrzebuje zaruchać? No co? Albo pedał albo jakaś pierdoła albo inny zbok. Taka już jest natura że chłop musi zaruchać. Jak nie rucha to potem ma takie różne dziwne pomysły i szajba mu wali w dekiel. Teraz czasy takie że zboki już nie muszą się ukrywać i stąd coraz mniej powołań! To proste.
ZERRO2020.11.15 10:20
Ksiądz nie może ruchać bab bo jest celibat.
AAAtomek2020.11.15 9:13
Tysiące gwałconych dzieci przez księży na całym świecie, a JP2 nic nie wiedział? Paradne.
lechujarek2020.11.15 9:12
A biedny JPII, wielki myśliciel, błyskotliwy umysł, strateg tysiąclecia, obalacz komunizmu i zjadacz kremówek przez prawie 27 lat swojego pontyfikatu nie zorientował się że jego najbliższy personel posuwa ministrantów i dzieciaki. PARADNE!
Anonim2020.11.15 9:11
A owoce wręcz zaprzeczają!
JPII święty obrońca pedofilów!2020.11.15 9:09
Już niedługo będziemy obalać pomniki tego gnoja który zhańbił Polskę swoimi czynami!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.15 9:06
Mentalność niewolników nieradzących sobie z faktami uderzającymi w fundamenty ich samookreślenia i samoświadomości. Oni nawet gdyby zobaczyli kleche yebiącego dziecko, powiedzieliby że dzieciak wyszedł zza rogu i przypadkiem się na konsekrowane prącie nadział. Zniewolone umysły nie są w stanie poddać pod wątpliwość tez, na których oparły całe swoje zakłamane życie! Nie poradziliby sobie emocjonalnie z tym. Więc nadal będą bronić wszystkich koloratkowych zboków i ich obrońców takich jak wojtyła. Wbrew rozsądkowi i wiedzy... To nie są naukowcy, to tępe katolskie chüjki z syndromem sztokholmskim.
Anonim2020.11.16 1:27
Już na dniach Prześwietlenie Sumień tj Ducha św a więc Bóg cię osądzi już wkrótce bo i Reż. Sekielski zdechł z tego powodu 10.10 2020 zgodnie z Zapowiedzią Pana i Boga "Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko ++ - skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. ++ Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? +++ - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.-
Bies2020.11.21 13:52
Wszystkie zboczki i pedofile siedzą teraz na frondzie i plują. Tyle jadu jeszcze nigdy nie było. Oddają się szatanowi a wieczność czeka. Lewicowe szatańskie pachołki chcą zniszczyć życie na ziemi ale już niedługo wymrą. Przed nimi nie ma przyszłości, są tylko wulgarni, bezpłciowi, bezideowi, już nawet nie chcą się reprodukować, niedługo nastąpi przesilenie i znikną.
MT (‿ˠ‿)2020.11.15 9:05
Jak to rzekła kiedyś babka Kiepska: hehe, ksiądz wie swoje, a ja swoje...
Wojtek Polak2020.11.15 9:05
Wojtyła wiedział i nic nie robił każdy o tym dobrze wie, a teraz smaży się w piekle i za karę pedofilskie fiuty obciąga
Jan Radziszewski2020.11.16 1:26
wojtusiu żydzie z Chazarii - Już na dniach Prześwietlenie Sumień tj Ducha św a więc Bóg cię osądzi już wkrótce bo i Reż. Sekielski zdechł z tego powodu 10.10 2020 zgodnie z Zapowiedzią Pana i Boga "Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko ++ - skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. ++ Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? +++ - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.-
Nic nowego2020.11.15 9:04
Jak to onegdaj Bill Clinton mawiał owszem paliłem marychę ale się nie zaciągałem:)